GeForce 8600 GT yi Quadro FX 1700 Yapıp RealView Aktif Etme Soft Mod [Resimli] | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

GeForce 8600 GT yi Quadro FX 1700 Yapıp RealView Aktif Etme Soft Mod [Resimli]

uygarozdemir

Forum Ustası
Saatlerce uğraştım ama en sonunda GeForce 8600 GT üzerinde RealView aktif etmeyi başardım.. GeForce 8600 GT için uygun Quadro seçimi Quadro FX 1700 dür.. Ona göre ilerliyicez..

1- Öncelikle RivaTuner programını bu linkten indirelim..

Kurduktan sonra ayarları aşağıda verdiğim resimdeki şekilde yapıcaksınız.. Dikkatli uygulayın.. "Use ROM Straps" kısmında tik olduğunu atlamayın..

Ayarları Uygula deyip tamam diyoruz ve bilgisayarımız yeniden başlıyor.. İlk başta görüntü ayarları bozuk olucak Windows'un..

Masaüstüne sağ tıklayıp Özellikler - Ayarlar kısmından sisteminiz için en uygun değeri seçerek uyguluyorsunuz, görüntü norbay dönüyor.. SolidWorks'ü açtığınızda artık RealView butonunun aktif olduğunu görüyorsunuz..

neffeno

Forum Kalfası
Paylaşım için teşekkürler riskli bir iş yapmışsınız ama. Solid kullanırken o kartın sıcaklığını baya artacaktır. Graphics proccessor configuration u da biraz daha uğraşsaydınız daha belirgin bir fark olurdu ama risk daha da artardı ;)

neffeno

Forum Kalfası
Pek anlamadığım için ekstra ayarları kurcalamadım, önerileriniz varsa bununla ilgili deneyebilirim :)
GPU o.c son derece sakat olduğu için fazla kurcalamanızı önermem. Şimdi denersiniz belki karttan olursunuz :D O yüzden birşey önermesem daha iyi. Çünkü o.c deneme yanılma üzerine kuruludur sizin kullandığınız karta hiç o.c yapmadım. uygun değerleri bulmanız sizi uğraştıracaktır.Anladığım kadarıyla bu değişiklik sizin işinizi fazlasıyla karşılamız. Bu yüzden hiç aklınızı karıştırmıyım :D iyi bayramlar hocam ;)

uygarozdemir

Forum Ustası
ben 8600GT'yi GTS' çevirme diye konu açmıştım aynı yöntem :)

yerine göre çokta güzel oluyor

GTS yapınca azda olsa voltaj artırıyor ekran kartının ve daha iyi o.c olmasına yarıyor 2000mhz'e rahat çıkartmıştım kartı konuyu bulup link atıyorum yapmak isteyenler için

Edit:

http://www.wardom.org/showthread.php?t=319639&highlight=8600GT

8600'ü GTS yapmak isteyenler göz atsın ;)
GTS mi daha iyidir acaba yada quadro mu oyunlarda ?

\Emix

Forum Ustası
GTS mi daha iyidir acaba yada quadro mu oyunlarda ?
GTS Daha performanslıdır diye düşünüyorum bellek ve saat hızlarını bilemediğim için kesin birşey diyemeyeceğim ancak bit ve mb'ları aynı ben 8600'ümü gerçektenden çıldırttım :D

Core Clock(840Mhz)
Shader Clock(2185Mhz)
Memory Clock(921)

hızlarında kullanıyorum ısıda ciddi farklar yok denecek kadar az :)

2 kartında katagorileri farklı GTS oyunda daha iyidir Quadro Grafik ve Multimedia Uygulamalarında

Neutrion

Çırak
Merhaba,

Problemin SolidWorks'ten kaynaklandığını zannediyorum. Ekran kartınızın ayarlarıyla oynamanıza gerek yok diye dusunuyorum. Forumlardan birinde asagidaki link'i buldum. Program hakkında bilgim yok ama 2009, 2010 ve 2011 surumleri icin çalışıyor galiba. Ben Windows 7 kurulu Dell XPS M1330 makinamda SolidWorks 2011 SP0'da denedim ve sorunsuz calisti. Umarim faydasi olur...

http://www.megaupload.com/?d=44CNNI9K Mega Upload

catellon

Çırak
Kardeşim saol detaylı anlatım için de ben bu programın ( RealView) ne işe yaradığını bi türlü çözemedm. ekran kartının boyutunumu değiştiriyoruz ne yapıyoruz ? :)