Google, Logo Değiştirdi

DepReSiF
Forum Kalfası
Alphabet'in bünyesinde bulunan Google, uzun yıllar boyunca kullandığı logosunu değiştirdi. Google'ın logo evrimi ve yeni logosu ...


google-1441123352.pngGoogle, geçtiğimiz ay yeniden yapılandırmaya gitmiş ve Alphabet isimli bir oluşum ile karşımıza çıkmıştı. Alphabet bünyesinde yer alan Google, bugün 2013 yılından bu zamana kullandığı logosunu değiştirme kararı aldı.Google bu tarz değişiklikleri sık sık yapıyordu ancak yeni gelen logolar bir önceki logoların hafif makyajlanmış haliydi.

Google, radikal bir karar alarak yeni logosunu çok farklı bir şekilde dizayn etti. Şimdiye kadar kullanılan Google logoları sans-serif yazı tipi ile tasarlanmıştı. Yeni Google logosunda Google'ın kendi geliştirdiği ProductSans ismindeki yazı tipi kullanıyor. Yeni Google logosu, Google'ın ana renkleri olan mavi, kırmızı, sarı ve yeşil tonlarından vazgeçilmeyerek dahamodern ve düz bir yapıda karşımıza çıkıyor.
 
admin
Administrator
Site Yetkilisi
Yönetici
Wardom'un yeni çağa uyum sağlama adımlarının ne kadar doğru zamanda yapıldığını kanıtlarcasına bir Google adımı :).

Artık pc başında eskisi kadar vakit geçirilmiyor. Televizyonda bile Wardom'a, Google'a, sitelere giriyor, türlü türlü cihazdan, farklı işletim sistemleri, hatta farklı html rendererlardan bile aynı hizmeti aynı standardda sunmak gerekiyor. Google'ın logosundaki değişim, bu konularda yapılan çalışmaların bir ifadesidir.
 
Üst