FOREX Nedir?

xthief

Forum Kalfası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen giriş yapın ya da 60 saniye bekleyin.

xthief

Forum Kalfası
FOREX ve Maketiva.

Forex e giriş yapmak için en uygunu Marketiva bence. Hem 5 dolar gerçek para bonus veriyorlar. 10.000 dolar da virtual (sanal) para veriyorlar. Öğrenmek için sanal paranızla biraz uğraşırsınız. Daha sonra 5 dolarla işlemler yaparsınız.

Egold dan para çekme ve yatırma işlemleri yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda banka havalesi ve E-Bullion la da para çekip yatırabilirsiniz.

Programı inceledikçe kısa zamanda öğrenirsiniz zaten. Ama yinede biraz tarif edem.
100 quantity = 1 dolar

Bir parite aldiginizda o anki spread (offer - bid) ne ise, o kadar eksi ile basliyorsunuz zaten. Long (Buy) olarak giriyorsaniz o anki offer ne ise o fiyattan alirsiniz, Short (Sell) olarak giriyorsaniz o anki bid ne ise o fiyattan satarsiniz.

Sag alt kose, Orders kismina girip New diyorsun. Instrument'dan parite seciliyor, Buy/Sell'dan hangi yone gitmesini istiyorsaniz seciyorsunuz. Buy (yukari gitmesini istiyorum), Sell (asagi gitmesini istiyorum) Price Type'dan limit'i secip yanindaki price kismina arzu ettiginiz fiyati yaziyorsunuz. Veya aynı işlemi almak istediğiniz Instrument üzerine tıkladığınızda da yapabilirsiniz.

Target: bu fiyata geldiginde sat veya al (buy/sell ne ise artik)
Stop-Loss: bu fiyata geldiginde pozisyonu kapat, artik daha fazla zarar etmeyeyim yani.

Bu target ve Stop loss pozisyon kismina geldiginde pozisyon listesinde tiklanip, change dendikten sonra degistiriliyor.

Alttaki Sekmelerden Positions bölümünde o anki durumunuzu, görebilirsiniz.
Yine aynı sekmenin yanında Discussions bölümünde diğer kullanıcılarla sohbet ve yardım bölümleri var. İngilizce bilmek gerekli tabi.

İsteyen referalim olarak üye olur isteyen olmaz. bizden anlatması

http://www.marketiva.com/?gid=6609

ScReAmmm

Cool Üye
üye oldum bakalım referansınla hayırlı olsun ama baya karısık gozkuyor program war onu indiriyorsunuz ordan herseyi yapıyorsunuz chat olayı falanda war inş para kazanabiliriz bu arada referans olayında bir kazanc elde ediyormuyuz ??

http://www.marketiva.com/?gid=221107

buda benim referrer linkim herkeze bol kazançlarr

sağda charting bölümünden paritelere ait grafikleri görebilirsiniz usd/eur usd/jpy gibi dolar /euro dolar /japon yeni gibi
sağda bulunan discussions sekmesinden ise onlien olan kullanıcılarla chat yapıp bilgi alısverisinde bulunabilirsiniz
solda ise forex rates bölümü o anki kur fiyatları alış satış fiyatları anlık değişimler yüzde olarak gösterilmesi ve hangi zaman diliminde gerceklestiği yazıyor
yine solda Latest News bölümünde gelişen olaylar hakkında haber alıyorsunuz örnek olarak amerikan merkez bankası faiz arttırıcak gibi haberler yer alıyor
sol altta ise portfolio bölümünde sanal paranız ve gercek paranız gözüküyor

- Yönetici düzenlemesi: :

cGrBrT

Forum Kalfası
bide tr olsaydı çok ii olacaktı neyse biraz uraştım sıkıldım daha bakmıyom altta çalışıyor belki şansa bişeler kazanırız:D

xthief

Forum Kalfası
en fazla 3-4 saat içerisinde alışırsınız programa. ingizlice olması sorun olmaz.

Umarım kazanırsınız.

ScReAmmm

Cool Üye
sanal param 10648 dolar olduu :) ama hala alışamadım sisteme bu işi örensem biraz manyak para war gibi :) herkese bol kazançlar bu arada sistem hakkında detaylı bilgisi olan warsa paylaşırsa sevinirim

sssnakesss

Forum Kalfası
oo bu forex kelimesi sayesinde adsensden ne para kazndım yaa,:D

xthief

Forum Kalfası
ScReAmmm demiş ki:
sanal param 10648 dolar olduu :) ama hala alışamadım sisteme bu işi örensem biraz manyak para war gibi :) herkese bol kazançlar bu arada sistem hakkında detaylı bilgisi olan warsa paylaşırsa sevinirim

kardeş sen takıldığın yerde sor elimden geldiğince yardımcı olurum

xthief

Forum Kalfası
üye olan arkdaşlar yorumlarınıznelerdir.

NightWhite

Daimi Üye
paylasim icin sagol.daha detayli aciklama yaparsan iyi olur.bide buradan para nasil kazanilabilir mesela 5$ veriyorlar demissin.parayi ordan almak icin bi limitmi var nasildir nedir detaylara girersen iyi olur..
SAygiLar....

xthief

Forum Kalfası
ödemelerde 8 dolar komisyon alıyorlar.

yukarıdaki yazıları okursan biraz fikir edinebilirsin. kavraması çok kolay eğlenceli.

xthief

Forum Kalfası
pekala ekran görüntüsü ekliyeceğim kardeş.

bir iki arkadaşın bu konu üzerine ilginç önerileri var onları da yayınlayacağım. biraz zaman....

smart_boys

Çırak
bu olayları merak ediyordum sayende tanışma fırsatı buldum ama menüleri henüz tam anlıyamadım ilk defa oynuyorum.Bakalım ne olucak :) birazdaha açıklarsan çok sevinirim menüleri olayıda tam çözemedim dogrusu..

Edit: Birazcık arastırma sonucunda resimli bi anlatım buldum ve diger anlamayan arkadaslar içinde paylaşıyorum..

- Yönetici düzenlemesi: :

xthief

Forum Kalfası
evet çok güzel bir anlatım. hazırlayana da paylaşana da teşekkürler

smart_boys

Çırak
Açıkçası Bu işler boş işler diye düşünen bi insandım çünkü hiç dikkatli araştırmamıstım..Şimdi biraz üstüne düşmek istiyorm.. Öncelikle paypal hiç kullanmadım ew arakadsımın hesabından yapmayı düşünüyorum paypal hesabım war yani...
xtief bi kaç sorum olucak sana şimdi para sistemini tam anlamadım digelimki satın alıcam 1$=100000 şu şekilde mi girmem lazım parayı 100 deyince biraz kafam karıstı referans adresimi nerden ögreniyorm onuda söylermisin..Paypal a geri dönüş nasıl oluyor paramı nasıl istiyorum..Mesela 50$ kazandım paypala atmayıda ögrendim para paypal hesabıma yattı diyelim paypalda 50$ birikti bu parayı nasıl alıcam İş bankası hesabıma direk alabiliyormuyum...Yada internette mi bozdurmak zorundayım ki %10 %15 lere varan komisyon kesiyolar..Aklıma gelen soruları şimdilik sordum Bilgilendirirsen sevinirim...