Hangi Dağıtım Bana GöreTEsti yapın ve görün

ebitargem
Forum Kalfası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

GNU/linux ile yani tanışan biriyseniz veya az çok bilginiz varsa ve dağıtım seçmekte zorlanıyorsanız Zegenie Studios tarafından hazırlanan testi deneyerek gereksinmelerinize uygun bir dağıtım seçebilirsiniz. Test halen beta aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi görüyor.

Norveçli Zegenie Studios danışmanlık şirketinden Daniel Eikeland sitelerinin haftada ortalama 40,000 kişi tarafından ziyaret edildiğini belirtmiş. Testi yeniden hazırladıklarını ve kurumsal kullanıcılara da yol gösterecek biçimde yeniden düzenlediklerini belirten Daniel Eikeland, hem bireysel kullanıcılardan hem de kuurmsal kullanıcılardan gelen önerileri dikkate aldıklarını ifade etti.

Teste kullanıcılara kablosuz cihazları kullanıp kullanmadıkları veya kullanmayı düşünüp düşünmedikleri, teknik becerilerini derecelendirmeleri, daha nce bir işletim sistei kurup kurmadıkları soruluyor. Testin sonucunda da kullanıcılara dağıtım önerisi yapılıyor. Dağıtımların kendilerine ne kadar uygun olduğu da ayrıca belirtiliyor.

Testin güncellenmiş olan sürümü Şubat 2006 yetiştirilmeye çalışılıyor. Yeni sürümde bazı yeni dağıtımlar da eklenmiş olacak. Geliştirme ekibi kullanıcıların gereksinelerine uycak dağıtım sayısının geniş olmayacağını belirtiyor.

The Linux Distribution Chooser testi şirketin sitesinde yer alıyor.
(http://news.com.com alıntıdır.)

Master
Forum Kalfası
Ben testi yaptım ve şuanda kullandığım Mandriva benim için en uygun olanı çıktı :D

sonsuzsuzluk
Cool Çırak
Banada mandriva çıktı. şu anda internetten çekip yüklemeye çalıştığım linux.. demek ki testten önce doğru seçimi yapmışım :)

SeamanNeo
Daimi Üye
Suse, Mandriva, Kubuntu, Ubuntu çıktı.
Peki bunlar arasında seçim yapmak istesem siz hangisini önerirsiniz?
Linux'a yeniyim. Kullanımı kolay, XP'ye benzeyen, program kurumu kolay olan bir linux arıyorum. Şu anda Pardus kullanıyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler...

kara
Cool Üye
Ubuntu suse kubuntu fedora .. cikti: Ben Redhat/Fedora, Suse, Mandrake kullandim slackware yada debian'a gecmek icin firsat kolluyorum.

SeamanNeo
Daimi Üye
Teşekkürler ebitargem...
En kısa zamanda 2nci harddiskimin bir bölümüne de SUSE'yi kurup deneyeceğim.

Sanal Tiyatro
Daimi Üye
kubuntu,ubuntu ve mandriva çıktı..güzel ve faydalı bir çalışma link için teşekkürler
şu an için elimde suse 10 var ubuntu yu bekliyorum pardus ta var yakında 80 gb lik hdd min yanına daha büyük bir hdd ekleyip bu versiyonları denemek istiyorum:)

RTM
Banned
test iyi güzelde sorular ingilizce bizimde ingilizcemiz olmayınca mecbur gelen her soruya no no diye yanıt veriyoz :D

nhsia
Forum Kalfası
arkadaşlar opensuse un eski versiyonlarını nerde bulabilirim benim pc biraz yavaşta...

swarthy90
Forum Ustası
ubuntu pardus mandriva bunları kullandım open suse yi kullanmadım test sonucunda cıktı bi denemek lazım

Freespire sonrada bu bakalım nasıl bunlar

deathbed
Cool Üye
Seç al 1 milyon gibi birşey oldu test sonucu benim için :D

Ubuntu, Mandriava, Kubuntu, OpenSUSE, Linux Mint hepsi %100 çıktı :p