En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi

Sizce En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

 • Spring Water Su Arıtma Sistemleri

  Votes: 0 0.0%
 • Ege Life Su Arıtma Sistemleri

  Votes: 1 14.3%
 • Aqua Lova Su Arıtma Cihazları

  Votes: 0 0.0%
 • Diğer Ürünler

  Votes: 6 85.7%

 • Toplam oy
  7
mustang1967
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Hangi su arıtma cihazını almalıyım; tavsiye !!!


Selam Arkadaşlar, Bir su arıtma cihazı almak istiyorum, Son bir kaç haftadır internet üzerinde incelediğim kadarıyla ve çevremde su arıtma cihazı alan kişilerin söylediklerini dinledim. ve şu kanıya vardım. Piyasada çok fazla sahte ve sağlıksız su arıtma cihazı mevcut özellikle eve gelip su arıtma cihazı satmaya çalışan ne tutturursam koparayım kafasında olan kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Çevremde bu kişilerden su arıtma cihazı alıp, 2 senedir taksit ödüyor ama son 1 yıldır su arıtma cihazını kullanmıyor bile.!!!!!

Evde Ailemize yeni katılan bir bebeğimiz olmasından dolayı, ve suyun insan yaşamına nasıl etki ettiğini bildiğim için, En basitinden Vücudumuzun %60'ından fazlası, Su, Benim incelemelerim sonucunda, Sağlıklı Su Arıtma Cihazı olarak ülkemizde satılan bir kaç markaya ulaştım sadece. Size sormak istediğim konu benim isteklerime karşılayabilecek başka cihazların olup olmadığı, çünkü araştırmalarım sonucunda, Sizin Bilgilerinize ihtiyacım var. çünkü konu çok karmaşık sadece aklımda kalan benim için önemli olan bir kaç konuyu karşılaması yeterli olacak. isteklerime gelince.

1. LG Chem Membran Kullanması

2. Tüm Filtrelerin NSF ( Dünya Sağlık Kurumu Tarafından Onaylanan filtrelerinin) olması

3. Ters Ozmos Sistem ile çalışması.

4. 9 aşamalı ya da 11 aşamalı bir cihaz olması.

5. Servis kapsamının iyi olması, Filtre değişimlerinde filtreleri NSF onaylı Filtre ile değiştirmeli.

6. Sağlıklı Su Ürettiğini kanıtlayabilmeli. En azından bir analiz raporu olmalı.

'2. özellikte yazdığım NSF onayı öncelikli isteğimdir. Bunları karşılayabilecek bir ciddi kurumsal çalışan bir su arıtma firması tanıyan bilen varsa bana yorumda belirtebilir mi?

Ben İnternet Üzerinde Bunları karşılayabilen Sadece bir iki firma buldum Spring Water ve Qqua Lone bunların dışında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. bu iki firmanında Cihazları İyi İsteklerimi Karşılıyor. Belki Benim bulabildiğimden daha iyisini biliyorsunuzdur diye soruyorum...

Teşekkürler. Arkadaşlar Şimdiden.
 
AdrenaLiN_
Forum Ustası
Bir kaç ay önce işyerine aldık . Adam elinde bir su ölçüm cihazı ile ölçüm yaptı . Musluk suyu 450 civarı çıktı. Taktığı cihaz suyu 6 birime düşürdü. Meraktan o cihazı araştırdım suyun minarel oranını ölçüyormuş. içebilir olması ile alası yokmuş. Aklınızda bulunsun :) bence en mantiklisi filtresi bulunan cihaz almak gerisi hikaye
 
mustang1967
Çırak
Ne zamandır Girmiyordum buraya girince bildirimleri gördüm. Ama Biz Bu işi çoktan Çözdük Zaten Araştırınca karşınıza bir kaç marka çıkıyor iyi olan. Ama Size Sadece şunu Söyleyebilirim. Ürünlerin Fiyatları yükseldikçe ürettiği suyun kalitesi de yükseliyor. Buna tabi ki içinde kullanılan filtreler etki ediyor direk olarak. Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri, NSF onaylı Filtre kullanan ürünleri tercih etmek ve filtre değişim aralığı ve ücretlerini öğrenmek. Tabii ki kullanıcı yorumlarına da dikkat etmeniz gerekiyor.
 
hurma01
Hızlı Çırak
Filtre maliyeti sizce de damacanayı bulmuyor mu?
Tek kisi için hangisi mantıklı

@morko58 ne yaptın hocam 6 ayda bir değişiyor filtre
 
morko58
Forum Ustası
Filtre maliyeti sizce de damacanayı bulmuyor mu?
Tek kisi için hangisi mantıklı

@morko58 ne yaptın hocam 6 ayda bir değişiyor filtre
Yok hocam istersen bir araştır bu BMS denen firmayı belirli yerlerde bayilikleri var git bir bilgi al, biz uzun zamandır kullanıyoruz. Onuncu senede filtreyi değiştirdik. Tabi burda kullanma durumu da etki ediyor, bu arıtma cihazlarının iki çeşidi var, birincisi tezgah altı diye geçiyor bu tiplerde bulaşık yıkarken bile o su filtreden geçiyor (Şimdi sistemi değiştirmişler, iki musluk takıyorlar durumu değiştirmişler) diğeride tezgah üstü diye biz tezgah üstü aldık, birde cam damacana aldık su bitince onu dolduruyoruz öyle kullanıyoruz onuda çay suyu, içme suyu olarak kullanıyoruz.Kullandığımız ürün bu son bir buçuk iki senedir artık bu market işleri eskiye göre çok değişiklik gösterdi, biliyorsunuz, 0,5 litrelik suyu tek olarak bakkaldan veya marketten aldığınızda 1 liraya alıyorsunuz ama 12 lik paket halinde 5,5 - 6 lira gibi fiyatlardan satıldığı için artık onlardan kullanıyoruz ama arıtmadan çıkan suyu çok uzun süre içtik, sen bilirmisin bilmem ama bir zamanlar özellikle İstanbulda akaryakıt istasyonları gibi su istasyonları kurulmuştu, o zamanlar baktık çok para gidiyor dedik çok para gidiyor bu firmadan o zamanın parasıyla hesap yaptık neredeyse on senelik su paramıza denk geliyordu ama yinede aldık çok da memnun kaldık.

Birar senin adına fiyat araştırması yaptım ama pek bulamadım, bu firma yetkili satıcıları vardı şimdi nasıl çalıyorlar tam olarak bilmiyorum onun için fiyat bulamadım bulur isem yine yazarım buraya.

İyi forumlar.
 
Son düzenleme:
Üst