Güzel sanatlar Resim bölümü

siyahizm
Forum Kalfası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Arkadaşlar eğer varsa vardomda yetenek sınavlarına başvuracak arkadaşlarımız veya güzel sanatlarda okuyan arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim.

Az önce klavuzları indirdim ve kontrol ettim.Karadeniz teknik üniversitesinin resim bölümü kontenjanının birinci 50 ikinci 50 olmak üzere toplam 100 olduğu yazıyor...
Oysa kendi sitesinden duyurulara baktığımda Bu yıl Resim Bölümüne alınacak öğrenci kontenjanı 15'dir. yazıyor.Lütfen bu konuda bilgili arkadaşlarımızdan yardım alayım.:confused:
Ve ayrıca diğer konularda da yardımcı olunabilecekse ...:rolleyes::eek::)

Unzile
Forum Ustası
Öncelikle teşekkürler.;)
Resim iş öğretmenliği olacaktı ki zaten.:confused:Anlamadım şimdi resim iş öğretmenliğinden tercih yapamayacakmıyız.Sadece resim alanındanmı alınacak...:confused:
Güzel sanatlar ve eğitim fakülteleri ayrıdır, Resim-iş öğretmenliğine 100 kişi alınacak diyor yani eğitim fakültesine..

Güzel sanatlar Resim bölümüne 15 kişi..

Eğitim fakültesine sadece yetenek sınavı notu yetmiyor sanırım.. Karışık bir durum, kolay gelsin..

WhatIveDone
Forum Ustası
Resim bölümü Güzel Sanatlar Fakültesinde sen yanlış bakmışsın.Resim - İş Öğretmenliği ise Fatih Eğitim Fakiltesünde ama KTÜ'nün sitesinde o sekmeye tıklayamıyorum.

Sen yine bir araştır.Olmazsa KTÜ'yü ara sor.

siyahizm
Forum Kalfası
Güzel sanatlar ve eğitim fakülteleri ayrıdır, Resim-iş öğretmenliğine 100 kişi alınacak diyor yani eğitim fakültesine..

Güzel sanatlar Resim bölümüne 15 kişi..

Eğitim fakültesine sadece yetenek sınavı notu yetmiyor sanırım.. Karışık bir durum, kolay gelsin..
Teşekkürler.:)

Resim bölümü Güzel Sanatlar Fakültesinde sen yanlış bakmışsın.Resim - İş Öğretmenliği ise Fatih Eğitim Fakiltesünde ama KTÜ'nün sitesinde o sekmeye tıklayamıyorum.

Sen yine bir araştır.Olmazsa KTÜ'yü ara sor.
Şöyle geçen yıl ben zaten fatih eğitim fakültesinde sınava girdim.Ve dediğiniz gibi ilk ilana bakılmıyor.Daha biteremediler belki.Koşullarıda şöyle olacak öss puanlarının en az birinden 165 alman gerekiyor.Neyse az daha sabır edelim elbet yaparlar.:)

Aramam gereken numara tam olarak hangisi.:confused:

Emusnica
Forum Kalfası
Öncelikle teşekkürler.;)
Resim iş öğretmenliği olacaktı ki zaten.:confused:Anlamadım şimdi resim iş öğretmenliğinden tercih yapamayacakmıyız.Sadece resim alanındanmı alınacak...:confused:
resimde gördüğün gibi toplam 115 kişilik kontejan var 2 bölümde de. bu 115 kişilik kontenjan kesinlikle dolar diye bir şart yok. Yetenek sınavlarını değerlendirenlerle alakalı bir durum. Ben şu ana kadar dolmadığını hiç duymadım ama sen bence kontenjanla ilgilenme pek. kursa gitmiyorsan hemen başla kursa, ve nacizane tavsiyem 1 yere değil 1 kaç yere birden başvuru yap.