Erdoğan'a Varlık Fonu tepkisi: "Bilal'i de alsın" "iyi ok atıyor belki enflasyonu tutturur"

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,558
  Beğeni:
  4,498
  Erdoğan'a Varlık Fonu tepkisi: "Bilal'i de alsın"

  [​IMG][​IMG]
  14.09.2018 12:53
  [​IMG]

  Varlık Fonu'ndaki yönetim değişikliğine tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Kendisine önerim var, Bilal'i de alsın, iyi ok atıyor belki enflasyonu tutturur" ifadelerini kullandı.
  CHP Parti Meclisi toplantısında basına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Çok ciddi bir ekonomik krizin içindeyiz. Daha başlangıcındayız sonunda değiliz" dedi.

  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Varlık Fonu Başkanlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkanvekilliği'ne de damadı Berat Albayrak'ın getirilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Kendisine önerim var, Bilal'i de alsın, iyi ok atıyor belki enflasyonu tutturur" dedi.

  Kılıçdaroğlu, İdlib'e yönelik operasyonla ilgili Türkiye'nin bekası için Suriye yönetimiyle işbirliği yapılmasının çok önemli olduğunu, Türkiye'nin Suriye yönetimiyle işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

  CHP lideri, Ankara'nın "İdlib'de ateşkes" çağrılarına yönelik olarak, "Türkiye kiminle ateşkes yapılmasını öneriyor? Terör örgütleriyle mi? El Nusra'yla mı?" diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizle ilgili açıklamalarını ve Merkez Bankası'nın dünkü faiz artırımını hatırlatarak, "İstifa etmek gibi onurlu bir hareket vardır. İstifa et. Onurlu bir insansan görevini bırakırsın. 16 yıldır ülkeyi bu hale getirdin" dedi.

  Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  "Çıkıp vatandaşa doları bozdurun dediler. Milleti tehdit ettiler. Bunun söyleyen adam yakınlarının Man Adası'ndan getirdiği 15 milyon doların hesabını vermedi.

  Vatandaşa doları bozdur diyorsun da yapılan ihaleleri lira üzerinden yürütelim demiyorsun. Türkiye bunların döneminde tefecilere yakayı kaptırdı. Dışarıya 156 milyar dolar, içeriye 699 milyar lira o tarihteki kuru baz aldığımızda 408 milyar dolar faiz ödendi.

  AVM kiraları lirayla olacak dediler ama köprü geçişleri liraya dönecek demediler. Asıl para onlarda.

  "BİLAL'İ DE ALSIN"

  Faiz geldi Erdoğan'ı teslim aldı çünkü tefeciler daha güçlü. 18 Ocak'ta Merkez Bankası'nın repo faizi yüzde 8'di dün yüzde 24'ü aştı. Erdoğan Merkez Bankası'ndan şikayetçi, senin şikayet etme gibi bir hakkın yok. Hemen bir kararname çıkar, Varlık Fonu'na yaptığın gibi kendini oraya başkan olarak ata. Kendisine önerim var, Bilal'i de alsın, iyi ok atıyor belki enflasyonu tutturur.

  Dün itirafta bulundu israf ekonomisinden vazgeçiyoruz diye. Bunu derken kendisine olağanüstü güzel bir uçak almış. Katar şeyhinden hediye dediler. Ben soruyorum Sayın Erdoğan bu uçak kimi uçağı? Satın aldıysan büyük ayıp kaç tane uçak alacaksın ya, satın almadıysan ikinci el uçağı biri sana hediye ettiyse daha büyük ayıp. Türkiye'nin onuruyla kimsenin oynama hakkı yoktur. Türkiye Cumhurbaşkanı hediye uçakla gezemez. Senden 81 milyon adına cevap istiyorum."

  Kaynak Yeniçağ: Erdoğan'a Varlık Fonu tepkisi: "Bilal'i de alsın"
   
  • Beğen Beğen x 2
  #1
 2. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,301
  Beğeni:
  3,474
  hoş geldin yoktun :(
   
  #2
 3. Gila

  Gila Moruk Moderator

  Katılım:
  23 Şubat 2008
  Mesaj:
  60,950
  Beğeni:
  5,137
  Neeeredesin ba?

  Tek başına çekirdek çitletmek hiç te keyif vermiyor :D
   
  • Beğen Beğen x 1
  #3
 4. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,558
  Beğeni:
  4,498
  çağ atlayan yandaşa peşkeş çekilen ttnet mağduruyum...
   
  #4
 5. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,301
  Beğeni:
  3,474
  Ben de mağduruyum...
  Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum
  Kazandım :)
   
  #5
 6. akay

  akay Super Moderator

  Katılım:
  23 Mart 2006
  Mesaj:
  7,732
  Beğeni:
  1,331
  Birde adalet yok dersiniz :p
   
  • Beğen Beğen x 1
  #6
 7. CekoReis

  CekoReis Forum Kalfası

  Katılım:
  9 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,184
  Beğeni:
  114
  Fon güzel olur belki
   
  #7
Yükleniyor...