Hangi Dağıtım Bana Göre?TEsti yapın ve görün | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Hangi Dağıtım Bana Göre?TEsti yapın ve görün

ebitargem

Forum Kalfası
GNU/linux ile yani tanışan biriyseniz veya az çok bilginiz varsa ve dağıtım seçmekte zorlanıyorsanız Zegenie Studios tarafından hazırlanan testi deneyerek gereksinmelerinize uygun bir dağıtım seçebilirsiniz. Test halen beta aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi görüyor.

Norveçli Zegenie Studios danışmanlık şirketinden Daniel Eikeland sitelerinin haftada ortalama 40,000 kişi tarafından ziyaret edildiğini belirtmiş. Testi yeniden hazırladıklarını ve kurumsal kullanıcılara da yol gösterecek biçimde yeniden düzenlediklerini belirten Daniel Eikeland, hem bireysel kullanıcılardan hem de kuurmsal kullanıcılardan gelen önerileri dikkate aldıklarını ifade etti.

Teste kullanıcılara kablosuz cihazları kullanıp kullanmadıkları veya kullanmayı düşünüp düşünmedikleri, teknik becerilerini derecelendirmeleri, daha nce bir işletim sistei kurup kurmadıkları soruluyor. Testin sonucunda da kullanıcılara dağıtım önerisi yapılıyor. Dağıtımların kendilerine ne kadar uygun olduğu da ayrıca belirtiliyor.

Testin güncellenmiş olan sürümü Şubat 2006 yetiştirilmeye çalışılıyor. Yeni sürümde bazı yeni dağıtımlar da eklenmiş olacak. Geliştirme ekibi kullanıcıların gereksinelerine uycak dağıtım sayısının geniş olmayacağını belirtiyor.

The Linux Distribution Chooser testi şirketin sitesinde yer alıyor.
(http://news.com.com alıntıdır.)

SeamanNeo

Daimi Üye
Suse, Mandriva, Kubuntu, Ubuntu çıktı.
Peki bunlar arasında seçim yapmak istesem siz hangisini önerirsiniz?
Linux'a yeniyim. Kullanımı kolay, XP'ye benzeyen, program kurumu kolay olan bir linux arıyorum. Şu anda Pardus kullanıyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler...

Sanal Tiyatro

Daimi Üye
kubuntu,ubuntu ve mandriva çıktı..güzel ve faydalı bir çalışma link için teşekkürler
şu an için elimde suse 10 var ubuntu yu bekliyorum pardus ta var yakında 80 gb lik hdd min yanına daha büyük bir hdd ekleyip bu versiyonları denemek istiyorum:)