Ebubekir Sifil: "Erkeğin farklı illerde eşi olabilir" | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Ebubekir Sifil: "Erkeğin farklı illerde eşi olabilir"

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
Ebubekir Sifil: "Erkeğin farklı illerde eşi olabilir"


05.01.2020 21:28

İslamcı yazar ve Yalova Üniversitesi eğitim görevlisi Ebubekir Sifil, tek eşliliği ve resmi nikahı reddederek, erkeğin farklı illerde evi ve eşi olabileceğini savundu.
Yalova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, bir erkeğin farklı illerde evi ve eşi olabileceğini, bu durumun 'meşru' olduğunu öne sürdü.

"Bir adam var, işi gereği çok geziyor. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa geziyor adam, işi bu. Bu adamın İstanbul'da da evi var, Ankara'da da evi var. Buralarda gittiği yerlerde evlendiği hanımlar var. Gittiği zaman orada kalıyor. Bunların her biri onun meşru hanımı. Bu adamın evi var, çoluk çocuğu var. Bu bir nikah. Bazen öyle olur ki Ankara'ya 3 ay, 5 ay uğrayamaz. Bu nikahı düşürmez. Meşru bir evlilik bu. Sadece bizim yerleşik hayatımız bir tane evi var, işi orada eşi orada. Bu biraz farklı bir şey. Adamın bir tane evi yok. İşi gereği çok geziyor. Arap ülkelerinden bazılarında bu yaygındır. Bunun müt'a ile hiçbir alakası yok. Bu müt'a nikahıdır diyorlarsa ya bilmiyorlar ya üçkağıt yapıyorlar."

Kaynak Yeniçağ: Ebubekir Sifil: "Erkeğin farklı illerde eşi olabilir"
 

gorkem

Forum Ustası
müslümanlar kadar zeki ve kurnaz adam yok valla dünyada..bas imam nikahını her şehirde afedersin düzdüğün her kadın eşin olsun:)..teknik olarak zina da yapmamış oluyosun hem:):):):)
 

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
İncelenmesi gereken bir konu tabii

Adam, ikinci eş diyor ama, farklı illerde diyor

Demek ki, aynı ilde olursa olmuyor ama farklı ilde olursa oluyor

Ben buradan şunu çıkartıyorum; Bu amcanın karısı beter bir hatun. Uyanırsa, gece yatarken kızgın yağ döker, çükünü keser, vs vs vs

Bu yüzden farklı şehirde olmasının önemi büyük ;)
 
Üst