Formula 1 Konuları bu başlıktan | Page 19 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Formula 1 Konuları bu başlıktan

lorddaedalus

Forum Ustası
Schumacher'in Dönüşü Satışları Arttırd

Michael Schumacher, Mercedes-Benz ve Hockenheim için çok iyi bir yılbaşı hediyesi oldu.

Alman haber ajansı DPA'ya göre 7 dünya şampiyonluğu bulunan pilotun spora dönüşü, Temmuz ayındaki Almanya GP bilet satışlarını hızlandırdı.

Satışlardaki bu hızlanma nedeniyle söylenene göre Hockenheim-Ring GmbH, bir bayan çalışanının yılbaşı iznini de iptal etmiş.

Bu arada Mercedes-Benz de Schumacher'in, 2010'da Mercedes için çok araç sattıracağını düşünüyor.

ZDF'ye konuşan Norbert Haug: "Schumacher'in varlığı, bir çok insanın ilgisini (Mercedes) yıldızının kalitesine yöneltecek."

lorddaedalus

Forum Ustası
Ferrari: "Schumacher Artık Rakibimizdir"

Çarşamba günü Ferrari taraftarları, idolleri efsane pilotun 2010 senesinden itibaren Mercedes GP ile pistlere döndüğünü öğrendi.

Bunun sonunda taraftarlar, Ferrari resmi sitesine akın etti ve İtalyan markadan, kahramanları ile ilgili bir yorum beklediler.

İşte bu konuda Ferrari kısa bir açıklama yaptı.

Ferrari sözcüsü: “Schumacher ile ilgili söylemek zorunda olduğumuz şey, Geçen hafta Başkan Montezemolo'nun İtalyan ve uluslararası basına verdiği gelenekse davette söyledikleridir.

"Michael'e en samimi dileklerimizi gönderiyoruz. Bugün itibari ile o bizim rakibimizdir ve onu geçmek için elimizden geleni yapacağız, diğerlerine karşı yaptığımız gibi"

lorddaedalus

Forum Ustası
Bayan Schumacher: "Michael Yanıp Tutuşuyor"

Michael Schumacher’in eşi Corinna, Formula 1 dönme yönünde kocasının verdiği kararı tamamıyla destekliyor ve Mercedes GP şansının doğmasından bu yana şampiyon pilotun yanıp tutuştuğunu söylüyor.

3 senelik ayrılığın ardından Schumacher, Mercedes GP ile 2010 senesinde spora geri dönüyor. Alman pilot, motivasyonunun ve enerjisinin hat saftada olduğunu belirtmişti.

Michael Schumacher'in kararı ile ilgili pilotun resmi internet sitesine konuşan Corinna, son zamanlara kadar dönüş gibi bir durumun olmadığını ama Ross Brawn ile görüşmelerinin ardından içindeki motor sporları tutkusunun alevlendiğini ifade etti.

Corinna: "Micael'in tekrar Formula 1'de rekabet etme kararının, ailemizin yaşantısını beklenmedik bir şekilde alt üst ettiği doğru"

"Ross Brawn'ın onu aradığını söyledğinde hemen içinin alevlendiğini gissettim. Michael'in motor sporlarına olan tutkusu kocaman ve bu derin tutku olmasaydı bu gerçekleşmezdi. Bu tutku, bugün olan Michael'i yarattı"

Corinna, kocasının doğru kararı verdiğine inanıyor.

Corinna: "Onu bir yarış pilotu olarak tanımam gerekti ve buna rağmen her zaman ona bütün güvenimi verdim."

"Ne yaptığını biliyor, ayrıca onu her zaman desteklediğimi de biliyor. Michael'in mücadelelere ihtiyacı var. Onun hayat tarzı bu. Kararını anlayabiliyorum, dürüst olmak gerekirse harika olduğunu düşünüyorum"

lorddaedalus

Forum Ustası
Hill'den Schumacher ve FIA'ya Uyarı

Damon Hill, Schumacer'e, Formula 1'e nahoş bir dönüş de yapabileceğini söyleyerek uyardı.

Bernie Ecclestone'nin, 2010 sezonunun harika geçmesini beklemesine rağmen Damon Hill, Schumacher'in dönüşünde kimsenin onu elinde çiçeklerle beklemeyeceğini belirtti.

Bir çok şampiyonluklarına ve rekorlarına rağmen Schumacher, bazı tartışmalı olaylara da imza atmıştı. Bunlara, Hill ile mücadele ettiği 1994'teki son yarış da dahil.

Bir puan ile rakibine geçilen şampiyonluğu kaptıran Hill, sezonun son yarışında Adelaide'de Schumacher'in kendisine bilerek çarptığı gerekçesi ile Alman pilotu suçlamıştı.

1996'da şampiyonluğa ulaşan Hill, 40 yaşındaki pilotun 2010'da kariyerinin en zorlu mücadelesine çıkacağını düşünüyor.

BBC Radio 5 Live'ye konuşan Hill: "Bazı noktalarda sezon çok zor ve nahoş bir hâl alacak ve belki de neden ilk sıradayken yarış dışı kaldığının hatıraları geri gelecek."

"Bekleyip görmemiz gerek. Sezon uzun ve Michael'in kabiliyeti, sezon boyunca bir çok testten geçecek."

Hill ayrıca FIA'nın da artık Schumacher'in içinde bulunduğu durumda hiç olmadığı kadar şeffaf davranması gerektiğini ifade etti, özellikle de birlikte uzun seneler çalıştığı Jean Todt'un şu anda yönetim kurulu başkanı olması ile.

Hill: "Sporu bu sefer oldukça yakından takip edecek izleyiciler olacaktır. Çünkü, Michael'in FIA tarafından biraz kollanıp kollanmadığı yönünde her zaman şüphe olacak."

"FIA, gelecek sezonda herhangi bir şüphe yaratmamak için ayak ucunda hareket etmeli."

lorddaedalus

Forum Ustası
Schumacher: "Ferrari Her Zaman Kalbimde Olacak"

Michael Schumacher, Ferrari ile geçirdiği 14 senenin ardından Mercedes GP'ye katılması ile İtalyan markanın her zaman kalbindeki yerini koruyacağını söyledi.

İtalyan basını aracılığı ile Ferrari taraftarlarına seslenen Schumacher, takıma ve onu sevenlerine övgülerde bulundu; gelecekte kendisini tekrar desteklemelerini umduğunu belirtti.

Schumacher: "14 yıldır Ferrari'nin bir parçasıydım ve 14 yıl boyunca Ferrari de benim bir parçamdı. Ferrari'nin büyük bir parçası her zaman kalbimde yer alacak. İtalyan Ferrari taraftarlarından uzun yıllardır gördüğüm kendini adama, güç ve samimiyeti daima düşüneceim"

"Sizler tarafından hoş karşılandığımı hissetmiştim. Pistte mücadele ederken ve sizinle zaferler sonrası sevinirken, size tutku ve keyif vermeye çalıştım"

Schumacher, Ferrari'de çok şey öğrendiğini ve takımın 2010'da güçlü birr sezon geçirmesini beklediğini de ekledi.

Schumacher: "Ferrari'de geçirdiğim yıllarda bir çok arkadaş edindim ve çok şey öğrendim. Almanya'da, bir şeyle yüzleşme yolu olarak dikkatli bir şekilde şunu benimsedim ve bunun altını çizdim: Kaçınılmaz bir şeyde sızlanmak yerine bunun iyi ve keyif verici tarafını görülmeli"

"Şimdi benim için yeni bir dönem başlıyor. Pistte Ferrari'ye karşı büyük saygı ile yarışacağım. Bunun zor bir mücadele olcağına inanıyorum. Aslında Ferrari'nin, tarihi gücünü göstereceğinden eminim. Çünkü bu çocukların neler yapabileceklerini biliyorum"

"Beni takip eden herkese teşekkür etmek istiyorum. İki Ferrari pilotunun yanında eğer o sınırsız sevginizden bana da vermeye devam ederseniz mutlu olacağım"

lorddaedalus

Forum Ustası
Toro Rosso, ST5'i Kaza Testine Soktu

Takımın teknik patronu Giorgio Ascanelli'ye göre Toro Rosso'nun yeni 2010 aracının çarpışma testi iyi ilerliyor.

Müşteri araçlarının tamamen kalkması ile Faenza kökenli takım, yeni tasarımı ve yeni şasiyi ilk defa kendisi yapıyor. Toro Rosso, daha öncesinde Red Bull Teknoloji'de Adrian Newey'in çalışmalarını temel alıyordu.

Toro Rosso takım patronu Franz Tost: "Şimdi kendi ayaklarımızın üzerinde durmalıyız."

Çarğışma testlerine başlamış olan takımın teknik sorumlusu Ascanelli: "Programa uygun gidiyoruz ve şimdiden 2 milyon avroyu parçalamış durumdayız."

STR, 2006 senesinde 80 çalışanı ile Minardi'den devralınmıştı, şimdi ise 257 çalışan var.

lorddaedalus

Forum Ustası
USF1 Monokok Yapısını Yayımladı

USF1, 2010 aracı ile ilgili ilerlemelerin videosunun da bulunduğu resmi internet sitesini açtı.

Formula 1'in Amerikan yeni takımı sportif sorumlusu Peter Windsor, Bernie Ecclestone'nin geçen günlerde, USF1'in gelecek sene yarışamayabileceğini belirten ifadelerini reddetmişti.

Windsor ve Anderson'un hoşgeldin yazısından bir bölüm: "F1, sadece küresel duraklamadan hayatta kalarak çıkmadı, yeni ülkelerde yeni yarışlar ve 26 araçlık grid ile daha da genişledi"

USF1'in resmi Youtube kanalına koyulan video, Charlotte merkezindeki işleri ve aracın monokok yapısını içeriyor.

- Yönetici düzenlemesi: :

! JUBA !

Forum Kalfası
schumacher in ne yaptığını bir türlü anlayamıyorum. bırakılacak en kötü zamanda f1 i bıraktı şimdide rakip firmayla geri dönüyor. ferrari taraftarıydım fakat kimi ve schumacherin takımdan ayrılması ve özellikle de alonsonun ferrariye gelmesi hiç hoşuma gitmedi. schumacherin başarılı olacağına eminim kendi yaşlanmış olsa bile en iyi takım patronuna sahip.

lorddaedalus

Forum Ustası
schumacher in ne yaptığını bir türlü anlayamıyorum. bırakılacak en kötü zamanda f1 i bıraktı şimdide rakip firmayla geri dönüyor. ferrari taraftarıydım fakat kimi ve schumacherin takımdan ayrılması ve özellikle de alonsonun ferrariye gelmesi hiç hoşuma gitmedi. schumacherin başarılı olacağına eminim kendi yaşlanmış olsa bile en iyi takım patronuna sahip.
Evet haklısın!.. Zamansız f1'i bıraktı..Alonso ile o çekişmeli yarışlarını daha halen özlüyorum.:) Bakalım önümüzdeki yarışlarda neler olacak? Rakipler artık 2 güçlü takımdan değil, takımlar arasında daha fazla rekabetler geçmeler olacağı yönünde..(Ekonomik kısıtlamalar vs.)

Mclaren ve Ferrari iki rakip!....Schumacher'in bu kararı vermesini bende biraz anlayamadım ama, Sanırım bundaki etken Ferrarideki pilotların önceden kim olacağının kararlaştırılması.. bana göre Schumacher, Mercedes takımı için son anda karar verdi.. Ferrari'deki pilotların çıkarılıp yerine Schumacher'in alınması belki F1 kamuyounda yada medyada ters etki yaratabilirdi. Ferrariye'de geçebilirdi ama bunu sezon başındaki sözleşmelerde yapsaydı olabilirdide..Bu yüzden Mercedes'in takım patronuylada önceden dostluğu da bu takıma geçmesinde etken olmuştur diye düşünüyorum...

Bir Ferrari taraftarı olarak Schumacher hep ayrı olacak bizler için Ferrari takımıda..:) Ancak Kimi Raikonen gibi McLaren Mercedes takımındayken de zorlu yarışları kazanan bir pilotunda Ferrari gibi bir takımdan zamansız ayrılmasını hiç anlamış değilim(Belki Ferrari takımı için yarışlardaki beklentileri karşılamamış olabilir)...

! JUBA !

Forum Kalfası
Evet haklısın!.. Zamansız f1'i bıraktı..Alonso ile o çekişmeli yarışlarını daha halen özlüyorum.:) Bakalım önümüzdeki yarışlarda neler olacak? Rakipler artık 2 güçlü takımdan değil, takımlar arasında daha fazla rekabetler geçmeler olacağı yönünde..(Ekonomik kısıtlamalar vs.)

Mclaren ve Ferrari iki rakip!....Schumacher'in bu kararı vermesini bende biraz anlayamadım ama, Sanırım bundaki etken Ferrarideki pilotların önceden kim olacağının kararlaştırılması.. bana göre Schumacher, Mercedes takımı için son anda karar verdi.. Ferrari'deki pilotların çıkarılıp yerine Schumacher'in alınması belki F1 kamuyounda yada medyada ters etki yaratabilirdi. Ferrariye'de geçebilirdi ama bunu sezon başındaki sözleşmelerde yapsaydı olabilirdide..Bu yüzden Mercedes'in takım patronuylada önceden dostluğu da bu takıma geçmesinde etken olmuştur diye düşünüyorum...

Bir Ferrari taraftarı olarak Schumacher hep ayrı olacak bizler için Ferrari takımıda..:) Ancak Kimi Raikonen gibi McLaren Mercedes takımındayken de zorlu yarışları kazanan bir pilotunda Ferrari gibi bir takımdan zamansız ayrılmasını hiç anlamış değilim(Belki Ferrari takımı için yarışlardaki beklentileri karşılamamış olabilir)...

ferari söylediğin gibi seçim yapmak zorunda kaldı ve bence yanlış ikiliyi seçti. elinde halihazırda bulunan kimi, massa, schumi, alonso ve Fisichella gibi 5 büyük pilot olması da çok acayibime gitti. böyle bir durumda da schumiyi seçip ufak bir başarısızlık olmassı eleştiri oklarına maruz bırakırdı ferrariyi schumininde karizmasını çizebilirdi. Ross Brawn olmasaydı Schumi geri dönmezdi diye düşünüyorum. Adam tam bir strateji dehası bi yolunu bulup en iyi kararları veriyoe genelde. herşeye rağmen Schumi yi tekrar pistlerede görecek olmak heyecan verici. ispanya gp sinde bile schumi geri döndecek diye bilet patlaması olmuştu. kimiye gelince bence elinden geleni yaptı. massadda iyi bir grafik yakalayamadı sorun takımdaydı saten. ama adamın aklında ralli pilotu olmak vardı ara buldu mu rallilere kaçıyodu :)

lorddaedalus

Forum Ustası
USF1 Aracı da Rüzgâr Tüneli Olmadan Tasarlandı

Aracının tasarımında rüzgâr tünelini kullanmayan ikinci F1 takımı USF1 oldu.

Virgin tasarımcısı Nick Wirth'in, gelecek senenin aracını sadece bilgisayarlı akışkanlar dinamiği tekonolijisi (CFD) ile tasarladıklarını söylemesinin ardından Virgin ve Lotus takımları arasında ufak bir atışma olmuştu.

Lotus'tan Tony Fernandes: "Havacilik sektöründen geliyorum dostum. Bir rüzgâr tüneliniz olmalı"

USF1 sportif sorumlusu Peter Windsor ise şimdi, Amerika'nın yeni F1 takımının 2010 tasarımının, henüz bir rüzgâr tüneline içinde görülmediğinbi belirtti.

Wirth'in ifadelerine atıfta bulunaran USF1'in internet sayfasında yazan Windsor: "Aynı şey (CFD), bizim aracımıza da uygulandı ama biz bunu, özellikle heyecan verici olmasından değil de yeni bir takım için yapılması mantıklı olan şey olacak görüyoruz."

Windsor, takımın Charlote'deki son teknolojide 41 milyon dolarlık Windhear rüzgâr tünelini kullanacaklarını da belirtti.

Windsor: "Windshear, merkezimizden yaklaşık olaran 15 dakika uzaklıkta ve Ocak ayında tam ölçülerde aracın aero haritası üzerine çalışmaya başladığımızda bizim için paha biçilemez değerde olacak"

"Herhangi bir model mağazamız. Modelimiz, gerçek aracımızdır. F1'de yeni bir takım olarak 2010'da bir çok durumda Windshear'de test yapabileceğiz"

Windsor ayrıca, İspanya-Alcaniz'de yeni Motorland tesislerinde yer alan USF1'in Avrupa merkezinin "neredeyse tamamlandığını" da açıkladı.

Windsor: "Çok yakında 2010 pilotlarımızın yanında daha bir çok şeyi açıklayacağız"

lorddaedalus

Forum Ustası
Ralf Schumacher, 2010 F1 Teklifini Reddetmiş

Michael Schumacher'in kardeşinin de 2010 senesinde Formula 1'e dönme şansı olduğu gündme geldi.

40 yaşındaki Michael Schumacher'in Mercedes GP ile spora dönüşü ardından kardeşi Ralf, "Dürüst olmak gerekirse ben de bir saniye bile tereddüt etmezdim" demişti.

34 yaşındaki 6 F1 yarış galibi Ralf, 2007 sonunda Toyota koltuğunu kaybetmesi ile spordan ayrılmış, sonrasında Mercedes ile DTM'de kariyerine devam etmişti.

Alman gazete Bild'e göre pilotun ismi verilmeyen arkadaşı "(2010'da F1'e dönmek için) Ralf'e sağlam bir teklif vardı ama onun istediği meydan okuma değildi"

Bild, yapılan teklifin F1'deki yeni 4 takımdan birinden geldiğini iddia etti.

Ralf Schumacher: "DTM'de Mercedes ile birlikte kendimi çok iyi hissediyorum ama bir Formula 1 aracına geri döneceğimden eminim"

Bild ayrıca Renault ve Toro Rosso'nun da daha öncesinde 2010 için Alman pilotla görüştüğünü de öne sürdü.

lorddaedalus

Forum Ustası
Branson: "Yeni Takımla Çalışmak İlgi Çekici"

Richard Branson, başarı kazanma adına kurulu bir takımda devam etmek yerine sıfırdan bir takım yaratmanın mücadelesini daha çekici bulduğu için Virgin Racing'i oluşturduğunu söyledi.

Britanyalı girişimci, 2009 senesinde iki şampiyonayı da kazanan Brawn'a sponsor olmuştu. Ama Branson, yeni başlayan bir projede olmak istediğini belirtti.

Branson: "Brawn'a yüklü bir çek yazıp onlarla bir başka sezonda da devam etmek çekici olabilirdi ama bir takım kazandıktan sonra daha ilerisi olamaz ki, kazanmaktan daha iyisini yapamazsınız"

"Bu yüzden yeni bir takım arayıp onu desteklemenin daha iyi olacağını düşündüm"

Branson, Brawn ile Melbourne'de yakalanan erken başarıyı Virgin Racing'den beklemiyor ve yeni bir F1 takımının yerini oluşturması için zamana gerek olduğunu söylüyor.

Branson: "Geçen seneki gibi aynı iyi varlığa sahip olmayı beklemiyoruz. Takımı, gelecek yıllar içerisinde inşa edeceğimizi tamamıyla kabul ediyoruz ama bunu yapmaya çalışmak ve başarmak ilginç olacak."

"Virgin Racing'in CEO'su ve takım başkanı) Alex Tae'nin ilgili olduğu uzay gemisi şirketi, yıllar boyunca büyüdü ve büyüdü. Aynı şeyin burada da olacağını sanıyorum"

"(Teknik sorumlu) Nick Wirth ve etrafındaki insanlar yetenekliler. Çünkü Nick orada. Brawn'dan Red Bull'dan ve neredeyse diğer bütün takımlardan mühendisleri cezbetti ve gerçekten harika insanlara sahip"

"Yüklü parayı, denenmiş ve test edilmiş araçları geri çeviren Timo Glock'a sahip olmak büyük bir destekti"

Branson, yeni girişiminin uzun vadeli bir proje olduğunu söyledi ama takımın sporda yerini sağlamlaştırması ile alternatif sponsorluk anlaşmaları ile fonlanabileceğini belirtti.

Virgin Group, 2010 planlarını bu ay başlarında Londra'da açıklamıştı.

Branson: "3 senelik bir anlaşma bu. Ama ben 'sonsuza dek' dediğim zaman, yıldan yıla sürmesi için yeterli sponsorluk geliri çekmek zorundalar. Ama bana göre 40 milyon sterlin bütçesi ile çalışmaları nedeniyle bu yapabileceklerine inanıyorum."

"Yardım edeceğim, ihtiyaç duyduğumda çarkın içinde yer alacağım, keyif alacağım, pilotları destekleyeceğim. Bazı yarışlara gideceğim ve motor yarışları takımını küresel temelde gündeme getirmek için yardıme edeceğim; bu da sponsorlar bulmayı sağlayacak."

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
İşte yeni Ferrari!

Formula 1 takımlarından Ferrari, 2010 sezonu için tasarladığı yeni aracı F10'u basına tanıttı.
Ferrari'nin merkezi Maranello'daki tanıtım töreninde, takımın yeni pilotu İspanyol Fernando Alonso ile Brezilyalı pilot Felipe Massa da hazır bulundu.

Massa, geçen yıl Macaristan Grand Prix'si sıralama turunda kafasındaki kaska yaklaşık 1 kilogram ağırlığında bir çelik yayın çarpmasıyla kaza yaptıktan sonra, bu yarış dahil 8 Grand Prix'de yarışamamıştı.

Araçlarının isminde, Ferrari'nin ''F''sini ve o yılın son iki hanesini kullanan İtalyan takımı, geçen yılki aracının ismini, kuruluşunun 60. yılını kutladığı için ''F60'' koymuştu.

Formula 1 takımlarından Ferrari, 2010 sezonu için tasarladığı yeni aracı F10'u basına tanıttı. Ferrari'nin merkezi Maranello'daki tanıtım töreninde, takımın yeni pilotu İspanyol Fernando Alonso ile Brezilyalı pilot Felipe Massa da hazır bulundu.

KAYNAK

! JUBA !

Forum Kalfası
Geçen seneye göre daha güzel araç olmuş. yanlız şu ön kanatların büyük olması ve arka tarafın ona göre çok küçük durmasna hala alışamadım hiç hoş durmuyor. pek bi yararını da görmediler dedikleri gibi gitmedi hiçbirşey ama kurallar hala aynı anlaşılan.

hyshot

Forum Kalfası
Bahreyn grand prİx'İ

Formula 1'de sezonun ilk yarışı olan Bahreyn Grand Prixi'ne Ferrari damgasını vurdu. Yeni Ferrari pilotu Alonso birinci olurken, Felipe Massa 2. oldu. McLaren pilotu Lewis Hamilton ise podyumu 3. tamamlayan isim oldu.

Formula 1'de yeni sezon heyecanı Bahreyn Grand Prix'i ile başladı. Büyük bir heyecana sahne olan yarışa Ferrari damgasını vurdu. Eski dünya şampiyonlarından Fernando Alonso, Ferrarisiyle çıktığı ilk yarışta zafere koştu. Aynı takımdan Felipe Massa 2. olurken, Mc Laren'den Lewis Hamilton 3. oldu.

Sıralama turlarıda ilk sırayı alan Red Bull Pilotu Sebastien Vettel, yarışa iyi başladı ve ilk sıradaki yerini kaybetmedi. Vettel'in arkasından Fernando Alonso ve Felipe Massa de iyi çıkış yaparak 2. ve 3. sıradaki yerlerini korudular.

Vettel'in liderliği yarışın bitmesine 15 tur kalana kadar devam etti. Red Bull pilotu Vettel takım radyosundan aracında güç kaybı yaşadığını söyledi. Ve bu turda Ferrari'nin yeni pilotu Alonso liderliği alırken bir sonraki turda da Massa Vettel'i geçerek Ferrari double yapmak için büyük avantaj yakaladı.

Yarışın tamamlanmasına 12 tur kala Vettel'in aracındaki problemin giderilemeyeceği ve egzost sorunu olduğu takım radyosundan pilota iletildi. Ve üzerine Mc Laren pilotu Lewis Hamilton da Vettel'i geçti ve 3. sıraya yükseldi.

Pistlere geri dönen Michael Schumacher ise tutuk bir yarış çıkartırken, arabasından memnun olmadığı açıkça belli oldu. Efsane pilot yarışı 6. sırada tamamladı.

Geçtiğimiz sezonun dünya şampiyonu Jenson Button ise sezonun ilk yarışında kendine ancak 7. sırada yer bulabildi.

BAHREYN GRAND PRİX'İ SIRALAMASI:

1 Fernando Alonso Ferrari 1:39:20.396
2 Felipe Massa Ferrari + 16.099
3 Lewis Hamilton McLaren + 23.182
4 Sebastian Vettel Red Bull + 38.799
5 Nico Rosberg Mercedes GP + 40.213
6 Michael Schumacher Mercedes GP + 44.163
7 Jenson Button McLaren + 45.280
8 Mark Webber Red Bull + 46.360
9 Vitantonio Liuzzi Force India + 53.008
10 Rubens Barrichello Williams + 1:02.489
11 Robert Kubica Renault + 1:09.093
12 Adrian Sutil Force India + 1:22.958
13 Jaime Alguersuari Toro Rosso + 1:32.656
14 Nico Hülkenberg Williams (Bitiremedi)
15 Heikki Kovalainen Lotus (Bitiremedi)
16 Jarno Trulli Lotus (Bitiremedi)
17 Sebastien Buemi Toro Rosso (Bitiremedi)
18 Pedro de la Rosa Sauber (Bitiremedi)
19 Bruno Senna HRT (Bitiremedi)
20 Timo Glock Virgin (Bitiremedi)
21 Kamui Kobayashi Sauber (Bitiremedi)
22 Vitaly Petrov Renault (Bitiremedi)
23 Lucas Di Grassi Virgin (Bitiremedi)
24 Karun Chandhok HRT (Bitiremedi)

! JUBA !

Forum Kalfası
şu alonsoyu ferraride gördükçe çıldıracağım geliyor. bu gidişle sık sık podyumda görecez. güvenlik aracı da kendimi bildim bileli mercedes neden diğer firmalar anlaşmıyorlar böyle bir konum için patron o sonuçta :D o girdi mi akan sular duruyor en önde de kocaman mercedes simgesi var f1 araçlarında ki reklamlardan daha iyi bence.

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
Yine Vettel!

Formula 1'de sezonun ikinci yarışında motorlar Avustralya'da çalışacak.
Avustralya GP öncesi sıralama turlarında pole pozisyonunun sahibi ise genç alman pilot Sebastian Vettel (Red Bull) oldu. Vettel sezonun ikinci yarışında ikinci pole pozisyonun sahibi olurken takım arkadaşı Mark Webber dev yarışa ikinci sırada başlamaya hak kazandı.

Pazar günkü dev yarışa üçüncü cepte Ferrari'den Fernando Alonso yer alacak. Geçtiğimiz yıl Melbourne'de kazanan Brawn-Mercedes'ten Jenson Button olmuştu. Dev yarış Pazar sabahı TSİ ile 09.00'da başlayacak.

İLK 10 ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU

Vettel
Webber
Alonso
Button
Massa
Rosberg
Schumacher
Barrichello
Kubica
Sutil

KAYNAK