Faaliyet Belgesi Zorunluluğu

sssnakesss
Forum Kalfası
Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesi Süresiyle İlgili Duyuru

23 Mayıs 2007 tarihinde 5651 sayılı “Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kanuna dayanılarak çıkarılan “Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara Ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” 24 Ekim 2007 tarihli ve 26680 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu Yönetmeliğin 4. maddesinin 1. fıkrasına göre; erişim sağlayıcı veya yer sağlayıcı olarak faaliyette bulunabilmek için Telekomünikasyon Kurumu’ndan faaliyet belgesi almak gerekmektedir. Bu belgeyi almadan hizmet verenlerin faaliyetleri durdurulacaktır.

Bu yüzdendir ki, Wardom üzerinde Webhosting bölümüne;
  • Faaliyet belgesi
  • Ofis Adresi
  • Ofis telefonu
gibi bilgiler belirtilmeden konu açılması yasaktır. Uymayanların konuları silinecek, 1 gün süreyle uzaklaştırılacak ve de Telekomünikasyon Kurumu'nun http://faaliyet.tib.gov.tr/fabel/ adlı adresinden geri bildirimde bulunulacaktır.

Bunun nedeni hem 5651 sayılı kanun hem de Wardom üzerinden hosting alacak kişilerin en iyi şekilde hosting hizmeti almasının sağlanmasıdır.

İyi günler.
 
Üst