Googledan gizlilik açıklaması

HappyTheory
Forum Kalfası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


"Gizlilik politikası ve hizmet şartlarımızı değiştiriyoruz" mesajıyla tüm servislerinden kullanıcılarına ulaşan Google, neyi değiştiriyor? Google UK Gizlilik Yönetimi Müdürü Anthony House, Türk gazetecilerle bir araya geldi ve merak edilen soruları yanıtladı.

1 Mart'tan itibaren gizlilik politikalarını tek bir politika altında toplayacaklarını dile getiren ve Google'ın bu adımla birlikte daha verimli ve etkin hizmetler verebileceğini belirten House'a göre 90'a yakın gizlilik politikasının tüm Google servislerine dağılması, kullanıcıların işini bir hayli zorlaştıran bir etkendi ve gizlilik politikalarının tek çatı altında toplanması gerekiyordu.

"Kullanıcılar talep etmediği sürece bilgileri paylaşılmayacak" diyen House, kullanıcıların cep telefonu ve SMS bilgilerini Google'ın izlediği yönündeki iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Üçüncü kişilere herhangi bir bilgi satılmasının söz konusu olmadığını kaydeden House, kullanıcıların izin verdiği ölçüde bilgilerinin paylaşılabileceğine dikkat çekti ve ekledi: "Herkesin bu yeni polikamızı iyi anlamasını bekliyoruz. Zaman içinde herkesin bu değişimi anlaması için elimizden geleni yapacağız."
 
bahadirrbey
Cool Üye
bir madde dikkatimi çekti; gerektiğinde kullanıcıların pc donanım özelliklerine bile ulaşılığ kayıt altına alınabilir. bu maddeleri isteyen kişiler google servislerinden faydalanamaz adamlar resti çekmiş açık açık ilk ke z bu kadar açık şekilde seni kayıt ediyorum dediklerine şahit oldum.
 
Üst