Gotham (2014 - )

sagacious

Genel Moderator

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç, Dram, Gizem, Bilim kurgu, Gerilim

İlk bölüm yayın tarihi: 22 Eylül 2014

Karakterleri DC Comics çizgi romanından uyarlanan 'Gotham' Bruno Heller tarafından oluşturulan Fox kanalının aksiyon, suç draması dizilerinden biridir.

İngiliz senarist, yapımcı ve yönetmen Heller aynı zamanda HBO kanalına ürettiği "Rome" ve CBS kanalının dizisi "The Mentalist" gibi başarılı yapımları ile de bilinir. Heller ile birlikte Danny Cannon, John Stephevens ve Ben Edlund'un da yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizide Scott White yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bruce Wayne'in (Batman) henüz çocuk olduğu dönemlerde geçen dizi Gotham City Polis Departmanı dedektifi James Gordon'u (Ben McKenzie) merkezine almaktadır. Emektar ortağı dedektif Harvey Bullock (Donal Logue) ile birlikte suç oranlarının yüksek olduğu Gotham City'de cinayetleri ve suçluları yakalamak için mücadele etmektedir. Şehrin karanlık yüzleri ile mücadele ederken bir yandan da annesini ve babasını kaybeden Bruce Wayne'in Batman olma yolculuğuna eşlik edecektir. Penguen, Bilmececi, Joker, Kedi Kadın, Zehirli Sarmaşık gibi Batman'in düşmanı bir çok ünlü karakter de dizide gençlik halleri ile sahne almaktadır.

(Dizi tanıtım içeriği, dizifilmler.info sitesinden alıntılanmıştır.)

Son düzenleme: