günün şeysi 198

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
GÜNÜN VATANSEVERİ..

TAKTİR ETMEYE BAŞLADIM BU HAİNLERİ ARTIK..

NASIL BİR AÇIKLARINI BULDULARSA İKTİDARIN,

ATATÜRKÇÜLERE NEFES ALDIRMAYAN ZEKERİYA BUNLARI TINLAMIYOR BİLE...

GÜNÜN KIZGINI..

KIZMA TAYYİBİM.. KESERSİN KREDİLERİNİ OLUR BİTER ;)

GÜNÜN ZOPASI...

İKİNCİ MERCÜMEK VAK'ASINA HOŞGELDİN TÜRKİYE'M...

EĞER BUNLAR MÜSLÜMANSA, META DA BENİM PEYGAMBERİN ANASINI SATİİM...

GÜNÜN GERÇEĞİ..

GERÇEK ŞU.. AKP İSTANBUL'U KAYBEDERSE SONUN BAŞLANGICI OLACAK..

BÜTÜN GİZLİ HESAPLAR, ÇALINTI PARALAR, HORTUMLAR CHP NİN ELİNE GEÇECEK..

BU YÜZDENDİR KILIÇDAROĞLU'NA BAŞBAKAN SEVİYESİNDE SALDIRILAR..

GÜNÜN TEDAVİSİ..

ÖPİİM GEÇSİN :)

GÜNÜN İZAHI..

AZGIN MİLLETİZ VESSELAM..

BU KIZ ŞAYET YARIŞMAYI KAZANIRSA, BUNU BİR DE TAKSİM MEYDANINA ALALIM :D

MİLLETÇE KUTLAYALIM :)

GÜNÜN ANKETİ..

YOLCUDUR ABBAS

BAĞLASAN DURMAZ...

GÜNÜN REKLAMLARI..

Chocolate8
Banned

AriseForum Ustası

Veriyolu frekansı 200 mhz olan bir anakartta çarpanların hızını 11'den 14'e alırsak stabilde 52 derecede çalışan bir işlemci kaç derece ısı artışı gösterir.. ?

GilaMoruk Moderator

Soruyu soruş şeklini düzeltelim önce..

cahilliğine üzülme. GILA deden seni de düzeltir...

veriyolu ( yani istanbul / merter ) orada romenler ve ruslar veriyorlarmış..

200 mhz dediğin, sanıyorum 200 birim olacak ama bu birim usd cinsindense, çok pahalı. ytl olarak bile çok fazla..

tabii o kadar parayı bir rus a verdinmi, bir de açık hava olması ve havaların bayaa sıcak olması itibarıyla işlemcinin ısısı 52 ye de çıkar, 65 e de..

bu durumda tavsiye edebileceğim bir tek şey var..

al o nataşayı, madem 200 birim verdin ( usd veya ytl cinsinden ), götür evine, banyo küvetini de buz ile doldur, orada yap ne yapacaksan..

öyle açık alanda ısı da artar, paparazzilere de yakalanırsın..

gnosei-seautonForum Kalfası

GILA dede

Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?

GilaMoruk Moderator

teknik olarak evet..

bir inek, insan şeklinde bir saman ot kümesini rahatlıkla indirebiliyorsa,

bir vejeteryan da hayvan şeklinde kraker yiyebilir ki; bu, o vejeteryanın salak olduğunu gösterir..

madem canın hayvan şeklinde birşey yemek istiyor hayvanın kendisini niye yemiyorsun be adam

triggerForum Ustası

Sevgili morukzadem,

Hani bazı insanlar kullandıkları şampuanı değiştirdiklerinde saçlarında kepek yapıyor.

Ben diş macunumdan memnun değilim ve değiştirmek istiyorum. Diş macununu değiştirmekte dişlerde kepek yapar mı?

Kepek demişken,

Kepekler canlı mıdır, cansız mıdır. Tek hücreli midir? Eşeyli mi ürerler eşeysiz mi?

Yani cinsel münasebet var mıdır?

Cinsel münasebet sonucu çoğalmamak için prezervatif ya da doğum kontrol hapı kullanırlar mı?

Kepekler birbirini aldatır mı?

Bu kepekler arasında bir sosyal sorun yaratır mı?

GilaMoruk Moderator

diş macununu değiştirmen sorun değil..

o macunu neyin üstüne sürüp ağzına alıp dişlerini fırçaladığın önemlidir..

doğru diş fırçasıyla fırçaladığın takdirde asla kepek yapmaz..

doğru diş fırçası için sana pm den özel bir dişfırçası göndermeye can atıyorum..

iste, göndereyim çocuum..

ayrıca.. kepek kanlı olmasa da, canlıdır..

kimin kafasında ya da müstesna yerinde çıkıyorsa, onun ile ve fakat onun farkında olmadan gerçekleşen bir münasebet münasebetiyle oluşmuştur..

yaaani.. şeetsem farkında olmayacaksın len lafı aslında kepekler için söylenmiştir. bir şekilde münasebet vardır fakat farkındalıklarınız dumura uğramıştır.

kepeğe fazlaca takma kafanı çocuuum.. kaderinde varsa kepeklenmek, neye yarar hayıflanmak..

sevgiyle kal çocuuum

misafir916 Forum Ustası

Gila dede aklıma en çok takılan soruyu sana sormak istiyorum.

Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan ?

GilaMoruk Moderator

tabii ki yumurta tavuktan çıkar çocuum :D

çünkü yumurtadan çıkan tavuk değil, civcivdir..

.Cumhur.Forum Kalfası

Böyle soru sorulur mu bilmiyorum ama aklıma takıldı.Gerçekten zor bir soru ;soru hakkında GILA DEDE ' nin yorumunu merak ediyorum.

GilaMoruk Moderator

bu bir üçgen.
hayatımız üçgenler ile doludur..
bir tarafta siz, bir tarafta sadık kalmak zorunluluğunda olduğunuz yasal partneriniz, diğer yanda da bu sadakatı bozmak için can atan üçüncü şahıs..

önemli olan burada hipotenüs ün kim olduğudur..

siz siz olun, uzun kenar olunuz..

hipotenüs olmak kapılardan girişlerinizde engel olarak karşınıza çıkacaktır..

axiForum Kalfası

GILA Dede Arkadaşımın Kanaryası Ötmüyormuş Ne YapabiLiriz ?

GilaMoruk Moderator

kafesi değiştirsin..

yaşı kemale ermemişse, kesin ötecektir çocuum

Trex_

İhtiyar,havuzda beslediğim balıklarım için evde nasıl solucan besleyebilirim?

GilaMoruk Moderator

bir kere bana ihtiyar diyecek kadar terbiyesizleştiğin için bu sorunun cevabı da gaaayet kolaylaşdı.. :)

bana ehtiyar diyebilecek birinin evde balık için solucan beslemesine gerek yok..

o evde zaten solucan var çocuuum

üstelik pc bile kullanıyor

- Yönetici düzenlemesi: :
sidar2000
Forum Ustası

MnesitheosElit Üye

2 sorum olacak, cevabın verilebileceği tek adrese geldim o yüzden;

1) Suyun kaldırma kuvveti varsa, okyanus tabanında niye su var?

2) A ülkesinde aşırı A milliyetçisi olup, A milletini en üstün gören kişi, B ülkesinde doğsaydı, B ülkesini de en üstün millet görür müydü

GilaMoruk Moderator

o dipteki sular, bir üstteki suyu kaldırıyor,

bir üstteki en üsttekini,

en üstteki daha üsttekini,

daha üstteki de aşşaaadakini kaldırıyor

A ülkesinde A milliyetçisi olan B ülkesinde B milliyetçisi olurmuydu bilemem ama

Bu iş alfabetik sıra takip edecekse,

Ğ ülkesinde hipne olacağı kesin

zibelÇırak

ben çok makul bi soru sorucam ,yukarıdaki o acayip insanlara katılamadığım için üzgünüm.gıla dede acaba bunu cevaplar mısın,daha önce de sormuştum
LHASALI DOKTOR kitabını arıyorum,üçüncü gözün devamı.bununla ilgili,siyam kedileri yazında ismi geçtiği için sana soruyorum.bu kitabın satıldığı hiçbir yer bulamadım yardmcı olurmusun

GilaMoruk Moderator

malesef kardeşim..

bulursan bana da haber ver..

T.Lobsang Rampa'nın üç tane kitabı var..

üçüncü göz, ikinci beden ve Lhasalı doktor..

ama araştıracağım. internetde bir yerlerde bulursam sana da kopyalarını yollayabilirim.

ilave bilgi: sizler iyi zamanları yaşıyorsunuz..

ben üçüncü gözü aramadık kitapçı bırakmamış, en sonunda BEYAZIT HALK KÜTÜPHANESİ nden sayfa sayfa fotokopilerini almıştım. yıl 1900.. 84 kadar da küsuratı var..

ama ciddi olarak araştıracağım..

forumdan uzak kalma..

( 2018 Notu: Lhasalı doktor kitabı artık bulunabiliyor )

#3RdEmForum Kalfası

Gıla Dede imzamdaki Haluk Dede ile bir arkadaşlığınız,Bir ahbaplığınız,Bir kankalığınız var

GilaMoruk Moderator

GILA DEDE, bu forumun dedesi,

ulubatlının kankası,

endonezyalıların gözdesidir..

diğer imitasyon dedeler ile uzaktan yakından alakası yoktur..

taklitlerinden sakınınız.

#3RdEmForum Kalfası

Vayy be aydınlandım :D

Yılmaz!Hızlı Çırak

sevgili gıla dede seninle olmanın verdiği mutluluğun bana kazandırmış olduğu düşünüp analiz etme ve acaaaip soru oluşturma zihniyeti içerisinde uzun zamandır kafamı kurcalayan şu soruyu seninle paylaşmak istedim :
şimdi einstein in izafiyet teorisindeki ikizler paradoksunda adı geçen speedy ve gasly kardeşlerin talihsiz serüveni var(tabiki sen biliyorsundur.ben bilmeyen üyeler için yazdım). bu speedy nin çok maceraperest bir kişiliği olmasından muhtelif kendisi ışık hızına yaklaşarak sabit bir hızla ve gidiş dönüşteki ivmeler önemsenmeksizin uzun bir dünyadışı yolculuğa çıkıp dönmesinden sonra dünyada bıraktığı gasly ikizinin kendisinden çok daha yaşlı olduğunu farkediyor. sana sorum şu: biz tüm hesaplarımızda gasly i bir eylemsiz referans sistemi olarak alıyoruz ve speedy nin kendisinden büyük bir hızla uzaklaştığını varsayıyoruz.ancak paradoks şu ki ivmelerini önemsemediğimiz speedy kardeşimizi bir eylemsiz referans sistemi olarak alıp gasly nin ondan uzaklaştığını düşünürsek hesaplarımız tam tersi çıkmazmı? neden gıla dede nolur yardım

GilaMoruk Moderator

hay hay çocuuum. bundan kolay ne var

cevabıma başlarken, Sivas dan, Fikret Dumlupınar isimli bir müşterimin, yıllaaaar önce Sivas'da yaşadığı bir anıyı nakletmek istiyorum.

Fikret Abi, İstanbulluların ne kadar kibar, nezaketli ama fazla nazik insanlar olduğunu vurgulamaya çalışıyordu. Birgün Sivas'da bir dolmuşa binmiş, aynı dolmuşda bir de süslü bir İstanbul'lu kadın varmış..

araba bir yerlere geldiğinde kadın nazikçe şoföre: ŞOFÖR BEY. RİCA ETSEM, SAĞDA, MÜSAYİT BİR YERDE, İNDİREBİLİRMİSİNİZ LÜTFEN...

şoför gayet sakin, arkasına dönmüş ve şöyle demiş: NE YALVARIYON GARDAŞ.. EĞLE DE, EĞLİYEK..

GİLA DEDE NOOOLUUUUR türünden yalvarmalarınıza gerek yoktur. GILA DEDE niz, bunun için buradadır..

çocuuum. senin sorunun çok büyük.. senin ile aynı sorunu paylaşan bir de dockhunter isimli arkadaşımız var forumda. sen yenisin bilmezsin nerde tuhaf bir SULAR SOHUK, HAVALAR BUHULU türünden klavye hataları görürsen,, HAH.. işte odur. senin de aynı sorunun var. nerden bulursunuz bu klavyeleri bilmem ki...

öncelikle yazdığın kelimelerdeki hatalara değinerek, soruyu doğrultmak istiyorum.

EİNSTEN dediğin, acele yazılmış olup, ENİŞTEN olması gerekiyor sanıyorum kanımca..

GASLY dediğin de, kanımca GASLİ okunur ve türkçesi GAZLI yani OSURUKLU dur.. OSURUKLU olması da doğaldır çünkü bu arkadaşı eylemsiz referans olarak almışsınız. vermişsiniz eline kumandayı, dayamışsınız önüne konserve kuru fasulye, nohutu, eylemsizlik, hazımsızlığa, hazımsızlık da, barsakların gaz dolmasına ve osuruk üretilmesine sebep olmuş, çocuğa GAZLI lakabını takmışsınız, sizi kınıyorum..

speedy dediğin de bir çizgi roman kahramanıdır ve her ne kadar speedy gonzales denilse de, gerçek adı, NO FELİPE KAYETANO CERTANIA LOPEZ MARTİNEZ GONZALES ÇİKO dur..

İZAFİYET dediğin de, bildiğimiz ZAFİYET dir.. eskiler, LEĞEN yerine İLEĞEN, LENGER yerine İLENGER, LİMON yerine İLİMON derlerdi bilirsiniz ki..

neyse ki TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİMİZ, KAMER GENÇ gibi TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI UZMANI bir vekil kazanmıştır, neticesinde türkçemiz düzeltilmiştir ve fakat eskilerin söyledikleri, sırf onlara saygı olsun diye eskiden olduğu gibi bırakılmıştır..

buradaki İZAFİYET ( yani zafiyet ) bir AHLAK zafiyetidir ve bu ahlaksızlık, speedy tarafından, kardeşi gasli ye yapılmış bir ahlaksızlıktır..

izah edicem çocuuum. çatlama !!!

bu speedy dediğimiz LOPEZ MARTİNEZ GONZALES ÇİKO, BALTALI İLAH da denilen ZAGOR ile ormanda yerli karı aramaya çıkmışlardır. kardeşinin de eline kumandayı tutuşturmuş, tv karşısına oturtmuşlar, yanına bi kamyon konserve nohut, kurufasulye, çips, çerezzo koyup, koltuğuna zamk sürüp, BİZ Bİ BAKIP GELECEEZ KIRMIZI BAŞLIKLI KIZIN BAŞI HALA KIRMIZIMI DEELMİ ::: diye yanından ayrılmışlar..

ayrılırken de BAK MORUK. Bİ DENEY YAPIYORUZ. SEN EYLEMSİZ KALACAKSIN TAMAMMI? diye, onu öölece koltuğun üzerinde aval bir vaziyette bırakmışlar..

speedy ormana dalınca koştur koştur hatun aramaya başlamış. az gitmiş, uz gitmiş haftalarca hatun aramaya koyulmuşlar. arasıra bir iki yamyam bulmuşlar ama pek fazla önemsememişler. bu arada günler sonra speedy çiko, kardeşi ne yapar acaba diye merak etmiş. ZAGOR dan yarım gün müsade isteyerek, bi koşu kardeşinin yanına koşmuş. speedy nin olimpiyat madalyası bulunduğundan, çok hızlı koşarmış. ne var ki; kardeşinin yanına yaklaştığında gasli nin osuruk kokularından burnunun direği kırılacak gibi olmuş ve 180 derecelik ani bir dönüşle ZAGOR un yanına geri dönmüş..

BALTALI İLAH kardeşinin durumunu sorunca, VALLA. YAŞLANMIŞ BEAAA.. BOŞVER. BİZ DALGAMIZA BAKALIM şeklinde cevap vermiş..
gasli, gazından infilak ederek ormanın derinliklerine saçılmış, speedy de bir daha utancından kasabaya geri dönememiş..

senin ENİŞTEN in bu olayla ne alakası var hala çözebilmiş değilim ama teyzeni o lavuğun elinden kurtarmanı tavsiye edebiliyorum sana çocuum.

sevgiler sevgi kelebeği çocuuum.

Yılmaz!Hızlı Çırak

abooooovvv...aydınlandım...yok yok resmen nur indi ya..sağol sağol GıLa DeDe

s@m3tForum Kalfası

Sence öss ye tekrardan girip bölüm değiştireyim mi?.

GilaMoruk Moderator

bu soruyu bana soruyorsan, kafayı değiştir çocuum..

https://www.wardom.org/threads/sorulariniz-sorunlariniz-sorun-soyleyelim-isteyin-verelim.207845/page-7#post-1876274

T€ÑØßÂ¥

GILA DEDE GILA DEDE senin burnun neden bu kadar büyük

GilaMoruk Moderator

Benim burnumun uzun olması, diğer uzuvlarımla ilintilidir çocuuum:D

GILA DEDE nizde her şey orantılıdır. Kimse kalkıp da GILA DEDE nize kadınlara yapılan = saçı uzun – aklı kısa = türünden bir yakıştırma ile burnu uzun şeyi kısa diyemez

Ayrıca burnumun uzunluğu, hackingden siyasete, geyikden güncele, kitapdan bilim ve tekniğe her konuya rahatça uzanabilmesi için de olabilir sanırım

H@mlet

Güzel bilgilerle bizi aydınlattığınız müstesna mekanınızda bende yer almak isterim.
Elbette müsadeniz olursa.

Sorum basittir saygıdeğer dedeciğim; NEDEN???

GilaMoruk Moderator

Neden olmasın?

OSCAR#

Yüzmek zayiflatiyorsa balinalar nerede yanlis yapiyorlar?

GilaMoruk Moderator

güzel soru

öncelikle ciddi ve soruyla alakalı olmayan bir cevap vereyim.

söz balinalardan açılmışken, balinaların neden intahar ettiklerini yazayım.. bir daha böyle bir fırsat elime geçemeyebilir..

hep duyarız.. balinalar toplu olarak intahar ettiler diye..

yunuslar intahar ettiler diye..

bu haberlerin veriliş şekli doğru değildir..

köpek balığı örneğin. saldırıya geçtiğinde, gözü 180 derece döner ve sadece algılama sistemleri çalışarak, enerjiye yönelirler. kördürler, göremezler..

balinalar da, yunuslar da intahar etmezler.. siz onları ısrarla denize denize atarsınız ama onlar inatla karaya karaya giderler..

balinaların bir yön algılayıcıları vardır ve bu yön algılayıcıları doğrultusunda hareket ederler.

dünyanın manyetik ekseni son 8 yıl içinde 6.5 derece kaymıştır. bu manyetik eksenin kayacağını 10 yıl kadar önce KRYON kitabında okumuştum. balinalar, görerek değil, bildikleri rotadan giderler. dünyanın manyetik ekseni değiştiğinde de, onların rotası ne tarafsa o tarafa gitmekte ısrar ederler ve karaya otururlar...

gelelim sorunun cevabına çocuuum.

yüzmek zayıflatır.. doğrudur..

balinanın akrabası, zarganadır.

BALİNA lar, önceleri aşağı mezopotamyada üslenmiş, hem karada, hem denizde yaşayabilir bir kavimdi. bir başkanları, bir meclisleri mevcuttu..

kavim başkanları, yemekten yerinden kalkmaya tevessül etmeyen tembel bir yöneticiyken, muhalefetlerinde ise bal yapmayan arı da denilen, çok konuşan ama bir türlü iktidar olamayan bir lider vardı..

kuraklık zamanı geldiğinde, muhalefet karadan batıya ilerlemenin doğru olabileceğini öne sürerken, kavimbaşkanı, = SİTTİR GİT YAAA. ŞURADA BAŞUCUMDA DENİZ VAR. GİRERİM DENİZE, GİTTİİ YERE KADAR GİDERİM. SENİNLEMİ UURAŞCAAM = türünden fikir üretiyordu.

neticede kuraklık baş gösterdiğinde kavimbaşkanı kendine inananlar ile birlikte denize açılırken, muhalefet etkisindeki grup da batıya doğru ilerlemek suretiyle, ANADOLU TOPRAKLARI na giriş yapmıştır..

ANADOLU ya giriş yapan balinalar, MEZOPOTAMYA VE ORTA ASYA yı çöl haline getiren, yeni yerleştiği ANADOLU TOPRAKLARINI da parsel parsel tüketmeye başlayan, TÜKETİCİ, YİYİCİ bir kavim ile karşılaşmıştır. bu kavme ileride TÜRKLER de dendiği rivayet edilir.

devvv gibi balinaları gören bu kavim, ellerinde mızraklarla ALLAAHHH.. YEMEK GELDİ!!! naralarıyla balinaların üzerine saldırmış, bir çoğunu şişden geçirmiş, yediklerini midelerine indirmiş, yemediklerini wiskas kedi maması yapmıştır. bu arada canını kurtarmak isteyen balinalar SUU SUU diye su aranırken sadece bulabildikleri bir kaç ırmağa dalmışlar ve fakat ırmakda yüzmenin kurallarını bilmediklerinden bir çoğu da orada telef olmuşlardır..

bu arada çalılıkların arasında gizlenen bir kaç balina, orada rahatça yüzebilen kurbağaları görmüş, bu sularda yüzmenin ancak kurbağalama stil ile gerçekleşebileceğini anlamış ve kurbağalamayı, daha sonra da kelebek, sırt üstü ve serbest stillerde yüzmeyi öğrenmişlerdir..

can derdine düşüp, kurbağalamayı öğrenen balinalar, sarfettikleri bu yüce efor karşısında, yukarıdaki resimde görüldüğü üzere zargana şekline dönüşmüşlerdir..

bu zargana haline gelen balinalardan bir kaçının etrafı, zigana geçidi yakınlarında çevirilmiş, mızraklanmak üzereyken zaafiyetleri göz önünde bulundurularak, bunların balina değil olsa olsa zigana oldukları tevatür edilmiştir.

o gün, bugündür zigana denilen ve fakar türkçesi bozuk bir laz tarafından zargana olarak tabir edildikten sonra literatüre zargana olarak geçen bu ince uzun balık, aslında balinanın ta kendisidir..

sonuç olarak, okyanusdaki balinalara kurbağalama yüzmeyi şart koşun, üç vakte kadar onlar da birer zargana olacaklardır..

saygılar çocuuum.

atlantis41
Banned

Katilbebek

sevgili dedeciğim benim bi komşum var bana GULDUR diyip duruyor.:D

dedeciğim sorum şu GULDUR nedemek?:D

şimdi ben bu komşumu döveyimmi 8. katten aşşağıyamı sallayayım ne yapayım bu konuda bana yardımcı olurmusun.

saygılarımla dedeciğim ellerinden öperim:D, en kısa zamanda sorumun cevabını beklerim.

GilaMoruk Moderator

demek komşun sana GULDUR diyor..

ama ne anlama geldiğini söylemiyor..

bu durumda sen de onu gördüğün yerde MURDUR diyeceksin. ve bunu yaparken, 38 dişini birden göstererek, sırıtık tavır takınacaksın. ( Naaber MULDUR :D:D ?? ) şeklisinde ..

birgün dayanamayacak ve sana MULDUR un ne olduğunu sorduğunda, sen de ona GULDUR un İspanyolcası diyeceksin çocuum. bu cevabı aldığında o da sırıtırsa, mesele yok. ama yüz hatlarında ufacık bir kasılma hissedersen, kafa-göz dalacaksın...

triggerForum Ustası

Nükleer başlıklı kızı elinde bir kap şokella ile gördüm, sen de arkasından takip etmekteydin,

neye çıkar bu rüya

GilaMoruk Moderator

senin arka mahalleye çocuuum..

hanım kızlarımızın da bulunduğu forumda beni zorlamayın e mi güzel çocuuum

FataL.ErrorForum Kalfası

Dedem endonezyalı hatunların sırrı ne?

GilaMoruk Moderator

Endonezya, yaklaşık 250 milyonluk nüfusu ile, nerde çokluk, orda bokluk atasözümüzün ne kadar doğru olduğunu bas bas bağıran, fakirlikten meft-ü perişan olmuş bir ülke..

iddia ediyorum..

bangkok bir, jakarta iki..

bu şehirlerde araba kullanabilen, uzay mekiğine atlayıp mars seyahatine bile tek başına çıkabilir.

trafik öyle yoğun ve öyle kalabalık ki; iki araba arasına saç kılı koysanız yere düşmez. bu durumda bile kimse kimseye çarpmaz..

TRAFİK de bir ALTIN KURAL var..

belli caddelerde, belli güzergahlarda, belli saatler arasında kendi arabanızla ASLA!! 1 ya da 2 kişi yolculuk yapamazsınız. CEZA!! kaçınılmazdır. en az 3 kişi olacaksınız..

bunun için yolda bekleyen insanları alacaksınız..

ha :D

hatunlarını sormuştun di mi :D

olay şu..

din İSLAM

ama çarşaf kesinlikle yok. kızlar başlarını örterler, o kadar.

okurlarsa, dil de bilirlerse işleri olur ; ki onlar böyledir

okumayanlar yine de aç kalmama derdine düşeceklerse böyle olabilirler

ya da böyle

büyük şehirlerde yaşayanlar iyi bilirler ki;

okumak ve dil öğrenmek onlara dış dünyaların kapılarını açar..

daha deriiin yazmak isterdim ama çok da fazla özellikleri yok..

yeri gelmişken söyleyeyim..

bütün dünyayı değilse de, bütün dünya coğrafyalarını gezdim, fırsat buldukça gezmekteyim..

dünyanın en güzel kızlarını iki gruba ayırırım..

Türkler ve Koreliler..

karakteristik özellik ve güzellik açısından birbirlerine çok benziyorlar..

ama konu mutfaksa eğer, bizim Türk kızlarını tek geçerim..

şovenist olmadığımı iyi kötü bilirsiniz..

ama bizim kızlarımız gerçekten Tek geçilecek kızlardır..

kıymetlerini bilin..

melisa24

Babam anneme sevgilliler günü hediyesi alacakmış ne almalı sizce

ALmiLa

GILA bugun yanlızım ben ne yapmalıyım:p

GilaMoruk Moderator

çarşıya çık bir güzel alışveriş yap..

alacaklarının listesini aşağıda veriyorum..

100 gr. antep fıstığı

100 gr. badem

50 gr. kuru üzüm

bir avuç kadar kavrulmuş fındık

100 gr. kadar amerikan salata ( şarküteriden )

100 gr. kadar humus

yarım kilo cherry domates

bir demet maydanoz

bir kalıp sert orta yağlı beyaz peynir

iki yaprak yufka

iki tane salatalık badem

yüz gram kadar tahin helvası

30 gr. kadar ceviz içi

3 limon

bulabilirsen iyisinden bir küçük kavun,

bir ufak yeni rakı

-----------

tahin helvasını, birkaç damlacık su, birkaç fazla damlacık limon suyu ile, çatal mağrifetiyle bir güzel ezip bulamaç haline getiriyorsun.

iyice bulamaç olduktan sonra üzerine hafiften ceviz kırıntıları serpiştirip masaya koyuyorsun.

sonra, maydanozları bir güzel yıkayıp, uzun saplarından ayırıp, bir kayık tabağa koyuyorsun. üzerinde hafiften tuz gezdirip, limon suyu ilave ederek, bütün maydanozun ıslanmasını sağladıktan sonra, iki iri dilim beyaz peyniri o limonsulu maydanozun üzerine atarak, zaman içinde peynirin de o limon tadını hafiften çekmesini sağlıyorsun.. masaya..

peşinden, salatalık bademleri hafiften söğüş halinde kesip, üzerinde az bişey limon ve tuz gezdirip, onu da bir kayık tabağa atarak masanın üzerine gönderiyorsun.

peşinden humus ve amerikan salatasını da ayrı ayrı kaplara koyarak masanın üzerinde nadide bir yer ayırıyorsun..

kavunu kesip, şööyle 4 dilim kadarını bir tabağa koyarak onu da masanın üzerindeki yerine postalıyorsun..

ayrıca bir tabağa iki sert dilim beyaz peynir daha koyuyorsun..

cherry domatesler mümkün olduğu kadar küçük ve sert olmalı. onların yumuşamışı tadını kaybediyor. yıkıyor ve ayrı bir tabağa koyuyorsun..

yufkaları, beyaz peynir ve maydanoz ile birlikte güzeeelce yuvarlayıp sigara böreğini de yapıyorsun..

badem - fıstık ( ne gerek varsa ;) ) - fındık ve kuru üzümleri de bir kasenin içine koyarak ayrıca masada bir yer buluyorsun..

buzluktan buz çıkartıyorsun

masaya iki kadeh koyup, buzdolabında soğutulmuş yeni rakıyı da çıkartıyorsun

bütün bu işlemler yapılırken jazz veya reggae tarzında indirdiğin müziklerden bir grup yapıp, bilgisayarında çalar vaziyette hazır ediyorsun

veeee

beni arıyorsun :D

buk kadar basit

FataL.ErrorForum Kalfası

Dedem krizde hangi işe girilir? :D

GilaMoruk Moderator

SİYASET...

en iyi yatırım siyasette..

iynx.ForeverEn Agresif Üye

Gila dede, malayca bilirmisin?? biliyosan lets spend the night together nasıl söylenir?? :

GilaMoruk Moderator

bagaimana kalau kita bermalam bersama?

bahasa dır ve malayca denilen dil aslında bahasanın ta kendisidir..

Chocolate8

Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti" dir?Bulmacaları hazırlayanlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?:D:D

GilaMoruk Moderator

sizi ti ye alıyorlar çocuum

https://www.wardom.org/threads/sorulariniz-sorunlariniz-sorun-soyleyelim-isteyin-verelim.207845/page-27#post-1876666

Peter KurtenForum Kalfası

GİLA dide hani ben şimdi organik tarımda okuyorum ya bana bu nedemek dediklerinde deniz ortasında unutulmuş karpuz gibi kalıyorum sence ne cevap vermeliyim?

GilaMoruk Moderator

organik tarımı şöyle izah edebiliriz sanıyorum..

prezervatifsiz seks

grigeceDaimi Üye

Hayatın anlamı nedir?

elalem dağlarda zirvelerde olduğunu hayal ettiği insanlarda aradı bunun anlamını, herkes belirli yaşlarda düşündü bunun cevabını... Ama ben wardomda bulacağım bunun cevabını :)

GİLA dede nedir hayatın anlamı?

GilaMoruk Moderator

dünya, hergün yeniden kurulur..

dünün kederini, üzüntüsünü unutup, yeni güne, yeni umutlarla başlamak gerekir..

ben şahsen, yaşamın bir = ARKASI YARIN = dizisi olduğuna ve birgün sonra karşılaşacağımız sürprizleri merakla beklemek gerektiğine inanırım..

dua etmek gerekir.

hep iyiye, hep iyiliğe, hep iyi şeyler olmasına..

dua etmek için mutlaka ellerinizi açıp, YARADAN'a yakarmanız da gerekmez..

iyi düşünceler, kötü düşünceler, hepsi duadır..

bizler, dua ve beddua derken, Tibet'te, iyi düşünce formu - kötü düşünce formu olarak belirtirler.

ve bütün dinler ve inanışlarda hep aynıdır.

T.LOBSANG RAMPA bir kitabında şöyle diyordu.

kötü düşünce formları, boşlukta dolaşır, bir hedef bulamadığında o formun çıktığı kaynağa geri döner..

biz buna = BEDDUA ETME, DÖNER SENİ BULUR = diyoruz..

gelelim hayatın anlamına..

inanırsın veya inanmazsın..

tamamen senin tercihindir..

yaşam, evrelerden oluşur...

birinci evreden, 7. evreye kadar katmanlar olduğunu az çok biliyoruz.

bunu şöyle anlatalım..

yaşam, 7 sınıflı bir okul sürecidir..

hepimiz birinci sınıfta başlarız..

tekamül eder, bir anlamda sınıfı geçer, bir üst sınıfa geçeriz...

geçemediğimiz taktirde aynı sınıfı tekrar yaşar, tekamül edene yani sınıfı geçene kadar o sınıfta dirsek çürütmeye devam ederiz..

buna bir anlamda boyut da diyebiliriz..

ruh aynen sabit kalmasına rağmen, beden format değiştirir..

konu çok uzun, çok derin..

yaşamın birinci evresi taş, toprak evresidir..

taşlar ve topraklar canlıdır.

mısırdaki piramitler söz konusu olduğunda; o kadar büyük taşları nasıl taşıyarak getirilip üst üste konulduğu gibi önemsiz bir konu tartışılır, durulur..

asıl önemli olan kısmı, ana kaidedir. yani, bugün beton atma dediğimiz, temel dediğimiz olaydır ki; bu ana kaide, bütün piramitin etrafını kaplayan, toprağa da ciddi bir şekilde gömülmüş, TEK PARÇA bir taştır..

taşa şekil verilmesi için emir verilmiş olup, taşın o şekli aldığı RA BİLGİLERİ nde geniş detaylarıyla verilmiştir..

belli süreçten geçtikten sonra, bir tekamül yaşanır ve ikinci boyuta geçiş yapılır..

ikinci boyut, hayvanlar, bitkiler dediğimiz alemin bulunduğu boyuttur..

yani; 3. evreye geçiş yapmış olan ve hayvanlara kötü muamele yapan HAYVANOĞLUHAYVANLAR, aslında geldikleri yeri bilmediklerinden, bilinç eksikliğinden bunu yapmaktadırlar..

bitki veya hayvan olarak yaşam sürdürüp, tekamül edildiğinde bu sefer 3. boyuta geçiş yapılır..

şu an yaşadığımız boyut, 3. boyuttur..

bu boyutu deneyimlemek zorundayız. tekamül etmek zorundayız.. sınıfımızı geçmek zorundayız..

bunu becerebildiğimiz taktirde 4. boyuta yolculuğumuz sürecektir.

reenkarnasyon denilen olgu, 3. boyutu yaşayıp, tekamül edebilme başarısına ulaşamayanların tekrardan 3. boyutu deneyimlemesidir..

bizler, yaşam denilen yolculuğun 3. boyutunda, insan formatındayız..

bir üst boyuta geçebilmek için hayatın anlamını keşfetmemiz yeterlidir..

zira hayatın anlamını keşfettiğinizde bu boyuttaki göreviniz biter, bir üst boyuta geçiş yaparsınız..

bir üst boyuta geçiş yaptığımda en çok seks yapmayı özleyeceğimi NET biliyorum

survi90Cool Üye

Neden varız ?, Nasıl oluyor da böylesine müthiş bir düzenin içerisindeyiz ? Kendimizi kandırmadan net bir cevaba ulasmak mümkün müdür ?

GilaMoruk Moderator

bu konu gerçekten çok uzun bir konu..

müsait bir zamanımda sana bunun cevabını yazmaya çalışabilirim..

ama neresinden başlayacağımı bilmiyorum..

kestirme cevabı YARADAN olarak da açıklayabiliriz..

yine de, böyle bitirmeyeyim..

bak..

ben, İstanbul'un bir gecekondu semtinde yaşıyorum..

ortaokulu zar zor bitirip, lise 1 de çaktım.

lise 1 de ikinci sene, zar zor ve biyolojiden borçlu olarak 2 ye geçtim

2 den de 3 e yine biyolojiden borçlu geçeceğimi ama en sonunda o borcumu ödemek zorunda kalacağımı ve ben biyolojiyi beceremeyeceğimi bildiğim için kestirmeden okulu terkettim..

tabi, mali koşullar da söz konusuydu.

şu an, ingilizce okur-yazar, iyi kötü giyinmesini, oturup kalkmasını, laf yapmasını bilen bir insan olarak, çevremdeki az gelişmiş insanlar ile kendimi kıyasladığım zaman, bir de 20 li yaşlardan itibaren bazı arkadaşların SEN BU SEMTE FAZLASIN laflarını üstüne koyduğumda,

NE ARIYORUM LAN BEN BURALARDA??

diye kendi kendime sorardım..

öyle ya..

ben daha entellektüel görünen bir insandım. bu gecekondu semtinde ne işim vardı??

birgün, orada bir görevim olduğunu anladım..

uzaklarda oturan bir RUM tanıyordum. boşuna değildi o tanımam.

o RUM geldi, beni bir YAHUDİ'nin yanına götürdü, iş, konuşma, üslup öğrenmeme vesile oldu..

bizler sadece vesileyiz..

bir ilahi program var ( ki; buna kader de diyebilirsiniz ) bizler o programın uygulayıcılarıyız..

konuyu dağıtmayalım..

ben, bu gecekondu semtinde, iki tane genç insana doğru dürüst davranmayı öğretecek, göstereceğim. beni örnek alacaklar. onları da ikişer kişi örnek alacaklar. o örnek alanları da farklı yerlerde birkaç kişi örnek alacaklar ve bu şekilde gelişim sürecimizi sürdüreceğiz..

sebepsiz hiçbirşey yoktur..

İSVİÇRE'de bir saat ustası..

bir saat yapıyor..

o saat, birileri tarafından satın alınıyor..

o satın alınan saat, birgün bir adama hediye ediliyor..

o hediyeyi satın alan adam, saati ceketinin iç cebine koyuyor ve cepheye gidiyor..

bir mermi..

hızla geliyor, o adamın kalbine saplanıyor

ama hayır..

saat parçalanıyor, kalp korunuyor, o adam hayatta kalıyor..

ve o adam

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni kuruyor

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..

hiçbirşey sebepsiz değildir..

biraz saksıyı zorlarsan, kendi sebebini bulabilirsin

EmilianoZapata™Forum Kalfası

Soruyorum GİLA Nedir Bu Kardeş Kavgası ; Sağcı - Solcu , Türk - Kürt , Laik - Dindar , AKP - CHP vs. Nedir Bu Kavga Hiç Anlamıyorum Aksi İhtiyar Hepimiz Kardeş Değilmiyiz Niye Bu Kavga Cahit Sıtkının Memleket İsterim şiiri Aklıma Geldi :)

Evet Aksi İhtiyar Cevap Bekliyorum Yıllardır Anlayamadığım Bu Kardeş Kavgasını Tarafsız Bir Şekilde Çarpıtmadan Anlatabilirmisin ???

GilaMoruk Moderator

hemen cevaplayalım

öncelikle şunu anlamaya çalış..

ben çarpıtmam..

kişinin kendisi zaten bir şekilde çarpılmıştır, konuyu çarpık görür..

o, o kişinin kendi çarpılmasıdır..

tarafsızlığa gelince

benim tarafım bellidir..

ben ÜLKE tarafındayım..

sorunun cevabına gelelim...

CUMHURİYET DÖNEMİ kardeş kavgasının mucidi SÜLEYMAN DEMİREL dir..

milletin aklı kıt, cahil

koltuğu muhafaza edebilmek, iktidarını sürdürebilmek için bu memlekete bir ÖCÜ gerekti..

o da, ÖCÜ yü buldu..

KOMÜNİZM..

millet, komünizm nedir bilmezdi, KOMÜNİZM TEHLİKESİ nden bahsetti..

benim çocukluk yıllarımda uzun saç modası vardı..

uzun saçlıyı görenler KOMÜNİST derdi..

insanlar şayet bilinçlenmemiş olsalardı, bugün de küpe takanlara, dövme yaptıranlara, pearcing takanlara aynı şekilde yaklaşacaklardı..

SÜLEYMAN AMCAM, komünizm tehlikesini milletin kulağına kaçırdı..

bu komünistler var ya bu komünistler..

kızkardeşleriyle, analarıyla yatarlar..

bunlarda din iman yoktur..

bunlar bir gelirlerse camileri kapatıp, seksi serbest bırakacaklar..

bu komünistler bir gelirlerse zina alıp başını gidecek..

evine misafir gelen kişi ananla yatmak isteyecek ve sen de hoş görecek, evi barkı terkedip, onların rahat etmeleri için gideceksin

bu komünistler var ya, kızkardeşleriyle aynı yatağa girerler, din, iman, ahlak yoktur bunlarda....

zavallı anadolu halkı bunu yedi..

komünizme karşı Süleyman Amcayı bir süre daha baş tacı yaptı..

yaptı ama,

ne gelen vardı, ne giden..

seçimler geliyordu..

acil bir komünist bulmak gerekiyordu ki; suçluyu da tevkif etmek, komünizme karşı halkı ADALET PARTİSİ kalkanı altında birleştirmek, dolayısıyla gücü kendine kullanmak gerekiyordu..

derken,

Mahir Kaynak denilen bu adam Süleyman Demirel'in maşası olarak Çekoslovakya'ya ( Macaristan da olabilir, yanılıyor olabilirim ) dünya komünistler kongresine, TÜRKİYE'yi temsilen gitti..

toplantılara katıldı, Türkiye'nin komünist lideri kisvesiyle orada bulundu ve ülkeye geri döndü..

döner dönmez, üniversitedeki kanı kaynayan, fakirlikten, yoksulluktan çıkış arayan gençleri etrafında örgütlemeye başladı..

ve ilk hücre toplantılarını yapmaya, komünizmin ülke çapında yayılmasını amaçlayan ilk kurulumunu tamamladı..

sonra??

sonra ne oldu biliyormusun??

sonra bu etrafında topladığı gençlerin hepsini DEVLET e ispiyon ederek yakalattı..

ve

SÜLEYMAN DEMİREL, nam-ı diğer MUHTEŞEM SÜLEYMAN, bu gençleri toplayarak,

halka İŞTE KOMÜNİSTLER diye tanıtarak, prim yaptı..

fakat..

öyle bir fitil ateşlediler ki, bu sosyalist dalga kendi mecrasında büyümeye başladı..

komünistler ülkeyi işgal ederlerse din gider, iman gider, NAMUS GİDER LAN!!!

bizi bu işten kurtarsa kurtarsa SÜLEYMAN DEMİREL kurtarır :D:D:D

Süleyman BABA, parsayı toplamaya başladı..

ee?

diğerleri enayimi??

o zamanların MHP si de, komünistlere karşı bir güç oluşturdu ki; KOMANDOLAR diye isimlendirildiler..

ülkücü gençler, komonistlere karşı örgütleniyorlardı..

en garipleri ERBAKAN dı..

o sadece seçim meydanlarına çıkıp, 100 000 tank, 100 000 top üreten fabrikalar ve 4 evlilik vaad ediyordu ( bu gerçektir ) bununla birlikte bir günde 8 yakın köy ve kasabada seçim konuşması yaparken, seçim konuşmalarını NAMAZ VAKTİ GELDİ diyerek günde 9 vakit namaz kılarak nihayetlendirip, diğer köye sıçrıyordu..

hepsi güç için..

hepsi iktidar için..

memleketin sosyalist ve ülkücü gençleri bir şekilde silahlanmaya ve birbirlerini vurup öldürmeye başladılar..

bu işten en çok nemalananlar, bu işi kotaran tepedekilerdi..

gün geldi,

ECEVİT, TAKSİM mitingi yaptı..

o mitingden birgün evvel, koltuğun gideceğini anlayan Süleyman Demirel,

mitinge katılırsanız, etap marmara otelinin 8. katından, uzun namlulu bir tüfek ile suikaste uğrayacaksınız. mitinge katılmayın

diyerek Ecevit'e bir uyarı gönderdi.

ama ECEVİT, bu uyarıyı hem c.tesi akşamı seçim konuşmasında radyodan yayınladı,

hem de TAKSİM meydanına gitti ( ki; ben de oradaydım )

bütün bu alavere dalaverelerin bir tek sebebi var..

kardeş kavgası olmasa,

kardeş kardeş ile kavga yapmasa

halk biraz okuyup kültürünü artırabilse

o taktirde insanlar, neden başka ülkelerin insanları gibi yaşayamadıklarını sorgulayacaklar ve iktidarlar yerle bir olacak..

bu yüzdendir ki, kardeş kavgaları sürekli olarak körüklenir..

bunlarda siyasilerin parmağı büyüktür..

kimin ne gibi menfaati var diye düşünmeye gerek yok

dün fakir, bugün gemiler, pırlantacılar sahibi olanlara bak..

dün hapse girerken demokrasi şarkıları söyleyip, bugün ergenekonun savcısıyım diyebilen siyasilere bak..

partisi ATATÜRK'ün partisi olduğu halde, demokrasiden nasibini almamış Baykal'a bak..

camilerde takır takır para toplayan cüppelilere bak

( her ne kadar onların partileri yoksa da, siyasiler üzerinde ciddi etkileri var )

DİN - İMAN - ALLAH - KİTAP diyip parayı tırlarla götürenlere bak

sonra

git evine

bir de aynaya bak

cebine bak

kimi savunduğuna

neden savunduğuna

onlar ballı börekli yaşarlarken neden eve bir kilo elma götüremediğine bak..

kardeş kavgası şarttır..

şayet kardeşler kavga etmez de el sıkışırlarsa

kavgadan başka şeyler konuşup tartışmaya başlarlar ki;

MAAZALLAH bu, büyük tehlikedir ( siyasiler açısından yani ;) )

bir ADALET BAKANI..

adalet dağıtması gereken kişi..

bana oy vermezseniz, NAH hizmet alırsınız diyorsa, o adamın adaletini yerim ben..

bir maliye bakanı..

kendi vergi borcunu affediyorsa, o maliye bakanından herşey beklenir..

bir polis müdürü..

KIZINI TAKİP ETSEYDİN BU BAŞINA GELMEZDİ diyorsa, ben onun niyetinden kuşku duyarım..

ancaaaak....

bugün sizler,

halkımız bunları ASLA !!! sorgulamıyorlar..

neden??

çünkü kardeş kavgası modundalar..

kardeşler kavga etmeyi bıraktıkları gün onların işi biter..

ama

onlar, bu kardeş kavgasını körüklemek için gerekirse kendileri de icraat yaptırabilirler

VELİ KÜÇÜK konusu, böyle bir konudur..

ne var ki;

VELİ KÜÇÜK'ü öne sürüp, cümle AKP karşıtlarının içeri alınışlarını alkışlamanız, sizin hala bu kardeş kavgasının yörüngesinde olduğunuzu, gözünüzü açmanızın imkansız olduğunu gösteriyor..

daha uzun yazardım ama,

işim gücüm var..

0010-010

Gila kaç dil biliyon ?

GilaMoruk Moderator

dil dediğin nedirki be gülüm..

yeryüzünde dilini konuşma haricinde kullanabileceğin ve herkesle anlaşabileceğin bir tek lisan vardır

onu biliyorsan, gerisi hekaaaye ;)

ingilizce yeter de artar bile..

MedettDaimi Üye

politik görüşün ve ideolojin hakkında bilgi alabilirmiyim(mümkünse ciddi )

GilaMoruk Moderator

burada her soruya cevap verilir..

politik görüşüm derken, mevcut partilerden birine gönül vermek, onun ardından gitmekse, yok öyle birşey..

yaklaşık 18 sene boyunca hiçbir partiye oy atmadım..

Türkiye'de seçim sisteminin demokratik olmadığına, bu sistemde kim gelirse gelsin, çalacağına inananlardanım..

nitekim gelen de gemiler, tırlar, filolar yapmadan gitmiyor..

benim politik görüşüm, çalmamak, haksızlık yapmamak, dini ve milli duyguları sömürmemek üzerinedir..

böyle bir parti veya oluşum da şu ana kadar olmadığından arasıra verdiğim oylar KERHEN gitmiştir..

mesela genel seçimde Baykal'ı güçlenir gibi gördüm ve gıcık kaptım.. çünkü bana göre Baykal, bu ülkenin başına gelmiş en büyük sıkıntıların başındadır.. işgal ettiği parti, Türkiye'nin umudu olabilecekken o ve kankaları yerleştikleri yerden muhalefetçilik oynuyorlar..

madem dedim bu adam güçlenir gibi oldu, hazır hastanelerin durumunu da düzeltmişlerken, sırf Baykal'a gıcıklığına AKP ye oy verdim..

benim düşünceme göre, vekiller benim hizmetçilerim olmalıdırlar. vatan, millet aşkıyla çalışmalıdırlar

ama bugün milletvekili olabilmenin yolu çok büyük paralardan geçiyor ve o paraları veren hiçkimsenin millet menfaatine çalışmayacağı gün gibi aşikardır..

ideolojiye gelince..

vatan sevgisi, millet sevgisi herşeyin önünde gelir..

ben demokrasiden yanayım.. ne olursa olsun, ille de demokrasi..

demokratım..

demokrasi olmadan DİN özgürlüğünün bile olamayacağını savunanlardanım..

milliyetçiyim..

ama, beline silahı koyup, zavallı bir papazı vurup, vatanı kurtardığını zanneden enayi zihniyetten değilim..

dindarım..

ama, dinimi kendi içimde yaşarım. gösteriş vesilesi yapmam. Ramazan Ayı'nda yanımda rakı içseler, sadece kafamı çevirir = AFİYET OLSUN = derim..

ATATÜRK için, ülkemize gönderilen bir armağan olduğunu düşünürüm..

yanımda ALLAH - PEYGAMBER'e küfür eden olursa, tepki koyabilirim de, koymayabilirim de..

zira şuna inanırım. YARADAN, kendini savunmayacak, kendine küfredeni cezalandırmayacak kadar aciz değildir..

ama O sabırlıysa, bana da sabretmek düşer..

halkın fakirlik ve fukaralığa mahkum edilerek tarikatların kucağına itildiğine inanır, tarikatlarla elimden geldiğince, kendi çapımda mücadele eder, bu tarikatlara gönülden bağlanmış kişilere KANDIRILMIŞ, BEYNİ YIKANMIŞ ZAVALLILAR gözüyle bakarım.. acımam, üzülürüm..

heba olmuş beyinler olarak bakarım o beyinlere..

dahasını yazmama gerek yok sanırım

ωαгзż
Banned
aç tavuk kendini tahıl ambarında zannedermiş sizinkide o misal ..
istanbula koydunuz babası dersim eşkıyası olan birini biz millet olarak dersim eşkıyalarını biliriz ... atatürkde bilir inönüde bilir .. sonrada CHP nin atatütkçü kemalist laik olduğunu söylersiniz ..
bütün koministler chp de
bütün o zamanın eşkıyalarının torunları chp de (kılıçdaroğlu)
hala halka eşkıyalık yapanları savunuyorsunuz (ergenokon)

bu nasıl atatürkçülük bu nasıl kemalistlik bu nasıl laiklik
:D:D:D:D:D:D

kılıçdaroğlu kusura bakmayın ama Syn . Recep Tayyip ERDOĞAN ın yanında Bİr halt yiyemez :D başbakanımız kadar usta bir laf cambazı görmedim :D

yasba
Forum Ustası
Yerel seçimler konusunda AKP hükümet olmakla avantaj taşıyor , sayın başbakan Kocaeli konusundada özellikle Yuvacık barajı konusunda Sefa Sirmenle ilgili hep konuştu ama Sefa Sirmen konuşurken ulusal medyadan cevap veremedi bir türlü , Tayyip bey sağolsun tüm belediyeler için rakiplerine veriyor veriştiriyor ve bunu tüm ulusal basın yayın gösteriyor . Bakalım yerel seçimler neyin ne olduğunu gösterecek .

necdet35
Co-Admin
Site Yetkilisi
Eline sağlık Gıla herzamanki gibi dopdolu olmuş...;) teşekkürler , saygılarımla.

halo66
Forum Kalfası
aç tavuk kendini tahıl ambarında zannedermiş sizinkide o misal ..
istanbula koydunuz babası dersim eşkıyası olan birini biz millet olarak dersim eşkıyalarını biliriz ... atatürkde bilir inönüde bilir .. sonrada CHP nin atatütkçü kemalist laik olduğunu söylersiniz ..
bütün koministler chp de
bütün o zamanın eşkıyalarının torunları chp de (kılıçdaroğlu)
hala halka eşkıyalık yapanları savunuyorsunuz (ergenokon)

bu nasıl atatürkçülük bu nasıl kemalistlik bu nasıl laiklik

buna cevap güzel bir alıntı olsun

Ataturk maskesi isin yapisi
Ataturke kurban olsun hepisi
bizim ulan Memleketin tapusu
uyan Turk Evlâdi! uyuma uyan
otuz kupona alinmadi bu Vatan

( ben yazmamışam ağam )

iynx.Forever
En Agresif Üye

ersan.En Geyik Üye

popüler ehtiyar saçmalık nedir?

GilaMoruk Moderator

buraya soru sorup adam gibi cevap bekleme yanılgısı sanatıdır...

ArCaDeA Forum Kalfası

Konu geyik bölümünde açılmış, fakat sorum geyik değil.. O nedenle ciddi bir cevap alabilirsem sevinirim..

Maksim Gorki'nin ANA adlı romanından sonra sosyalizme karşı bir merakım oluştu..

Sosyalizmin 3aşağı 5 yukarı ne olduğunu biliyorum.. Fakat temel ilkeleri nedir..? Lider nasıl seçilir..? Monarşik mi yoksa demokrat bir düzen mi vardır....? Evrimin tamamlanmasıyla oluşması beklenen düzen nedir..? vs vs vs..

Bu tarz konularda okuyabileceğim bir kitap tavsiyen olabilir mi..? Elime bir arkadaşımdan ödünç aldığım Marx-Engels'in Komünist Parti Manifestosu geçti.. Henüz okumaya başlamadım.. Öncelikle bilgi edinmek için okuyabileceğim bir kaynak mıdır.. Yoksa başka bir kitap önerebilir misin..?

GilaMoruk Moderator

Sosyalizm ile ilgili çok fazla deneyimim olmadığı için tavsiyede bulunamayacağım..

ancak, Demokrasi harici bütün rejimlerin birer ikişer çöktüğü göz önüne alınırsa, en iyisi demokrasidir.. bir yazarın dediği gibi.. DEMOKRASİ, EN KÖTÜ YÖNETİM ŞEKLİDİR.. DİĞERLERİNİ SAYMAZSAK TABİİ

birçok yerde belirttiğim bir komünizm ilkesi var..

bunu, LENİN'İN PARTİ ÖĞRETİSİ başlıklı kitapçığında okumuştum..

aynen şöyle diyor Lenin..

fikirlerini yaymakta zorlanıyorsan, o toplumun farklı değerleri varsa, sen de o değerlerden birinin yanında yer alacak, kendini kabul ettirecek ve fikirlerini o değerin arkasından empoze edeceksin..

buradan yola çıkarsak, Türk Toplumunun iki büyük değeri var

DİN, MİLLİYETÇİLİK

senelerce DİN duygularını sömüren ( ki, hala sömürülüyor ) ve komünizme küfreden RTE dahil hepsi komünist sistemin bazı yönlerini uyguluyorlar..

ben hep söylüyorum.. biz düne kadar örtülü komünizm ile yönetiliyorduk, şu an örtüsü aralanmış FAŞİZM ile yönetiliyoruz...

ArCaDeAForum Kalfası

O halde Lenin'in tavsiyesi üzerine, toplumumuzda tıpkı Din üzerinden siyaset yapanlar gibi Atatürk üzerinden de siyaset yapanlar vardır diyorsunuz..

Doğru mu anlıyorum..?

Ayrıca merak ettiğim diğer unsur..

Faşizm :
Faşizmde, ülkeyi yöneten kadro, ülkenin tek hakimidir. Alınan kararlar, yapılan uygulamalar tamamen bu kesimin iradesiyle gerçekleşir. Söz konusu kadro sadece kendi sahip olduğu ideolojiyi hakim kılmaya çalışır. Bu nedenle halkın, yönetim üstündeki eleştirileri, tavsiyeleri dikkate alınmaz. Halka empoze edilmek istenen ideolojiye ters düşen fikir ve düşünceler baskıcı yöntemler kullanılarak susturulmaya çalışılır. Halkın oluşturabileceği kurumlar ve yapabileceği faaliyetler sadece bu yönetim tarafından şekillendirilir. Kısacası faşizmde her birey, yönetimin oluşturduğu resmi ideolojiye hizmetle yükümlü olan bir araç haline getirilir.

Yukarıda ki tanımı dikkate alırsak,

Kılık Kıyafet ve Şapka Kanununun uygulanmasını faşistce mi görüyorsunuz..?

Tek partili Türkiye dönemini yine faşist bir yönetim biçimi olarak mı görüyorsunuz..?

GilaMoruk Moderator

sen tam benlikmişsin

şimdiye kadar neredeydin ;)

ben, kılık kıyafet ve şapka kanununu faşizm olarak değil medeniyet olarak görüyorum.. zira, her ne kadar şapka kanunu olduysa da, insanlar yine kendi tercihlerini kullanabilmekteler ve halkımızın geleneklerinden gelen hoşgörüsü ile çarşaf giyen insanlar olduğu gibi, cüppe ile de gezilebiliyor..

bunlar devrimdir

devrimler sadece şapka, kılık kıyafet ile değil, alfabenin değişmesi ve diğer unsurlar ile de bir bütündür..

diğer unsurları atlamamanızı öneririm..

ayrıca

bir yönetim şeklinin faşizm olabilmesi için insanların demokratik yöntemleri kullanamıyor olması gerekir..

hem demokrasi, hem faşizm ikisi bir arada olmaz, olamaz..

ama ille de faşizmden örnek vermem gerekecekse, ergenekon soruşturması uygulamalarını faşizme çok iyi örnek olarak verebilirim..

en son şekliyle, aslı astarı olmayan, ortalıkta görünmeyen bir belge fotokopisi ile bir subayın içeri alınması asla demokratik bir hareket tarzı değildir..

ama

burada gerçekten bu tür soruları cevaplamamaya çalışıyorum..

burası,

bu konu,

benim kendimi ifade edebildiğim bir konu

çünkü bilenler bilir, normal yaşantımda asla siyaset konuşmam..

bu bölümde neysem, gerçek hayatta da oyum..

yahu hacu..

şu dilinin altındaki baklayı çıkart, takır takır istediklerini söyleyeyim..

sosyalizmden girip, faşizm gösterip, demokratik yollarla çin işkencesi yapmaktan vazgeç istersen ;)

edit: tek partili dönemi atlamışım

tek partili dönem faşizm değildir..

o günü, o günün şartlarıyla düşünmek gerekir

hemen bir örnek vereyim

12 eylül darbecileri yargılansınmı, yargılanmasınmı tartışmaları var şu aralar di mi?

referanduma gidilsin deniyor

ben buna karşıyım

o referandumu 45 yaşın altındakiler belirleyememeli

çünkü o günün şartlarını yaşayanlar ancak doğru kararı verebilirler..

MnesitheosElit Üye

Sorum şu: 1'den 9'a kadar bir sayı seçer misin? (9 dahil)

GilaMoruk Moderator

evet seçebilirim..

JokerForum Ustası

gila, hacu... kerhaneye kombine olur mu?

GilaMoruk Moderator

viagradan önce olsa olurdu tabii

ama artık olmaz

nerde o yoğurdun bolluğu :D:D

at viagrayı,

saldır kadınlara,

sürtünmeden ortalık toz duman..

tööbeeee..

JokerForum Ustası

hacu turk porno filmleri ile, yabanci porno filmleri arasindaki farklar nelerdir?

Strawberry FieldsForum Ustası

türkler mavi donla sevişir

*

GiLa Dedeeeee... Etek Traşı yaparken neLere dikkat etmeLiyiz ?

GilaMoruk Moderator

tabi ki öncelikle eteğini çıkartmaya çocuuum...

MnesitheosElit Üye

Bugünkü soru konusu: Uyku

Uyku uyumak ile uyumak arasında fark var mıdır?

+

Bir de bonus sorusu;

40 saat uykulu olmak ile, 40 saat uykusuz olmak arasındaki fizyolojik farklar nedir, hangi noktalarda ayrışırlar?

GilaMoruk Moderator

uyumak bir genel kavramdır

ayakta uyumak ile uyku uyumak arasındaki farkı belirlemek için söylenmiş bir kavramdır uyku uyumak

40 saat uykulu olmak ile 40 saat uykusuz olmak sözleri tamamen bu sözleri kullananların o anki metomorfoz modunda oluşlarının bir tezahürüdür..

fizyolojik farkları söyleyebilmek için önce adama neden uykusuz kaldığını sormak lazım..

kim bilir belki de muhteşem bir 40 saat geçirmiştir vatandaş

batucan05bbForum Kalfası

bu kız sünneti işine ne diyon

GilaMoruk Moderator

Afrika'da bazı kabilelerde hala olduğunu biliyorum

ve bazı kabilelerde kız çocukları henüz 10 - 11 yaşlarındayken okul dönüşü evlerinde büyükanneleri tarafından kızgın olmayan fakat sıcak kütük bastırarak göğüsleri ezilir..

kızlar alışmıştır bu işleme

amaç göğüslerini büyük göstermeyip, erkeklerin dikkatlerinden uzak tutmaktır..

konu ile alakası yoktur

fazla göz mal çıkartmaz

godfrey02Hızlı Çırak

şimdi benim yanımda 5 50 tl param war gidip şimdi az kuru az plav yiyip gerisiyle sigara mı alsam yoksa hiç yemek yimeyip direk sigaramı alsam kalitelisinden malbro veya winston tarzı ? yada gidip kız arkadaşımla bi kafede 2 çay içip 5 lira verip kalksam mı ? yada 5 50 tl ile neler yapılır

GilaMoruk Moderator

terbiyesizliğin lüzumu yok

o beğenmediğin 5,50 liranın, 0,50 lira daha azını

ULU YÜCE HÖKÜMATIMIZ,

bağkur emeklilerine yıllık zam olarak verdi :D:D:D:D

olaya bu açıdan bakınca

bence bir garsoniyer tut, 6 aylık peşinatını öde,

içeri bi plazma tv at, yanına da bir digiturk decoder alıp erotik kanallara üye ol,

gece mum ışığı altında leziz bir yemek yiyip, bir şişe de şampanya patlatın..

kalan parayı çar çur etme..

unutma ki, israf haramdır...

atlantis41
Banned
Yerel seçimler konusunda AKP hükümet olmakla avantaj taşıyor , sayın başbakan Kocaeli konusundada özellikle Yuvacık barajı konusunda Sefa Sirmenle ilgili hep konuştu ama Sefa Sirmen konuşurken ulusal medyadan cevap veremedi bir türlü , Tayyip bey sağolsun tüm belediyeler için rakiplerine veriyor veriştiriyor ve bunu tüm ulusal basın yayın gösteriyor . Bakalım yerel seçimler neyin ne olduğunu gösterecek .
Kocaelinde yaşayan biri olarak konuşuyorum sefa sirmen izmite 15 yıl süren belediye bakanlığında ne vermiştir bir hiç bir baraj yaptı oda ederinin kaç katına maloldu üstüne üstelik baraj için istanbula su saticam demişti malasef biz susuzluktan kırılıp istanbuldan su yardımı aldık .
sefa sirmen zamanında kocaeli halkı fethiye cadesi vede alış veriş merkezlerinden başka gezilecek yeri yoktu . dışardan bir akrabanız misafiriniz gelse alıveriş merkezine götürebilirdin ancak değişik bir şey yapmak istesen .izmiti gezdirmeyi düşünsen yüzyılık tarihi saat kulsenden başka yer yoktu . artık ezik değiliz :D
işte bak şimdiki belediye başkanının 5 yılda yaptıklarını gör

SEKA Park Projesi

şimdi yerinde sekapark var

derince harikalar sahili

ankaranın harikalar diyarı değil he kocalelinin :))

depremde darmadağın olan sahilimiz ancak şimdiki büyük şehir belediye başkanı tarafından yapıldı körfez sahili

DİĞER YAPILANLARI YAZMAK SAYFALAR SÜRER AMA SİZE KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİN WEB SİTESİNDEN 3D LİNKİ VERİYORUM TIKLYIN GELMEDEN GEZİN KOCAELİYİ :D

3D KOCAELİ TIKLA

carlito08
En Agresif Üye

:D:D:D:D:D:D

kılıçdaroğlu kusura bakmayın ama Syn . Recep Tayyip ERDOĞAN ın yanında Bİr halt yiyemez :D başbakanımız kadar usta bir laf cambazı görmedim :D

Evet, melih'in bir üst versiyonu olduğuna göre ; bağırır, çağırır, yeri gelince konuyu hanyadan alıp konyaya götürür, bir şekilde karşıdakini canından bezdirir ve size göre kazanır :D:D:D

Ayrıca da sayın Sn. diye yazılır :D

Hitap tarzı önemlidir, ama söylediğin sözler daha önemlidir.
En aptalca şeyi, ballandıra ballandıra anlatman birşey ifade etmez.

Diyeceğim de, Osmanlı'yla övünen bir nesil var karşımda ; divan edebiyatı düşünce tarzıyla paralellik gösteren bir zihniyet...
Ne desek kâr etmez...

iynx.Forever
En Agresif Üye
anlatayım crowncuum, diyo ki, edebi sanat yapmayı marifet sanan, içindeki derinliği hiçe sayan bir nesil var.. eğer çok ve kulağa hoş gelecek şekilde konuşuyorsan, boş konuşmanın bir önemi yok demek istiyor.. çok şey demek istiyorda, anlayanı olur mu bilmem..

Tяoll
Forum Kalfası
Facebooktaki seçim anketine kaç yaşında çocukların oy attığını hepimiz biliyoruz vede 25-30 yaş üzeri kaç kişinin facebook'u olduğunda çok iyi biliyoruz...

Ve kimin sandığa gömüleceginide;)

carlito08
En Agresif Üye
anlatayım crowncuum, diyo ki, edebi sanat yapmayı marifet sanan, içindeki derinliği hiçe sayan bir nesil var.. eğer çok ve kulağa hoş gelecek şekilde konuşuyorsan, boş konuşmanın bir önemi yok demek istiyor.. çok şey demek istiyorda, anlayanı olur mu bilmem..
Duygulandım bir an yahu...
Demek ki benim üslubumda bir problem yok, gayet iyi anlaşılıyormuş söylediklerim.

Daha geniş kitlelere hitap etmek dileğiyle, selam iynx;)
AKP yi yermek için Dtp yi takdir ettin ya gila

yuhh :)

dimi :D

kendi milletini açliktan öldüren leninle övün sen ;)
Yüzyıllar önce ; Onursuzca yaşayacağına açlıktan ölmeyi tercih eden bir ulus vardı.
Türk denirdi adlarına...

Sahi ya, nerede şimdi Türkler?