Everest SC014 denenmiştireyfelnetteki değildir

o0ORaDiOAcTiVeO0o
Daimi Üye
Arkadaşlar Bir arkadaşım istediği driverı buldum biraz uğraştırdı çünkü nette bütün linkler eyfel.net in üzerinden vermişlerdi ve driver uymuyordu ancak ben uygun driverı buldum ve burada paylaşmak istedim.
Win Xp 32 bit te denenmiştir.
vimicro chiplidir.Bende hermias isimli arkadaşın paylaşımından yararlanarak buldum.

http://www.vimicro.com/english/product/PublicDriver/WIN/ZS0211_Setup_WHQL_080317.exe

arkadaşlar emegi gecenlere teşekkürler benimde bir katkım olsun size
öncelikle sunu belirteyim bir cok marka model kamera örneğin olivetti,qadronic,pirhana vs vs gibi bu webcamler için soyle bir karışılık soz konusu bunların driverlarini nereden indiricez bulamıyoruz gibi bir sorun oluşuyor.. aslında bu cozum basit bu kameraların icindeki chiplerine bakmanız yeterli cunku bu firmalar genelde vimicro chip kullanıyor yani dışları farklı olsada içleri neredeyse aynı..
aşağıda verecegim link bircok vimicro chipli model icin kesin cozum
bu linkteki programı zaten vimicro kendisi dağıtıyor sizin kameranızın driverini işletim sistemine gore kendisi indiriyor tarafımdan win7 de denenmiştir sonuc olumludur .Simdi bir sorun kalıyor bizim kemera vimicro chiplimi nerden bilecegiz diye dusunuyorsunuzdur :d basit once programı deneyin olmazsa kameranızın içini acıp icindeki chip in üzerinden marka modelini okuyup driver indirmeyi deneyin

http://www.vimicro.com/english/product/ChipTypedetector.zip

ikinci link ise programla sorun yaşayıp manuel indirmek isteyenlere yarayabilir modeli secip indirebillirsiniz
http://www.vimicro.com/english/product/pc003.htm
 
Üst