Ekşi Sözlük Hacklendi

justim123
WarrioR
Populer sözlük sitelerinin başında gelen eksisozluk.com 31 aralık gecesinin ilk saatlerinde hacklendi. Ekşi Sözlük hacklendi haberinize kon olan saldırıyı gerçekleştiren Ebu Duhan isimli kişi siteye, ey sapkınlar topluluğu başlıklı bir arayüz hazırlamış. Saldırıya ait ekran görüntüsü haberimizin içeriğindedir. Hacklenen eksisozluk'te mobil site etkilenmiş, bilgisayardan girenler normal siteye erişebilmişlerdir. Ekşisözlük son dönemde dini içerikli rahatsız edici konular ve üyelerinin bu konularla ilgili yaklaşımları sebebiyle bir çok konuda şikayet almakta, hatta yasal davalarla yüzyüze kalmıştı. Yapılan saldırının teknik detayları ile ilgili bilgiler alır almaz detaylıca haberimizde yer alacaktır.

Ekşi sözlük geçmiş dönemde de hacklenmiş ve yine dini temalı bir içeriğe maruz bırakılmıştır.

31 Aralık Ekşi Sözlük hacklenme görüntüsü.

- Yönetici düzenlemesi: :
By ToNiK
Misafir Üye
Sadece sacmalik yani. Gasp etmek, erisim engellemek hosgorulu bir seymis gibi altina not dusmus dostca tavsiye diye. Mahkemeye ver, sikayet et bu kadsr basit. Simdi Eksi grubu onu siteyi hackledigi icin sikayet etse ben dinimi koruyorum mu diyecek? Herkesin gunahi kendine abi, iyice civittilar artik.

SerKan1923
Banned
Mirror Var mı?

Varsa Hangi Site de?

Sadece sacmalik yani. Gasp etmek, erisim engellemek hosgorulu bir seymis gibi altina not dusmus dostca tavsiye diye. Mahkemeye ver, sikayet et bu kadsr basit. Simdi Eksi grubu onu siteyi hackledigi icin sikayet etse ben dinimi koruyorum mu diyecek? Herkesin gunahi kendine abi, iyice civittilar artik.
Lavuklar Din Kitaptan Bahsediyorlar, İngilizce Nick Kullanıyorlar..

mbk.
Forum Kalfası
Demekki sözlüklerin genel olarak yazılımında bir hata var.
açığın neyden kaynaklandığına yönelik biraz detaya ulaşabilsek daha iyi olurdu.

neden sistem açığına değil de siteye odaklandınız anlayamadım :)

mfatih1905
Cool Üye
Beyler kusura bakmayında o.ç. sözlükçülerde hak etmişti bunu Allah din peygamber bırakmadılar damdan girdiler dondan çıktılar hertürlü küfür hakaret gırla ;)

AdrenaLiN_
Forum Ustası
Bu tür platformlar umarım daima kapatılır.

klavyeyi önünde bulun 3-5 sapkın din vs... demeden bir çok manevi duygulara küstahça yorum yapabiliyor.

ayrıca site hackleme gibi eylemeler bir zamanlar gövde gösterisi olarak yapılırdı :)

redyellow
Forum Ustası
Yapanların ellerine sağlık ama şu an açık, keşke tamamen göçürebilseler böyle pislik yuvalarını.

By ToNiK
Misafir Üye
ingilizce nick kullananların dini, imanı, kitabı, olmaz diye bir kaidemi var ? Çok ön yargılısınız.
Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır.
Yılbaşına laf ediyorlar, İngilizce'ye gelince istisna mı oluyor yani anlamadım?

Öyle de benziyorsun böyle de benziyorsun fark eden bir şey yok. Madem Müslüman ve din dostu bu kişi, o zaman İngilizce kullanıcı adı kullanması kafirlere yönelik olduğunu gösterir. Neden Arapça, Türkçe falan değil?

C4Valu3
Çırak

Öyle de benziyorsun böyle de benziyorsun fark eden bir şey yok. Madem Müslüman ve din dostu bu kişi, o zaman İngilizce kullanıcı adı kullanması kafirlere yönelik olduğunu gösterir. Neden Arapça, Türkçe falan değil?
Muhammed Ali hangi dili konuşuyordu?

bu cevap size yeterli olur umarım.

yapılan işi takdir ediyorum, Dini ve Milli değerlerimize sahip çıkabilmeleri güzel bir şey. Eskiden hackerlar bayrak taşırdı, en basit örneği SHT'nin Fifa'yı hacklemesidir. Böyle şeyleri tekrar görebilmek güzel. umarım başarılarının devamı gelir.

redyellow
Forum Ustası

Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır.
"Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır" cümlesini çok yanlış anlıyorsun tonik.

Burdaki benzemekten kasıt o kavim gibi yaşamak, onlara özenmek, onlar gibi olmaktır, bir insan ingilizce nick kullanabilir, bende kullanıyorum ama ingiliz kavmi gibi yaşamak, onlar gibi olmak için değil bu yaptığım.

İngilizce nick kullanınca ingilize benzenilmez, senin dediğin gibi arapça nick kullanan biride sırf arapça nick kullanıyor diye illaki araplara benziyor diyemeyiz.

Yılbaşını eleştirenler de yılbaşında müslüman gibi davranılmamasından dolayı, harama, günaha bulaşılmasından dolayı eleştiriyorlar.

By ToNiK
Misafir Üye
"Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır" cümlesini çok yanlış anlıyorsun tonik.

Burdaki benzemekten kasıt o kavim gibi yaşamak, onlara özenmek, onlar gibi olmaktır, bir insan ingilizce nick kullanabilir, bende kullanıyorum ama ingiliz kavmi gibi yaşamak, onlar gibi olmak için değil bu yaptığım.

İngilizce nick kullanınca ingilize benzenilmez, senin dediğin gibi arapça nick kullanan biride sırf arapça nick kullanıyor diye illaki araplara benziyor diyemeyiz.

Yılbaşını eleştirenler de yılbaşında müslüman gibi davranılmamasından dolayı, harama, günaha bulaşılmasından dolayı eleştiriyorlar.
Biliyorum da siz benim söylemek istediğimi anlamadınız. Neyse konu dağılacak sonra.

SerKan1923
Banned
ingilizce nick kullananların dini, imanı, kitabı, olmaz diye bir kaidemi var ? Çok ön yargılısınız.
dinime küfür eden müslüman olsa demek istemiş
Sn. [MENTION=1749]morko58[/MENTION] Cevap Vermiş Yerime Teşekkür Ediyorum.

Sn. Editörümde Teyit Etmiş. +1

justim123
WarrioR
Bu sabah dns ile ilgili bir saldırı olmuş ekşi sözlük'te. Görünen o ki başları daha ağrıyacak :)