Hackerlar, 120 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı

yuruyenucak
Çırak
Popüler bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformunu hackleyen bilgisayar korsanları, 120 milyon dolarlık kripto para çaldı. Detaylar haberimizde.

Bilgisayar korsanları, son dönemin en büyük kripto para hırsızlıklarından birini gerçekleştirdi. The Verge’ün haberine göre çarşamba günü hackerlar, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu BadgerDAO‘ya bağlı birden fazla kripto para cüzdanına yetkisiz erişim sağladı.

Soygunu araştırmak için Badger ile birlikte çalışan blockchain güvenliği ve veri analizi firması Peckshield’e göre, saldırıda çalınan kripto paralar yaklaşık 120 milyon dolar değerinde.

Kripto Para Hırsızlığının Kaynağı AraştırılıyorSoruşturma henüz devam ediyor, ancak ilk bulgular kripto para hırsızlığının web sitesinin arayüzüne eklenen kötü amaçlı bir komut dosyasından kaynaklanmış olabileceği yönünde. Komut dosyası etkinken siteyle etkileşime giren herhangi bir kullanıcının Web3 işlemlerini durur ve kurbanın dijital varlığının saldırganın seçtiği hesaba aktarılması sağlanır.

Merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi sistemleri, kripto para sahiplerinin borç verme yoluyla faiz kazanmak gibi daha tipik finans işlemlerini gerçekleştirmesine imkan vermek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Badger, yetkisiz transferlerin farkına varılmasının ardından tüm işlemleri durduğunu açıkladı.

Çalınan Kripto Paraların 120 Milyon Dolar DeğerindeBadger, bilgisayar korsanlarının iki faktörlü kimlik doğrulama ile korunması gereken bir API anahtarı aracılığıyla Cloudflare’a nasıl eriştiklerini araştırıyor. Saldırı, blockchain teknolojisinin kusurlarından kaynaklanmasa da, hackerların çoğu kullanıcının işlemleri gerçekleştirmek için kullandığı eski web 2.0 teknolojisindeki açıklardan yararlandığı bildirildi.

Çok faktörlü kimlik doğrulama sistemleri, hesaplarımızı birçok kimlik avı saldırısına karşı korusa da, uzmanlar yine de bu sistemleri atlayabilecek saldırılarının olduğu konusunda uyarıyor. 120 milyon dolarlık kayba yol açan kripto para hırsızlığına tam olarak hangi açığın yol açtığı, soruşturmanın ardından netlik kazanacak.
 
Üst