Gamestop Hissesini Uçuran Deepfuckingvalue Kimdir

justim123
WarrioR
Bir tanıdığınız paranızı GameStop hisselerine yatırmanızı önerdiği ve neler olup bittiğini merak ettiğiniz olmuştur son günlerde. Haydi size neler oluyor anlatalım.
Gamestop firması, pandemi günlerine kadar oldukça iyi sayıda oyun satışı yapmaktaydı. Bu firma sektöründe lider konumda iken, pandemi sebebiyle düşen satışlarının etkisiyle iflasın eşiğine geldi ve bu anda reddit sitesinde deepfuckingvalue kimdir sorusunu gündeme sokan olay yaşandı. Gamestop hissesi alalım diye bir kampanya başlatan bu şahıs, gamestop hisselerinin bir anda 3 dolardan, 300 dolara fırlamasına sebep oldu. 15bin dolarlık hisse senedi alan deepfuckingvalue isimli şahıs ise, şu anda 47milyon dolara ulaştı.

gamestop-hisse.jpg


Bu nasıl oldu? "DeepFuckingValue" tarafından yönetilen, r / WallStreetBets alt dizinindeki bir grup Redditte, GameStop hissesini analiz etti ve fiyatının düşük değerde olduğu sonucuna vardı. Daha sonra, aylar boyunca, GameStop'un başarısız olacağına milyonlarca dolar bahse giren birkaç dev hedge fonunun stratejilerinde bir zayıflık belirlediler. Reddit kullanıcıları, düşük fiyatlardan çok sayıda GameStop hissesi satın aldılar (ve sonra fiyatlar yükseldikçe daha fazla satın almaya devam ettiler), bu işlem tuttu ve şu anda fiyatı artıran ve bu hedge fonları boşaltan "kısa baskı" olarak bilinen bir şeyi zorluyorlar. Bu süreç içerisinde. Reddit kullanıcıları, hisse senetlerini ellerinde tutuyorlar, birbirlerine zayıf fikirli bir hisse senedi satıcısı (kağıt eller) olmamak için yalvarıyorlar ve geçen yıl GameStop'a milyonlarca yatırım yapan Chewy.com'un CEO'su Ryan Cohen'i bekliyorlar.
 
numan1234
Forum Kalfası
Güncel: Dogecoin de uçuruldu %800 kar vermiş bir gecede

Elon Müslüman Tweete kadar %100 olan kar Tweet ardından %800 olmuş.
 
nurallahordu
Forum Kalfası
Bunu gördük doge aldık para 3te birine düştü.
Dolar tl çıkınca Su an yarı yarıya zarar

Paramı kurtarsa yeter
 
Üst