Gila 3141 / ÇOCUKLARINIZA ANLATIN

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Çocuklara anlatın..

Halt ettik deyin

Şirket arabasına benzin almak için muhasebeden para alıp, o parayla yakıt yerine çocuğuna ayakkabı alarak zimmetine geçiren şoförden hesap sorup

Deprem konutları yapmak için toplanan paraları seçim yatırımına harcayan iktidarı baş tacı yaptığımız için geldi bunlar başımıza deyin

Çocuklara anlatın..

Hıyarlık ettik deyin

Bir ailenin ortalama 5 kişi olduğunu, 8 ailede toplam 40 kişi olduğunu söyleyin

Bir milyon liraya 8 katlı bir ev yapılabileceğini ve aynı binada 40 kişinin pek ala yaşayabileceğini anlatın

Size depreme dayanıklı evler yapacağız diye zoraki toplanan 66 milyar liradan bahsedin

66 Milyar lira ile 66 bin tane 8 katlı ev yapılabilirdi deyin

Anlatın çocuklara..

66 Bin tane 8 katlı eve 2,6 milyon insan oturulabilirdi

Bu 66 bin bina, zemini zayıf yerlere dikilebilirdi deyin

Bir tek bina yapmadıkları gibi, yaptıkları depreme dayanıklı binaları da tüccar zihniyetiyle zaten parası olmayan millete kakalamaya kalktıklarını söyleyin

Çocuklara anlatın..

Biz aslında ülkemizi hiç sevmedik deyin

Futbol takımımıza verdiğimiz önemin binde birini ülkemize vermedik deyin

Kulüp başkanı içeri tıkılınca milyonlarca kişi nasıl sokağa döküldüğünüzü

Genel kurmay başkanı kumpaslarla hapise tıkıldığında nasıl çükünüze bile takmadığınızı anlatın çocuklara

Paraları çar çur eden Fikret Orman'a on binlerce kişi koro halinde hesap sorduğunuzu

Milyarlarca lirayı nasıl harcadığını bile bilemediğiniz devlet başkanını nasıl omuzlarda taşıdığınızı anlatın çocuklara

Deprem olacak.. Bu kesin

Ne zaman olacağı bilinmez

Deprem olup ta ailenizden, etrafınızdan birileri enkaz altında kaldığında

Çocuklarınıza bir kez olsun gerçekleri anlatın

Bırakın, kendi yollarını kendileri çizsinler

Ya senin gibi yaşamayı seçsinler

Ya insan gibi :cool:

Son düzenleme:
alpertunga.
Forum Ustası
Istanbul da deprem kaçınılmaz, bilimsel olarakta istatistiki olarakta. Yıl veremiyorlar ama ben vereyim, iyi ihtimalle 7 yıl içinde kötü ihtimalle 1 yıl içinde 7nin üzerinde deprem olacak. Bence 2021 tarihine dikkat edilmeli. Çok kötü günler bekliyor bizi. Allah yardımcımız olsun.

Makaveli
Forum Ustası
azmin takdire şayan.

eski türkiye den sağlam kalan tek sensin, bende çok kirlendim pislendim dedem.:)

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
azmin takdire şayan.

eski türkiye den sağlam kalan tek sensin, bende çok kirlendim pislendim dedem.:)
Azim değil

Azim, eskidendi

Eskiden, ülkede her şeyin satıla satıla bir gün duvara toslayacağımızı anlatırdım, hakaretler yerdik

tayyipin ülkeyi çıkmaza soktuğunu söyledikçe küfürler yerdik

Fetonun ne bok olduğunu yazdıkça savcılıklarla tehdit edildik

Onlar eskidendi

Artık duvara tosladık

Bundan böyle, düne kadar bize poposuyla gülenlere gülme zamanıdır :cool: