Google Veri İşaretleyici Nasıl Kullanılır

justim123
WarrioR
Google Veri İşaretleyici ya da Data Highlighter adıyla anılan Google'ın arama sonuçlarında sitenizin bağlantısının görselini arttırmaya yönelik faydalı bir çalışmasıdır. Zengin snippetler olarak da bilinir ve Yandex'te de adalar adıyla anılır.

Google Veri İşaretleyici nasıl kullanılır sorusunun yanıtına geçmeden yapacağınız bu işlemlerin aramadaki sıralamanızı yükselteceği, google'ın kabul edeceği gibi hiç bir garantiyi google vermemektedir. Yani tamamen görseldir. Ancak arama sonuçlarında daha fazla alanda görünür olacağınız için hitinizi arttırabilir.

Öncelikle Google Webmaster Araçlarına girin. Ardından Arama Görünümü bölümüne girin. Açılan sayfada İşaretlemeye Başla yazan yere tıklayıp, sitenizin adres yapısını işaretleyin. Ardından açılacak ekranda sitenizin görüntüsüne ulaşacaksınız. Burada konuların başlığını, yazar adını, vb alanları seçmek ve ilgili birimleri belirlemek.
Ardından ileri seçeneği ile devam ediniz ve onayla ve yayınla buttonu ile işlemi tamamlayınız.

Artık Google onayının ardından aramalarda çok daha görsel bir sonuç ve hit artışı için tek yapmanız gereken Google'ın Veri İşaretleyicinizi aktifleştirmesini beklemektir. Data-Highlighter sisteminizi kullanmanızı tavsiye ederim.
 
justim123
WarrioR
Google Veri İşaretleyici kullanmaya başlayanlar sitelerini postlarsa arama sonuçlarından click atıp bakabiliriz.
 
justim123
WarrioR
Yapısal Veri İşaretleyici

Google Veri İşaretleyici, yani Yapısal Veri İşaretleyicinin örnek arama sonucu görüntüsü ektedir.
 
Üst