Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak S-400 yorumu: Yerine ya mandal alırız ya da... | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak S-400 yorumu: Yerine ya mandal alırız ya da...

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
2020Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak S-400 yorumu: Yerine ya mandal alırız ya da...ABD'nin Türkiye'ye "S-400'leri bize satın" teklifini değerlendiren Fatih Altaylı, "daha önce söylemiştim" diyerek çarpıcı bir yazı yazdı.
5

HABER MERKEZİ - GÜNBOYUTürkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400'leri ABD'nin istediği öne sürülüyor. Bu iddiaya yönelik tartışmalar sürerken Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü "Bir S-400 kaç leğen verirler" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı. "Amerika Birleşik Devletleri, “Rusya’dan aldığınız S-400’leri bize satın. Bu konu böylece kapansın. Biz de size bol bol F-35 verelim. Dertlerimizi bitirelim” teklifi yapmış.

Palavradan değil, öyle uyduruk, kıytırık laf olsun diye yapılmış bir teklif de değil. Ciddi ciddi önermiş ABD bunu. İki ülke ilişkilerini yakından ve hatta içten takip edenler böyle söylüyor. "BU TEKLİFİN BİR AMACI OLABİLİR"Böyle bir teklifin tek amacı olabilir. Türkiye-Rusya ilişkilerine kalıcı bir darbe indirmek. Zaten büyük ihtimalle Rusya ile yapılan anlaşmada S-400’lerin başka birine devrini engelleyecek maddeler de vardır mutlaka. Türkiye’nin de böyle bir teklifi kabul etmesi ve S-400’leri “giriş fiyatına” ABD’ye devretmesi pek mümkün görünen bir şey değil. Her ne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Trump’ın çok samimi olduğunu, Erdoğan’ın Trump’ı golf oynarken bile aradığını yazıyorsa da bazı Amerikalılar, bu iş olmaz. Olmasına da gerek yok. Türkiye zaten S-400’leri aktive etmiş değil. Muhtemelen edeceği de yok. "ORADA ÇÜRÜR DEMİŞTİM"Corona bahanesi ile S-400’ler garaja çekildi ve muhtemelen orada çürüyecekler. Peki kulunuz 19 Mayıs 2019 günü yani 14 ay önce ne azmış hatırlıyor musunuz? “S-400’ler muhtemelen Türkiye’ye getirilmez, getirilirse de bir depoya kaldırılır ve orada çürür” demişim. Bugün galiba o noktaya geldiğimiz aşikar hale geldi. Amerika ise “Bize satın” diyormuş. “Yok birader, biraz beklesin eskiciye vereceğiz. Yerine ya mandal alırız ya leğen.

” Kaynak: Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak S-400 yorumu: Yerine ya mandal alırız ya da...
 
Üst