Google`dan Büyük Rezalet ve Skandal | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Google`dan Büyük Rezalet ve Skandal

intel1111

Daimi Üye
Bugüne kadar en nefret ettiğiniz en rezil firma olarak aklınıza Türk Telekom`mu geliyor? Türk Telekom`u öpünde başınızın üzerine koyun!

Şimdi arkadaşlar ben burada yazıyorum Google gerçekleri nedir öğrenin Google`ın aslında dünyanın gelmiş geçmiş en rezil oluşum olduğu (firma demeye dilim varmıyor sadece görünümde firma, misal Google rakibini alt etmek için hiçbir şey yapamaz, tıpkı Youtube örneğinde olduğu gibi; Youtube`u alt etmek için pikselleri sayılacak kadar rezil görüntüye sahip Google Video sitesi oluşturdu ve üstüne hiçbirşey ekleyemedi baktı baş edemiyor 1.5 milyar Dolar karşılığında Youtube`u satın aldı, zaten Google`ın geçmişine bakın firma satın almaktan başka birşey yapmadığını göreceksiniz).

Türk Telekom Google`ın yanında çok daha profesyonel bir firma olarak kalıyor, örnek vereyim isterseniz: diyelim Türk Telekom`u Google satın aldı ve aynı Google mantığında yönetildiğini düşünün; değişiklik şu olurdu; Google bütün call center çalışanlarını işten atardı bunun yerine call center sadece yan binanın çaycısına bağlanırdı, artık çaycı ne derse ister hakaret eder ister küfür eder (Google Forum`da yemediğim hakaret kalmadı) ister yardım edecek olsa bile yardım etmez keyfi ne isterse o!

Siz firma telefonunu aradığınızda Türk Telekom`un hemen yanı başındaki iş merkezinin çaycısına bağlanıyor, Türk Telekom binasına yürüyerek gitmek 5 dakika sürmüyor eğer çaycı o yolu yürümeye üşenmez ise o yolu yürüyüp Türk Telekom çalışanlarına danışabiliyor (ister inanın inanmayın durum aynen bu)
Ben uyarayım rezillik aynen bu istediğiniz kadar hesabın güvenliğini sağlayın Google sistemi hata verdiği zaman (ki veriyor) o güvenliklerin hiçbiri işe yaramıyor
Bir başka Gmail hesabıma sms göndermediği için ulaşamıyordum, Google Forum`daki elemana diyorum ki; benim bu hesabıma bağlı kanalım var para kazanıyorum, hesabımda değişilikler yapmam lazım, hesabıma ulaşamamam büsbütün Google hatası haliyle bunun düzeltilmesi lazım.

Yakında düzeleteceğiz veya şikayetinizi google`a ilettim [öyle bir lüks (!) yok malesef!] diye birşey dahi yok! verilen tek cevap bu: hesabınıza ulaşamamanıza üzüldüm (üzülmek bir hizmet midir?) yapacak birşey yok malesef!?
Google`ın hatası olduğu bilindiği halde google bu sorunu düzeltmek için gerekli müdahileyi yapmaz, Google`ın keyfine hesabının gözlerinin önünde silinmesine tanık olmaya macbur bırakıyor!

Yaklaşık olarak 8 aydır Gmail hesabıma ulaşmaya çalışıyorum, ulaşmaya çalışıyorum çünkü Google hesabımı bloke etti, hemde şifre hatası yaşanmamasına rağmen durup dururken!

Buraya kadar bir sorun yok sorun her yerde yaşanır, zaten aynı sorunu Yahoo Mail Hotmail ile de yaşadım her ikiside sorunu düzeltti ancak Google`da sorun yaşanmaması için her türlü sebep olmasına rağmen Google`ın vurdum duymazlıkta bizim milletvekili bakanlara bile rahmet okutması, burnundan kıl aldırmaması ve kendisine bizzat ödeme yapmayan kullanıcıları h..... yerine bile koymamasının getirdiği rehavet sayesinde kendi yüzünden yaşanan sorunlara keyfiye müdahile etmek istememesi acayipliği yüzünden olay pembe diziler gibi uzadıkça uzuyor her seferinde daha da rezil bir hâl alıyor!

Tam 8 ay boyunca Google telefon numarama şifre gönderememe sorunu ile boğuşturdu

Neyse ki sonunda bu sorunu çözdü ancak bu sefer Google`ın diğer sorunları baş gösterdi, sms geldi şifreyi girdim güvenlik sorusu çıktı; "kütüphane numaranız nedir?" tabiki cevabını biliyorum hemen yazdım hemen ancak hata verdi, Google`a o kadar güveniyorum ki bende bir hata var sandım, acaba dedim üniversite numaramı mı yazdım (bu numarayı unuttum haliyle) ama yapmam öyle bir aptallık, ama bildiğim cevabı defalarca kez yaz yaz dene yok!
Sonra fark ettim ki ben zaten doğru cevabı yazıyorum ama Google servisi çok acayip hata veriyor hatalı cevap işlemi uyguluyor (Google servislerinde doğru cevap kayıtlı, ve doğru cevabı algılıyor buna rağmen hatalı işlem uygulaması yapıyor).
Cehennem mi? Google hesap kurtarmamı diye sorulsa, Google hesap kurtarma işkencesiyle yüzleşen herkes tarafından direkt cehennem tercih edilecek berbat Google hesap kurtarma diye bir şeyleri var, hesap sahibi olduğunu kanıtlamak için ne güvenlik sorusu ip adresi hiçbiri işe yaramıyor! seni abuk sabuk sorularla muhatap ediyor; hesabını hangi ay ve sene oluşturdun? hesabını en son hangi gün kullandın? gibi sorular soruyor hafızan fotoğraf hafızası ile yarışmıyorsa s...tın! hesabının güvenlik sorusunu bildiğin halde hesabının yok oluşunu izlemeye mecbur bırakılıyorsun! ben hesabı herhangibir forum sitesine üye olmak için oluşturmuştum yani kimse ile iletişim için kullanmadım hesabımda çok önemli yazılarımı taslak halinde tutuyorum hesabım hakkında durum bu.

Google`da öyle hata bildirebileceğin bir yer yok sadece kendi forum sitesi var, orada yazıyorum.

Goole Forum`da Google sorunlarına yanıt verenler öyle keyfiye ilgileniyorlar ki rica minnetle işinle ilgilenmelerini kurbanlık koyun gibi bekliyorsun (e... gibi mecbur bırakılıyorsun).

Google Türkiye`deki forum sitesindeki yoluk cevap vermeye tenezül etmediğinden, 0 olan İngilizcemle Google Forum Amerika semalarına açılmak zorunda kaldım, ve elemana 2 haftadır derdimi anlatmaya çalışıyorum, arkadaşta başından savmak için bütün fırıldaklıkları deniyor git hesap kurtarmayı dene diyor ama defalarca denedim hesap kurtarmada hata veriyor çünkü; hesap kurtarmada yapılan açıklamada; "buradan ip adresinizden sizi belirleyeceğiz" diyor iyi güzel ama sonuç sayfasında; "sıklıkla kullandığınız bilgisayarınızdan tekrar deneyin" diyor ama ben zaten öyle yapıyorum.

Neyse uzun uğraşlar sonucu forumdaki çaycı aman arkadaş, tamam ben bunu Google çalışananına bildireyim dedi ve bu birkaç gün sürebilir diye ekledi, aradan 30 saat geçmeden bu hesabınız incelendi hiçbir hataya rastlanılmadı diye açıklamada bulundu (ki yalan söylüyor).

Bu eleman ayrıca biz öyle telefon numarası bilgisini bilene filan güvenemeyiz diye açıklama yaptı (bu arada açıklamasında benim güvenlik sorusuna doğru cevap vermeme ve hesabımın içeriği tarif edişime hiç değinmiyor), hesabımla ilgili herşeyi bilmeme rağmen ve ip numarası güvenliğini göz ardı etme rezaletiyle beni varlık içinde yoklukla çözümsüzlüğü kabullenmeye mecbur bırakmaya çalışıyor.

Benim bu arkadaştan (Google çalışanı diyemiyorum malesef) tek isteğim; bir hata sonucu hesabıma ulaşamadığımdan bu hesabımı google yetkilisinin yakın incelemeye alması, hesabı işleyen sistemde bir hata olduğunu zaten fark edecektir hata düzeltilecektir.
ama bütün bunun yerine rezillik yapılıyor.

Bu arkadaştan Google çalışanın benimle iletişime geçmesini rica ettim bana verilen ibretlik cevap: Google çalışanları bedava Google kullanıcılarıyla (Google, Gmail, Youtube vb.) iletişime geçmez (ki sırtımızdan Milyarlarca dolar kazanmasına rağmen!).
İşte arkadaşlar Google`ın biz kullanıcılara verdiği değer bu!

Bir Google yöneticisi de basına verdiği demeç; beğenmiyorsanız Google kullanmayın!

Yaşadığım sorunun Google sistem hatasından kaynaklandığına nasıl eminim onu anlatayım: Hesabım bloke olduğunda ilk başta güvenlik sorusu karşıma çıktı, bende güvenlik sorusuna doğru cevap verdim ancak Google sistemi bunu kabul etmedi sonra hesap kurtarmada bu güvenlik sorusu geldi ve ben başka bir cevap yazdım "hatalı cevap" hatası verdi sonra doğru bildiğim cevabı yazdım kabul etti ve sonraki aşamaya geçti. Yani Google sistemlerinde bu güvenlik sorumun doğru cevabı kayıtlı ve doğru cevabı algıladığı halde hatalı cevap uygulaması yapıyor.

Arkadaşlar sizlerden isteğim: Google`a verdiğim tepkide bana destek olmanız ve bu sorunu çözmekte veya vereceğim tepkide bana akıl vermeniz sonuçta akıl akıldan üstündür.

burada Google`ın bu rezaleti hakkında yazı yazdım lütfen beğenin paylaşın

https://www.facebook.com/Google?fref=ts

https://twitter.com/google

- Yönetici düzenlemesi: :
:)

yorumunuz için ne kadar teşekkür etsem azdır

acaba sebep ondan mı bilmiyorum ama hala kasıtlı olarak yardım etmiyorlar

ayrıca Google'a işiniz düştüğünde; sizinle görüşmeyi ret edip forum üyesiyle muhatap etme rezaletini size de uygulayacaklar :cool2:
Hacı haklısın sakın yanlış anlama ben ciddi biriyim gülsemde yazdıklarım ciddidir bu nasıl bir bela 100 konundan 70'i böyle diyelim örnek olarak..

Neden acaba ciddiyim ha bir besmele çek dua et vallahi bak bela ya bak be ... Tövbe estağfurullah tövbe yakın olsak yanıma gelirdin hayır duamı alırdın üflerdim felan cümle işin gücün rast giderdi..

:eek:sama: Bismillah de her işte.

intel1111

Daimi Üye
Hacı haklısın sakın yanlış anlama ben ciddi biriyim gülsemde yazdıklarım ciddidir bu nasıl bir bela 100 konundan 70'i böyle diyelim örnek olarak..

Neden acaba ciddiyim ha bir besmele çek dua et vallahi bak bela ya bak be ... Tövbe estağfurullah tövbe yakın olsak yanıma gelirdin hayır duamı alırdın üflerdim felan cümle işin gücün rast giderdi..

:eek:sama: Bismillah de her işte.
düşünceli olmanız beni çok duygulandırdı, ALLAH razı olsun.

ben daha burada %99.9`unu yazmadım, artık intiharı ciddi ciddi düşünmeye başladım, başıma öyle şeyler geldi inanmazsın abartıyorum sanırsın (bizzat yaşamasam bende öyle düşünürdüm)

gezmediğim hoca kalmadı desem yeridir, artık büyümüdür lanetmidir nedir bilmiyorum (2 tane hoca sende yıldız düşüklüğü var dedi) ama gerçekten tırlatmak üzereyim.

düşünceli olmanız beni çok duygulandırdı, ALLAH razı olsun.

ben daha burada %99.9`unu yazmadım, artık intiharı ciddi ciddi düşünmeye başladım, başıma öyle şeyler geldi inanmazsın abartıyorum sanırsın (bizzat yaşamasam bende öyle düşünürdüm)

gezmediğim hoca kalmadı desem yeridir, artık büyümüdür lanetmidir nedir bilmiyorum (2 tane hoca sende yıldız düşüklüğü var dedi) ama gerçekten tırlatmak üzereyim.
Estağfurullah.

Gayb'ı Hocalar Değil!

ALLAH (C.C.) Bilir..

Her İşe Bismillah ve Besmele İle Başla..

Benim Başıma Gelenlerden Sadece En Küçüğünü Yazsam!

Emin Ol Haline Şükreder Secdeden Kalkmazsın.

İntihar Yok! Saçmalama!

Bana Yaz Özelden Bekliyorum Konuyu Baltalamayalım.

İyi Geceler.

intel1111

Daimi Üye
Estağfurullah.

Gayb'ı Hocalar Değil!

ALLAH (C.C.) Bilir..

Her İşe Bismillah ve Besmele İle Başla..

Benim Başıma Gelenlerden Sadece En Küçüğünü Yazsam!

Emin Ol Haline Şükreder Secdeden Kalkmazsın.

İntihar Yok! Saçmalama!

Bana Yaz Özelden Bekliyorum Konuyu Baltalamayalım.

İyi Geceler.
tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim sorunumla yakından ilgilnemek istediğiniz için ayrıca teşekkür ederim ben bunları kendimi acındırmak için yazmadım biliyorum herkesinm derdi var ama hakikaten canıma tak etti.
Böyle firmalar her ülkeye callcenter koymalı arkadaş. olmadı canlı destek felan koymalı Türkçe konuşan.
aynen söylediklerinize katılıyorum