Flamenko Gitara Başlıyacaklar İçin Tavsiyeler | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Flamenko Gitara Başlıyacaklar İçin Tavsiyeler

carlos

Forum Kalfası
baktım formda bas elektro Klasik herkez uzman olduğu konuda yardımcı olmaya çalışıyo benimde çorbada tuzum olsun.Flamenko Nedir önce bunu söyliyeyim
En basitinden Gitarın anavatanı olan İspanyanın Özüdür Flamenko Belli makamlar Vardır Bu makamlar Bulerias Solea Farrucas Rumba Gitana Colombianas Tangos ....
Güzel Türkiyemizle Flamenkoyla İlgilenen Çok az çünki pop gitar elektro ve bass çalmak gibi kolay değil Bu yüzden eğitmenleri Sınırlı.Çünki Flamenkoda Sınır yok Kolay yok En basitinden Bir TÜRK FLAMENKO GİTARCIMIZ SAFA Yepremin sitesine girerek ayrıntılı Bilgi alabilirsiniz.Dünyada İse EN İYİ Flamenko GİTARCISI TARTIŞILMAZ PACO DE LUCİA.Neyse gelelim Can alıcı yERE.FLamenkoda Şarkılarını Dinlediğiniz zaman hangi Makam olduğunu anlarsınız Çünki HER MAKAMIN Kendine ait bölümü var Bu bölüm dışında kalan kısımlara ise Falseta Diyoruz.Her sanatcının Falsetaları Farklıdır ama dinlediğinizde ana bölümü aynı olduğu için O şarkının Hangi makam olduğunu anlarsınız

FLAMENKO GİTARININ GENEL ÖZELLİKLERİ
Flamenko gitar klasik gitara göre KAT KAT hafiftir ilk elinize aldığınızda zaten inanmıyacaksınız.Flamenkoda Dier gitarlarla alakası olmayan 64 tane kendine has teknikleri vardır.Bunlar Rasguedo ALZAPUA GOLPE TREMOLO VS.Flamenko da Golpe vuruşu yaptığımızda gitarın Pontiçello Bölgesi (TELLERİN HEMEN ALT KISMI)
ZARAR görmesin die Golpeador dediğimiz Bir tabaka vardır flamenko gitarlarında.
Burguların bulunduğu kısımda genellikle ağaçtandır.En basitinden Googleye Bir flamenco Gİtar yazdığınızda Görürsünüz.Yapımında genellikle Gül ve kelebek ağacı kullanılır

Gelelim ilk Başlıyacak olanlar için Hesaplı Gİtarlara
Baştan söyliyeyim Flamenko Gitarlar en pahalı Gitarlardır Özellikle Ramirezler El yakar ama unutmayın Flamenko gitarları ne kadar kullanırsanız ağacı okadar kurur ve değeri okadar artar yani 1 kere alıcaksınız

Ama ucuzlarıda Var Mesela azahar 131 180 euro civarıdır
200 euroya ADMİRA FLAMENKODA yeni başlıyanlara çok uygundur

Orta kalita birşey istiyorsanız 500 euroya MARKA alıcağınıza Yaptırın Özel olarak daha iyi

İleri kalitede ALICAKSANIZ ALHAMBRA FLAMENKO(benim kullandığım) 1000 euro civarı
ramirezler 2000-5000 euro civarı
AMA Kİ KLASİKTE birlikte çalmak istiyorum diyosanız Ozman 700 euroa antonio Sanchez var
ayrıca antonio sanchezin flamenkosuda 950 Euro ya bulabilirsiniz

Benden şimdilik Bukadar
Flamenkonun Öncüleri Paco De Lucia JUAN MARTİN OSCAR HERRERO PACO PENA VİCENTE AMİGO VE SERRANİTO...gogle girerseniz ayrıntı bilgi alırsınız
ayrıca sağlam bir rus flamenkocu olan www.grishagoryachev.com sitesindende flamenko videoları indirip nasıl birşey olduğunada bakabilirsiniz

Benden şimdilik Bukadar bu başlığa Fazla raabet olacağını zannetmiyorum Çünki Çoğu gitar meraklısını Yalının zalimi akdeniz akşamları dumanın şarkılarını çalmaya uğraşmaktan gözleri boyanmış böyle güzellikleri göremez olmuş

saygılarımla