Edoram vs netr0n- kemalizm'i tartısıyorlar

Durum
Yanıtlara kapalı.

metatron

Super Moderator
Site Yetkilisi
bu iki arkadasımız kemalizm'i tartısmak istediler..

bu başlığın altına , düello yapan iki arkadasımızdan baskasının yazması yasaktır.

yorum yapmak isteyen kullanıcılar için daha sonra ayrı bir yorum konusu açılacaktır...

buyrun düelloya başlayın Edoram ve netr0n

netr0n

Banned
Teşekkürler, metatron. Edoram ile Tatlı atışmamızdan sonra, seninlede bu konuyu tartışmak istiyorum.

Benim sorularım şunlardır..

1- Chp Bir partimidir yoksa Ladinilik adı altında kurulmuş bir partimidir?

2- Eğer şuanda bağımsız bir parti ise, Meclisin tavanında Chp'nin 6 oku neden asılıdır?

3- Mustafa Kemal Atatürk'ü savunanların, çoğu neden Ateistlerden oluşmaktadır?

4- Atatürk'ün din Hakkındaki düşünceleri nelerdir?

5- Ayasofya'nın müzeye çevrilmesini ve Fatih Sultan Mehmet'in vakfiyesi hakkında ne düşünüyorsun ?

Ben bunların cevaplarını biliyorum, sizden cevaplamanızı istiyorum..

- Yönetici düzenlemesi: :

edoram

Forum Ustası

Selamlar; Öncelikle Konu yanlış açılmış onu belirtmek isterim Atatürkçülük Dar Kalıpçılıktır neyse buda farketmez devam edelim :)

Öncelikle sanki bir Hakim gibi sorular sormuşsun :) Ayrıca konumuz Kemalizm olarak geçiyor Ne Ayasofya kalmış ne CHP' nin okları Kemalizm nere sen neredesin :)

Sorduğun sorulara bende madde madde cevap veriyim

1- Bu soru çok Komik olmuş neden dersen CHP bir partimidir? Atatürk tarafından Halk Fırkası adıyla 9 Eylül 1923’te kuruldu. 20 Kasım 1923’te de, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Halk Fırkası’nın bünyesine katıldı. Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası ardından da Serbest Cumhuriyet Fırkası adlarıyla iki partinin kurulmasına ön ayak oldu. ( Komik sorular sormadan gerçek konuya dönmek daha mantıklı )

Laikliki uygulayamayan bir parti neden neden iki parti daha kurulmasına ön ayak olsun ?

2- Öncelikle 6 Okun gerçek anlamını öğreniniz ? BURADAN Tekrar yazıyorum Konu Kemalizm :)

3- Ben Ateis değilim ( Buradan yola çıkıyorsan ) öncelikle ancak bende Ateistlere Allahı kanıtlayanı hiç görmedim. :) Ama sizler insanları dinlerine göre sınıflandırdığınız için Badem bıyık Gümüş yüzük vb. gibi dikkatinizi çekmesi çok doğal bu arada Ateistlerden neden bu kadar rahatsızlık duyuyorsun anlamış değilim. Acaba aklıllarında Bilim ve ilim gerçeklik olduğu için olmasın sakın.

4- Google' dan bulacağın şeyler buradan sorma zamanımı alma BKNZ Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı inançsız olmak sanıyorlar. Asıl inançsızlık onların bu inanışıdır. Bu yanlış yorumu yapanların amacı, İslamların inançsızlara esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, akılladır. ( 1923 )
(Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri II)

5- AKP' li arkadaşlar bu konuya çok takılmış ama giriş ücreti 20 TL para olduğu sürece AKP hükümeti asla Camii yapmaz :) orayı

Peki nedensence Ateist arkadaşlar Atatürkü savunuyor neden Tayyip Erdoğan değil ?

Konu Tekrar ediyorum Kemalizm ;)

Düzgün bir kaç soru bul' da insanlar bir şeyler öğrensin ;)

netr0n

Banned
Kemalizm'in ne olduğunu bildiğinden bile şüpheliyim şu yazınızdan sonra.. :)

Yukarıda yazdıklarımın, kemalizmle alakası vardır.. Yok mu diyorsun..

Ozaman yazayım da öğren..

Aziz nesin, Atatürk hakkında, hurriyet gazetesine verdiği yazısında,
Aynen şunları söylemiştir;

Her kim, Atatürk'ü seviyorum ama müslümanım diyorsa,
ya ahmaktır, ya da yalancıdır diyor.. ve ekliyor..
Atatürk din lehine hiçbirşey yapmamıştır, bilakis
Aleyhine çalışmalar yapmıştır. Müslümanım diyen biri,
asla Atatürkü sevmez diyor ve ekliyor neden sevsin ki?

Şimdi kemalizmi Tartışıyoruz.. Ben bunları yazıyorum ki ve soruyorum ki,
işin ruhu anlaşılsın.. Duelloya yeni başlamışız.. Senin zihniyetinle ilerlersem,
ne ruhu anlatabilirim, nede kemalizmi anlayabilirsiniz..

cumhuriyet halk partisi ittihati terakki devamıdır. İttihati terakki cumhuriyeti kuran,
kadro kadar müstesna fırsatlar elde edemediği için, din alehtarı görüşleri kekeme bir
üslupla konuşmuştur.. Fakat taraftarı olan gazetelerde bunları daha sarih olarak
görmekteyiz. Eğer ben bu kemalist recimin farik fasıfları diyerek sıraladığım 5 esası..
Ki, bunları laiklik denen maddenin aslında ladinilik olduğunu ve alameti farika
olarakta sadece bunun bile öteki fasıflar ittiva edebileceğini anlatabilseydim bu işin
evveliyatını söyleyecektim...

Ozaman kemalist inkilabın ilham kaynaklarını Abdullah cevdetleri o devrin din karşıtı
insanlarını onların programlarını inceleyiniz..

Bu bir sosyal gelişme.. Bunun zahir planı böyle, birde kaderi planı vardır.

Müslümanlar bu dinsiz kadronun tokatına müsteak olmuşlar.. Allah onların önünü
açmıştır.. Ruhsat olarak tecceli etmiş.. Burada sıraladığımız meselelerin herbirisini
sual ile cevaplasam buraya sığdıramam 87 yıl maruz görünüz.. Ama şu mesele
mühim.. Cumhuriyet Halk Partisinin hikmeti vücüdü islam dininin tesirini sözde,
devlette gerçekte ise, hem devlette hemde efradı millete sıfırlama programıdır..
Bu ittihat terakki ile başlamıştır..

82 senesinde Temyiz mahkemesi, bir davada diyor ki, Bir üniversite öğrencisi, başını
örf icabı örtüyorsa veya soğuktan korunmak maksadı ile örtüyorsa, bunun laiklikle
hiçbir alakası yoktur.. Eğer bunu din emrediyor diye örtüyorsa, bu laikliğe haykırıdır
demiştir.. Bunun Laiklikle hiçbir alakası yoktur! Olsa Fransada Laik :)
Gelelim günümüze..

şimdi bugün şu başörtüsü laikliğe aykırıdır bununla ilgili bir hukuki tasarruf yapacak olanlarda bunun akıbetine katlansın diyen bir başsavcının, zihniyetini tahlil edersen
aynı din karşıtı görüşün devam ettiğini görürüz. Örnek Chp... :)

Chp başka partiye benzemez devletin kuruluş felsefesi, halk partisinin 6 okudur..
6 ok da bu partinin ruhudur.. "6 ok bir parti amlemi" ama meclisin alnında asılıdır.. :)

Gelelim dindar kesimin Atatürkü, ve kemalizmi benimsememesine..

Onuda açıklayalım hemen..

Müslüman birini düşünün ve şunları ona benimsetmeye çalışın..
Aziz nesinin nedemek istediğini daha iyi anlarsınız..

Yukarıdakiler Atatürk'ün el yazılarıdır.. Doğu perinçek Atatürk karşıtı bir adamdı..
Fakat, Atatürk'ün el yazılarını, onun din hakkında söylemlerini okuyunca,
bedbaht olmuş, ve kemalizme yönelmiştir.. Bunu kendisinede sorabilirsiniz.
Bu arada Doğu perinçek Ateisttir.. :)

Gelelim Atatürk'ün söylemlerine..

Din birliğinin de bir millet teşkilinde müessir olduğunu söyleyenler vardır fakat biz, bizim gözümüz önündeki Türk Milleti tablosunda bunun aksini görmekteyiz.

Türk’ler Arap'ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk'lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü Muhammed'in kurduğu dinin gayesi

Sözde Türkler, 1000 yıl şeriatle yönetilmişte, batıl olduğunu anlayamamış.. :)

Devam ediyor..

milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu arap fikri ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammed'in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa hayatlarını Allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasr etmeğe mecburdular. Bununla beraber, Allah'a kendi lisanında değil Allah'ın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe Allah'a ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyyet karşısında Türk Milleti bir çok asırlar ne yaptığını ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin
manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler.

Şuraya dikkat ediniz.. Özellikle.. :)

hırkasıdır diye bir palaspareyi hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular halife oldular. Gah şarka, cenuba, gah garba veya her tarafa saldıra saldıra Türk Milletini Allah için, peygamber için, topraklarını, menfaatlerini benliğini unutturacak, Allah'a mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. Milli duyguyu boğan, fani dünyaya kıymet verdirmeyen, sefaletler, zaruretler, felaketler, his olunmaya başlayınca, asıl hakiki saadetin öldükten sonra ahirette kavuşacağını vaat ve temin eden dini akide

Dahası elimde mevcut.. Şimdi siz bana kemalizm ile alakası yok diyorsunuz..
Ya kemalizmi bilmiyorsunuz ya da, ezbere konuşuyorsunuz..

Not; burada anlatılanlar, Atatürk'ün komutanlığı, değildir.. Kemalizm'dir..

Sonrada kalkıp dindarlar neden benimsemiyor diyorsunuz buyrun açıklayın ozaman..
Biz benimsemek zorundalar mı diyoruz.. Karşı çıkıyorsunuz..

ve ekliyorum..

Ayasofyanın, müzeye çevrilmesine karşı çıkan müslümanlar bunu benimsemek,
zorunda bırakılıyorsa, bu demokrasi değildir.. Buyrun.

Her fırsatta Aziz nesini öne sürenler.. Bakın Aziz nesin Laiklik hakkında ne diyor..

Atatürk'ün din hakkında sözlerinide buyrun cevaplayın..

Bunlara açıklık getirin bakalım nasıl getiriyorsunuz..Kemalizmi siz anlatın..

Araştırmak isteyen olursa;

Teklif Dergisi, Sayı 6
Atatürk'ten Düşünceler, Derleyen: Prof. Enver Ziya Karal
Prof. Afet Inan, Medenî Bilgiler ve M. Kemal Atatürk'ün Elyazıları.
Tarih, c. 2, Orta Zamanlar, Devlet Matbaası, Ist., 1931
Prof. Afet Inan, Medenî Bilgiler ve M. Kemal Atatürk'ün Elyazıları.
Prof. İlhan Arsel, Teokratik Devlet Anlayışından Laik Devlet Anlayışına.

Kaynaklarına bakabilirler..

netr0n

Banned
Sayfamızı ziyaret eden arkadaşlar, sıkılmayasınız diye size müzik dinletmek isterim..

Malum Edoramı beklerken sıkılıyor insan, böyle duellomu olur yahu :)))

netr0n

Banned
Özelime gelen post'ta cumhuriyet olmasa, sen bunları yazamazdın diyen,
bir arkadaşımıza istinaden, şu yazılarımın dikkatle okunmasını arz ederim..

Osmanlı devletinin en ağır dönemi, Abdulhamit dönemidir..
Ermeni vatandaşı olan bir zat, Abdulhamitte bıçaklı saldırıda,
bulunmuştur.. Bu hareketi hasıl olamamıştır..

Bunun üzerine dönemin yazarlarından bir yazar, yazısında tüüü,
öldüremedin mi diye bir yazı yazmıştır.. Bırakın tepki almasını,
evine polis dahi gitmemiştir.. O dönemin yazarıda Teyfik Fikrettir..
Burada kimseye, Tarih dersi vermeye çalışmıyorum ama yanlış,
çerçeveden baktığınızıda hatırlatmak isterim.. Bunu yazıyorum,
çünkü ecdadımız olan osmanlıya, haksızlık etmeyelim.. ;)

Ben Osmanlı Adamıyım, bunu heryerde söylüyorum..Kimseyede hakaret etmiyorum,
Gazetelerde, kendi yazdıkları şeyleri buraya koyuyorum.. Kimse de beni hissiyatım ile
yargılamasın.. Ben Osmanlı Aşığı bir adamım.. Fetullah gülen ya da Tayyipçi diyede,
anılmaktan rahatsızlık duyduğumu belirtmek isterim.. Asla ve asla bir tarikata,
veya cemaate bağlı değilim.. Ben Osmanlı kafalı bir adamım hepsi bu..

edoram

Forum Ustası
Mustafa Kemalin dini ile alakalı olarak neden bu kadar takıldınız anlamış değilim benim bildiğim din Allah ile Kul arasında olur 3 şahışlar girmez Allah ile Kul arasına girilmez diye' de bir söz var biliyorsun değil mi ?

Atatürk Türkiye' de yaşayan Müslümanlara hayatı Zehir mi etti ?

Bu resime' de bakınca pek dinsiz gibi durmuyor.

Geçmise bakalım istersen bir seninle neden Halifelik Padişahlık gibi şeyler yasaklanmış ?

Vahdettin, orduyu etkisizleştirmek için elinden gelen her şeyi yapmıştır.

Örneğin, Vahdettin’in Şeyhülislamı Mustafa Sabri Efendi, İzmir’in işgalinden 15 gün sonra yayımladığı bir demeçte, “Ordunun görevi oruç tutmaktır!” demiştir.(8)

Şeyhülislamın, bu demecinden üç ay sonra, Alemdar’da yayımlanan bir yazıda, “Ordunun beş vakit namazda Padişah’a duadan gayri bir şey bilmemesi lazımdır”denilmiştir.(9)

Ali Kemal de yazılarında sıkça, “Artık harp ve darp ile yapılacak bir şey yoktur” demiştir.

İstanbul Müftüsü Dürrizade ise, 11 Nisan 1920’de yayınladığı bir fetvada ulusalcı paşaların öldürülmelerinin dinen “caiz” olduğunu ve Kuvayı Milliye’ye karşı mücadele ederken ölenlerin şehit, kalanların gazi olacağını bildirmiştir.

Peki bu Ülke dini savunanlardan ne gördü ( Sana bir soru neden hiç bir Müslüman ülke Bilim ve Teknik' te hiç gelişemedi ) bunun cevabını ver kopuyum gidiyim buradan?

Peki Müslüman toplumlar' da neden hep bir din baskısı vardı?

Peki Mustafa Kemal Bu kadar İslamı sevmeyen Karşı olan bir adamdı?

Kuranı kim Türkçeye çevirttirdi ?

Dinciler çıkıp bas bas bağırmadılar mı ? Yok öyle şey olmaz diye neden Foyalar ortaya çıkacaktı çünkü ;)

ittihati terakki ile CHP bağdaştırmışsın buyur koy bakalım kanıtı

Halen Mustafa Kemal Din karşıtı bir adam dersen bana

Mustafa Kemal paşa büyük millet meclisi'nin açılışını 21 nisan 1920'de "bilumum vilayete, müstakil livalara, müdafaa-ı hukuk heyet-i merkeziyeler'ine, belediye riyasetlerine diyerek bir telgraf çekmiş, bu açılışı şu şekilde duyurmuştur.

1. nisan'ın 23'ünde cuma günü cuma namazı'ndan sonra ankara'da büyük millet meclisi açılacaktır.
2. vatanın istiklali, hilafet ve saltanatın korunması gibi mühim bir görevi yerine getirecek olan bu meclisin açılışı sırasında cuma namazı'ndan sonra hacı bayram camii'nde kur'an okunacaktır. kurbanlar kesilecektir. kolordu bu arada
güvenliği sağlayacaktır.
3. yapılan işin kutsiyetinden dolayı bugünden hatim okunacak, orada bağışlanacaktır.
4. yine bütün yurtta hatim okunacak ve mevlid-i şerifler okunacaktır.
5. bu tebliğin en ücra köye en küçük birliğe kadar her yere ulaştırılacaktır. ayrıca büyük levhalarla uygun yerlerde duyurulacaktır.
6. cenab-ı hak'tan muvaffak olmayı dileriz."

Bana oradan buradan yazı gösterme ben sana resim gösteriyim bu adam dinsizmiş benim için sakıncası yok ama senin için varsa orasını bilmem :)
O zaman Kurtuluş Savaşına gidenlerin tamamı Dinsiz oldular AZİZ nesine göre onlarda Atatürke ve Orduya inanarak Savaşa gittiler :)

Hani siz şimdi oradan buradan atıp tutuyorsunuz' da Şimdi Başbakan çıksın Dinlisini dinsizini toplasın soksun savaşa kim gider arkasında kimse zaten kendi' de gitmez ki ? Yeri Yurdu belli :)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir ara özel ordudan bahsetti geçmise bakarsak Aynı olay Vahdettin döneminde yer almaktaydı. Yoksa Havada HAlifelik Kokusu mu var ?

İstanbul Muhafızlığı ve 25. Kolordu Komutanlığı.

Askeri Nigehban Cemiyeti.

Kuvayı İnzibatiye (Halifelik Ordusu).

Kuvayı Sferiye…

Bütün bu ordular, Padişah Vahdettin tarafından, Anadolu’da “kelle koltukta” emperyalistlerle vuruşan Atatürk’ün “Düzenli Ordusu”na karşı kurdurulmuştur.

Başbakan’ın “özel ordu” isteğine, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Bu uzman birlikler TSK yapılanması içinde olmalıdır.” diyerek önemli bir noktanın altını çizmiştir. .

Yakın tarihimizdeki “özel ordu” deneyimleri, Hamzaçebi’nin şu açıklamalarını değerli kılmaktadır:

“…Özel ordu dediğiniz zaman TSK’nın yapılanması dışında, onun emir ve komuta hiyerarşisi dışında bir başka oluşumdan bahsediyorsunuz demektir. İlke olarak doğru bulmuyorum. Özel birlik olabilir. Terör konusunda eğitilmiş bölgeyi iyi bilen, işin psikolojik ve sosyolojik yanlarını da tartabilen ve bu yönde silahlı mücadeleyi yürüten uzman birlikler tabi olabilir. Ama bu uzman birlikler TSK yapılanması içinde olmalıdır.

iki tanede kagıt koymuş oraya :) El yazısı :)

Bak son olarak bizim buralardan yakından tanıtığın birine ait :) Seni Sonsuzluğa göndermişti ancak sende geri gelmiştin.

http://www.wardom.com.tr/showpost.php?p=1876841&postcount=12

Daha sorun varsa söyleyelim anlımız açık

AyaSofya 20 TL bunu' da unutma ;)

Bak Dostum bu ülke Din İman diyerek din diyerek Kocaman Kocaman gemicikler alan Başbakanlar gördü.
Sen bana desen ki Atatürk Hırıstiyan ben' de sana derim ki Senin adın ne ALEX mi yoksa YORGO mu? Dinini istediğin gibi yaşıyor musun yaşamıyor musun? Özgürce yazman konuşman Dinini yaşaman kimin eseri ?

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.
M.K. Atatürk

Eleştirilerini yaparken; olduğun konuma bir bak DEMOKRASI sayesinde bu şekilde konuşa biliyorsun sizlerin çok beğendiği İdari Toplum şekillerinde, bilmem kaç tane kırbaç cezaları alırdın. ;)

Siz ve sizin gibilerin Atatürkçülük karşısında Durmanız için önce Toplum için bir şey yapmanız lazım.

edoram

Forum Ustası
Bu arada geç yazıyorum kusura bakmayın Malum çalışma hayatı ;) Arkadaş sizi eğlendiriyor şarkılar Türküler ancak gerçeklerden bir haber ne yazık ki! ;)

neyse bundan sonra yazacaklarını sabah okuyacağım Muhtemelen Cavabınıda Pazar Sabahı vereceğim :) yarın bir iş için Ankaraya gitmem gerekli dersine iyi çalış ( Medreselerden bilği toplamayıda unutma )

Blog sitelerine çok takılma çoğu bilgi doğru değil ;) BİR DOST

netr0n

Banned
Mustafa Kemalin dini ile alakalı olarak neden bu kadar takıldınız anlamış değilim benim bildiğim din Allah ile Kul arasında olur 3 şahışlar girmez Allah ile Kul arasına girilmez diye' de bir söz var biliyorsun değil mi ?
Buyrun;

Türk Milleti'nin teessüsünde müessir olduğu görülen tabiri ve tarihi vakıalar şunlardır.
A- Siyasi varlıkta birlik
B- Dil birliği
C- Yurt Birliği
D- Irk ve menşe birliği
E- Tarihi karabet
F- Ahlaki karabet
Yukarıdagörüldüğü gibi Atatürk, 6 ayrı tarihi vakıa saymakta ve bunların arasında din birliği gibi milyonları etkileyen olguyu dahil etmemektedir.

Aziz Millet Vekilleri,
Dünyaca malum olmuştur ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat, bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Ben dua ederken ki resimlerini, söylediği şeylerle bağdaştıramadım..
Kaldıki dua ederken resimlerini gösteriyorsunuz birde namaz kılarken gösterin..
Ayrıca, kendi demeçlerini veriyorum..

Ayrıca, şu şiir nerede söylenmiş bir araştır bakalım;

Yeter Artık Bıktık Arap Felsefesinden
Gazi(ATATÜRK) Bize bir din ver TÜRK Nefesinden
Diyen Ünlü Şairimizi bir araştırın..

Kaldıki Atatürk'ün yazdıklarına cevap bile vermiyorsunuz ben, görüntü ile değil,
söylemler ile konuşuyorum.. Olayları çarpıtıyorsunuz..

İspatlayın diyorsunuz, söylemler yazılanlar ortada herşeyi söylemişim..

Ayrıca; şunlarıda eklerim..

" Allah’ın kanununda asla bir değişme bulamazsın, Allah’ın kanununda kesinlikle bir sapma da bulamazsın." Fatır/43.
Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişmesini inkar etmek olur.." Atatürk

“Evet Karabekir, Arapoğlu’nun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuran’ı Türkçe’ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler..” Atatürk

Hepsine cevap vereyim, Ama sende resim koyma bana söylemlerle gel..

Bana diyorsunuz ki il yazınızda Atatürk şunu söylüyordu,
Her sarıklıyı hoca sanmayın
Şimdi ise, bana resim gösteriyorsun.. Bende hiç görmedim o resimleri öylemi?
Ben söylemlerinden ve videosundan yola çıkıyorum..

Siz konuyu kemalizmden değilde farklı yerden çekiştiriyorsunuz..
osmanlı'nın amacı sapmamıştır.. Buradaki yazılanlar osmanlıyla örtüşmez..
Neden? Kanıt koyamazsınız.. :) Siz ne yukarıda yazdıklarıma, nede el yazılarına,
yanıt veremiyorsunuz.. :) Ben halâ bekliyorum hadi buyrun anlatın kemalizm mi?

netr0n

Banned
Bu arada geç yazıyorum kusura bakmayın Malum çalışma hayatı ;) Arkadaş sizi eğlendiriyor şarkılar Türküler ancak gerçeklerden bir haber ne yazık ki! ;)

neyse bundan sonra yazacaklarını sabah okuyacağım Muhtemelen Cavabınıda Pazar Sabahı vereceğim :) yarın bir iş için Ankaraya gitmem gerekli dersine iyi çalış ( Medreselerden bilği toplamayıda unutma )

Blog sitelerine çok takılma çoğu bilgi doğru değil ;) BİR DOST
Ehhe belgelerin nereden çıktığından birtarafsın.. Sen bu şekilde savunacaksan,
inan savunma, benim yazdıklarımı biri yazıcaktı, savunmamı bu şekilde yapmazdım..

Bilmiyorsan, bilmiyorum de, biz yazılarını koyuyoruz, sen cevap vermek yerine,
farklı dallarda uçuyorsun, kon diyoruz bir dala, kötü mü ediyoruz :)

Sen benim görüşümü paylaşsan, acaba benim söylediklerimin bir kelimesini,
söyleyebilirmisin. :)

Ayrıca sizede bir kitap önereyim :)

Prof. Dr. Ayşe Afet İnan
TÜRK TARİH KURUMU

Alıp okuyun, hiç değilse bilgi edinirsiniz.. Atatürk'ün kendi el yazıları vardır..
Burada Atatürk'ü kötüleyen yok.. Bazı arkadaşlar kötülediğimizi sanabilir..
Burada dini kesimle fikir ayrılığı yaşayan Atatürk'ün bazı düşüncelerini,
benimsemeyen insanların, neden benimsemediğini tartışıyoruz..
Ve kemalizmden bahsediyoruz.. Ayrıca biri çamura batıyor gibi bir söz söylemiş :)

Ben kanıtlar ile konuşuyorum, bu yüzdendir ki çamura batma gibi birşey söz konusu değil..

netr0n

Banned
Konumuz kemalizm ama ben bir müslüman olarak bunu cevaplamayı vazife gördüm.

Şu sorunuzuda Ayrıca cevaplayacağım ama sözünüzün de arkasında durun :)

Peki bu Ülke dini savunanlardan ne gördü ( Sana bir soru neden hiç bir Müslüman ülke Bilim ve Teknik' te hiç gelişemedi ) bunun cevabını ver kopuyum gidiyim buradan?
Galilei 'den 600 yıl önce dünyanın döndüğünü söylemiştir. Birûni 973 - 1051

Yoğunluk aleti piknometre, matametikte kosinüs formülü, sekant, kosekant kavramaları ve üçgenin alan formülleri Ebu'l-Vefa 940-988

İlk göz ameliyatı, bağırsağın ameliyat dikişlerinde kullanılması, ameliyat sonrası oluşan iltihapları çıkaran seton (kıl fitili) Petrolün ilk defa damıtılıp naft adı altında kullanılmaya başlanması Ebu Bekr Zekeriyya Râzi 865-925

İlk robotlar ve sibernetik ilmi. Ayrıca pistonlu motorlarda kullanılan ve doğrusal hareketi dönme hareketine çeviren krank mekanizması. El Cezeri 1136-1206

Çeliklerde paslanmanın önlenmesini sağlama. Maddenin en küçük parçasının cüz-ü la yetecezza (atom) olarak tarifi ve parçalandığında Bağdat'ın altını üstüne getirebilecek enerjiyle yüklü olduğunun tespiti Cabir Bin Hayyan 721-815

Barutla çalışan iki katlı ve yedi kollu bir roketle, 2.5 km yol katederdek uçuş denemesi yapılması Lagari Hasan Çelebi 1633

Dünya'nın Güneş etrafındaki dönüşünün 365 gün 6 saat 9 dakika 6 saniye olduğunun günümüzdeki değerden sadece 58 saniyelik farkla hesaplanması Uluğ Bey 1393-1449

Newton'dan 500 yıl önce yerçekimi ivmesinin bulunması Hazini 1100-1155

Görme hâdisesi ve anatomisinin açıklanması; karanlık oda, mercek, prizma, aynalar, optik, atmosfer basıncı, atmosfer tabakasının kalınlığı gibi konularda öncü çalışmalar Ebu'l-Heysem 965-1051

Einstein'dan 1100 yıl önce rölativite (izafiyet-görecelik) teorisinin ortaya atılması Ebu Yusuf El Kindi 796-872

Bu isimler yeterlimi daha vereyim mi? Siz müslümanları cahil mi sanıyorsunuz,
anlayamadım.. Bugün halâ onların eserleriyle birşeyler yapmaya çalışanlar var.. :)

Birşeyi anlamıyorsunuz Avrupa batıl dini geriye atıp, Aklı ile ilerledi..
Bizler Hak dini geriye Atıp, Avrupa kültürü ile ilerlemeye çalışırken geriledik..
Bunun ile ilgili konularıda tartışırız fakat siz yanlış yerlere çekiyorsunuz konuyu..

Eğer siz bu sözü söylüyorsanız, neden savunuyorsunuz?
Ozaman sizinle aynı fikirdeyiz.. Ama Tek farkla, siz bu düşünceleri,
benimediniz.. Ben benimseyemedim, bu fark da tartışılmaz..

Eğer yok, saygı duymam diyorsanız, ozaman siz kemalist değilsiniz..

Atatürk şunu söyler, Cumhuriyet fikir serbestliği Taraftarıdır. Samimi,
ve meşru olmak şartıyla, her fikre saygı duyarız..

edoram

Forum Ustası
Şaun Hava Alanındayım çok kısa bir şey yazacağım,

Bağnazların en büyük sorunları da bu işte..
Din, felsefe olarak -sadece İslamiyet değil bütün dinler- sonraki hayattaki cezalar betimlenerek, "KORKU" üzerine kurulmuştur.

En çok vurgulananlar, allahın gücünün herşeye yeteceği ve inkarcıların ne tür cezalara çarptırılacağıdır.

Ve gerçek dünyada somut bir örneğin olmaması sebebi ile neyin inkara, neyin şüpheye, neyin imana dahil olduğu çok bulanık durumda.
"
Bu nedenle dinin öne sürdüğü cezalardan korkanlar, sadece inanmamak değil "aksini düşünmek, tartışmak, dinlemek" bile günah olabilir korkusu ile, alıcılarını dünyaya kapatıyorlar. O yüzden de DİN-LE-Mi-YOR-LAR. Çünkü KOR-KU-YOR-LAR.

Sen bana deminden ilk baştan beri bir çok Atatürkün el yazısı diye bir şey koyuyorsun, peki bende desem ki sana insanları korkutmak için yazılmış desem ? Sen nedersin ?

Bu konu çok açık ve net şekilde Müslümanlık doğru mu? Değilmi olayına gidecek ve burada bir çok arkadaşım kalbi kırılacak ama istersen bunu seninle çok Tartışırım, benim ahlaki değerlerim buna izin vermez çünkü gerçekten inançlı ve kaliteli arkadaşlar var?

Bana Osmanlı adamıyım demişsin Hocam kusura bakma' da Osmanlının en son dönemlerini hatırlarsın herhalde

Herkes oradan geliyor sen değil yarın sana bunların Cevabını çok net vereceğim.

Ama sen şu kopyala yapıştır olayından kurtul günümüze gel bu arada El-Buruni gibi düşünürler bilim adamları nedense hiç bir şeyi tamamlıyamamışlar sonradan başkaları tarafından geliştirilmiştir. Elle tutulan şeyler vardır ama Son nokta net şekilde hiç Koyulmamıştır.

Atatürkün dini ne olursa olsun İster İnançlı ister inançsız sizler bunu kabul etmek zorundasınız TC. Devletini Bu adam Hediye etmiştir. Arapların Halleri ve Karana göre yönetilen Devlet Şuan da ki hallerine bir bak Gazete Oku Açlıktan insanlar kırılıryor ÖLÜYORLAR, Halkını yönetmek için çareler üretmek zorundasın ŞERİ kanunlar artık bu dünyada yeri yok Şimdi ki dünya AKIL MANTIK BİLİM Dünyası OSMANLI bizim Soyumuz ama artık Osmanlı gibi yaşamayı bırak Kendine bir sor Müslüman halkı hak ettiği yerde mi ?

Değil ise neden bu şekilde bu hale geldiler ?

netr0n

Banned
Söyledikleriniz de çelişiyorsunuz.. Eğer ben korkuyor olsam,
zaten bunları yazmazdım.. Kemalizm diyerek dine savaş,
açanları, onları susturmaya çalışanları günümüzde görmekteyiz..

Deniz baykal, çarşaflılara rozet taktı diye bir takım Chp'li,
bayan, otobüsten çarşaflı birini indirip tartakladılar..

Acaba kim korkuyor, onlar mı kemalizm'i savunanlar mı?

Siz ezbere konuşuyorsunuz.. Laiklik diyorsunuz Laikliği,
bu şekilde insanlara zorla empoze ediyorsunuz...

Müslüman olan biri asla ve asla ALLAH'tan başka kimseden korkmaz..

Madem öyle Laik ve Korkudan bahsediyorsunuz..

Buyrun bu videoya bakın kim korkuyor?

Bunun yanı sıra, diyorsun ki Atatürk inanmayabilirdi..
Çelişiyorsun diyorum, yok diyorsun..

Sen yukarıdaki yazında şunu yazmadın mı?

Bu resime' de bakınca pek dinsiz gibi durmuyor.
Şimdi inanmayabilir diyorsun..

Ben bu ülkede Laikliğin ve demokrasinin olmadığını söylüyorum..
Yukarıdaki Laik bir anlayış değildir.. Bugün Fransada Laiktir..
Bakın bakalım böyle birşey onların sisteminde var mı?

Bugün ingiltere demokrasinin en ilerisinde olan ülkedir.
Orada bile müslümanlar için, 6 Tane Şeriat mehkemesi kuruldu..
Kimse bana demokrasi vardır şöyledir böyledir demesin..
Direkt bana şu yüzdendir desin ki videoda görülüyor..

bu tamamen Korkudur.. :) Ama sizin dediğiniz korku değil,
tam tersine olan bir korku..

Birde yukarıdaki çelişmelerinden sonra şuna da yanıt veriniz..

"bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipler, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. " - Mustafa Kemal Atatürk

edoram

Forum Ustası
Mustafa Kemal Atatürkü sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın.

Evet Laiklik diyorum şuan seninle burada konuşuyorum sen dinini savuna biliyorsun bende inandığım değerleri, kimse kapına gelip seni almıyor düşüncenden ötürü gerçi artık toplumda Atatürkü sevmek suç oldu BKNZ Ergenekon.

CTRL+C CTRL+V vazgeçersen çok sevinirim paso islami forum sitelerinden ondan bundan aldıklarınla devam ediyorsun.

Kemalizm anlamı neden yazmıyorsun diyorsun burası Düello bölümü değil mi? Google amcaya sor sana Vikipedi anlamını versin gereksiz Post kasmaya gerek yok.

Mustafa Kemal Atatürk dini ne olursa olsun Özgürce yaşamayı sana armağan eden o bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Bu arada sen neden banlanmıştın?

Herkeslerin dini kendine sana bıraktıklarına bir bak sen

netr0n

Banned
Mustafa Kemal Atatürkü sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın.

Evet Laiklik diyorum şuan seninle burada konuşuyorum sen dinini savuna biliyorsun bende inandığım değerleri, kimse kapına gelip seni almıyor düşüncenden ötürü gerçi artık toplumda Atatürkü sevmek suç oldu BKNZ Ergenekon.

CTRL+C CTRL+V vazgeçersen çok sevinirim paso islami forum sitelerinden ondan bundan aldıklarınla devam ediyorsun.

Kemalizm anlamı neden yazmıyorsun diyorsun burası Düello bölümü değil mi? Google amcaya sor sana Vikipedi anlamını versin gereksiz Post kasmaya gerek yok.

Mustafa Kemal Atatürk dini ne olursa olsun Özgürce yaşamayı sana armağan eden o bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Bu arada sen neden banlanmıştın?

Herkeslerin dini kendine sana bıraktıklarına bir bak sen

Benim kopyala yapıştır yaptığımı kim söyledi?

Birtane örnek ver bana? Hangi islami forumdan almışım? :)

Sıkışınca çamur atın, şiir yazın.. Şiir bol bende de konu o değil :)

Özgürce yaşam mı? Sen videoları izlemiyorsun sanırım ? :)

Özgürlük anlayışınız ortada :)

Dur birdaha buraya koyayımda, kemalistlerin özgürlük anlayışına,
bakalım.. Konu kemalizm.. Onu bıraktı, şunu bıraktı değil..

İlk okul talebeleri'nin yorumları gibi, yorum yazıyorsun.. :)

Ezber konuşmaktan çık. Ben sana gerçeklerden bahsediyorum..

Atatürk'ün El yazılarına ve söylemlerine Kopyala-yapıştır diyorsan,
kusura kalmayasın, onları ben uydurmuyorum :)

Şimdi ya bana kemalizm ile gel, ya da ilk okul talebesi yorumlarıyla kal. :)

metatron

Super Moderator
Site Yetkilisi
arkadaslar, cabuk karara bağlayın konuyu bu aksam 20:00'^da kapatıcam.

netr0n

Banned
Bu da son postumdur.. Gila beni Propaganda yapmakla suçluyor..
Tam da anlattığım gibidir, bu zihniyet hiçbirzaman değişmez..
Ben söylemlerden yola çıktığımı, Kemalizm'in ne demek olduğunu,
anlatmak istedim.. Düello'yu propaganda yapıyormuşum gibi,
lanse ettirmek, doğru değildir.. Ben gerekli belgelerin üzerine,
konuşurken, bazıları onların üzerine konuşmaktan kaçınıyor..

Buyrun önder sav..

Buyrun miting de Atatürk'e ALLAH'ın elçisi ve Peygamberimiz diyen zihniyet.

Atatürk yaşasaydı kemalizm'i bu duruma getirenleri ne yapardı Takdir sizin..
Bunlar propagan da olmuyor, biz söylemlerden bahsedince, propaganda
yapıyor oluyoruz.. Neyse herkese iyi forumlamalar..

metatron

Super Moderator
Site Yetkilisi
söylediğim gibi, artık konu8 kilitli.

Durum
Yanıtlara kapalı.