Gazi Üniversitesi Şehitleri için yürüdü

Yonetim
Forum Ustası
“ Gazi Üniversitesi öğrencileri, bölücü terör örgütünü lânetlemek ve şehitlerimizin aziz hatıralarını taziye etmek için Anıtkabir'e yürüdüler.

Hakkâri ve Çukurca’daki hain terör saldırı sonucunda şehit olan kahraman askerlerimiz için Gazi Üniversitesi öğrencileri büyük bir yürüyüş gerçekleştirdi. Facebook’ta 50 bin üyesi bulunan, Gazi Üniversitesi sayfası aracılığıyla duyurulan, üniversite öğrencileri ve bir grup akademisyenin çağrısıyla, “Aziz Şehitlerimiz İçin Anıtkabir’e Yürüyoruz”, adıyla düzenlenen yürüyüşe yaklaşık on bin kişi katıldı.

Saat 14.00’te Gazi Üniversitesi kampüsü giriş kapısında toplanan öğrenciler, yürüyüş korteji halinde Anıtkabir’e kadar yürüdüler. “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, ”Meclis’te PKK İstemiyoruz”, ”Ne Mutlu Türküm Diyene”, ”Şehidim Hakkını Helal Et Bize” sloganlarıyla, Anıtkabir tören alanında, Tören mangasının karşılaması sonrasında, İstiklal Marşı okuyan grup, Gazi Üniversitesi’ne sessiz bir yürüyüşle geri döndü.

Öğrenciler şehitlerimizi dualarla yâd ederken, son zamanlarda artan teröre iktidarın âciz ve basiretsiz "terör yönetimi"nin neden olduğunu ileri sürdüler.

http://www.haberiniz.com/yazilar/haber42259-Gazi_Universitesi_Ogrencileri_Sehitler_Icin_Yurudu.html
 
Üst