GeForce GTX 980 Tanıtım | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

GeForce GTX 980 Tanıtım

B

By ToNiK

Misafir Üye
GeForce bir devrim ile tekrar karşımızda!

Bu sefer ki modelimizin adı GeForce GTX 980!

Teknik özelliklerine gelip sonra da kendi görüşlerimi belirteceğim..

-Teknik Özellik-

4096x2160 çözünürlük öncelikle ekran kartına çok güzel bir katkı sağlıyor. Yüksek çözünürlükle birlikte monitör desteğiniz de olursa (HDMI bağlantı) mükemmel bir görüntü kalitesi yakalarsınız ve tadından yenmez gerçekten.

HDMI desteğinin yanı sıra DisplayPort ve Dual Link DVI-I'e sahip olması gerçekten kayda değer özellikler.

4.3 inç yükseklik ve 10.5 inç uzunluk Mini ve Middle Tower'lar için tam bir işkence olacak hatta kasalarını çöpe atmaları gerekecek (Zaten mini tower mı kaldı bilader?) . Middle Tower'da montaj sırası bazı sıkıntılar çıkabilir kasanızın ebadına bağlı açıkcası bu birazda.

BENİM HAYRAN KALDIĞIM ÖZELLİK! 165w ile gerçek bir devrim. Verdiğiniz parayı tasarruf ile geri almak için gerçekten harikulade bir değer. Minimum supply değeri olarak 500w gösterilmiş ve resmen "I'm Legend" demiş bizlere. Ve Maximum ısının 98 celcius olması ise hayran bırakıyor beni kendine. Resmen kaynar suya at çıkar demişler.

-Motor Özellikleri-

Öncelikle CUDA dediğimiz olay Nvidia tarafından bilgisayarın performansına yüksek oranda katkı yapan bir programlama platformu.

CUDA çekirdeği değerlerine fazla girmeyeceğim 2048 değeri girilmiş bunu internette bakarak kendiniz çözebilirsiniz böylelikle hazır bilgiye alışmamış olacaksınız ;) (Not : Bilmediğimi sanmayın sadece araştırmacı olmanızı istiyorum biraz. Hazıra alışmayın :D )

Merkez saati de performansına performans katacak değerlerde !

B'Clock 1126 ve BoostClock 1216 MHz. Doku doldurma ise

144 GigaTexels/s (Milyar / Saniye)

Bellek hızı ise 7,0 GBPS olarak değerlendirilmiş fakat bunu ben kendim gözle görmek istiyorum gerçekten.

Bellek Hızımız ise 4 GB olarak girilmiş. En azından artık gereksiz caches doldur boşalt olayı olmayacak :D .

256-Bit GDDR5 özellik ve girişli bir ekran kartına "Merhaba!" diyoruz.

Bellek bant genişliğimizin 224 GB/s olması neden doldur boşalt olmayacağını kanıtlıyor :) .

Saygılar sevgiler..