hdd de kayip S ubuntu kurarken

KEIRA
Hızlı Çırak
selam arkadaslar gecen gun ubuntu cd si cektim ve kurmaya calistim . win7 uzerine kuruyordum. diski daha onceden ozel olarak bolumlemistim ve ayri bi diske yukleyecektim ubuntu yu.ama nasiil olduysa kurulum yaparken bi hata olustu ve pc goctuu. win 7 tekrar kuruyum dedim ama hdd secme yerinde hard diski gormedigi icin nereye kurulacagini secemiyorum.bende tekrardan ubuntu kurdum. ardindan win 7 kurarak tekrardan hdd yi bicimlendirdim. ama 500 gb olan hdd 465 gb ye dustu. bunu nasil duzeltebilirim fikriniz varmi?
bi de ubuntuyu tak calistir olarak nasil kullana bilirirm. cd ye nasil kura bilirim? cd yi takinca ubuntu sistemi calismasini istiyorum yani. umarim anlatabilmisimdir. tesekkurler

Balamir
Banned
Hata yapmışsın :) Windows 7 üzerinden ubuntu kuracaksanız wubi programı ile kurmanızı tavsiye ederim win7 üstünde çalıştırın kendisi indirip kendisi kurar sistemi hazır eder ama yok ben cd'den kullanıcam kurmak istemiyorum derseniz o zaman ubuntuyu indirdikten sonra iso dosyasını dvd yada cd ye yazdırın ve sistem açılışından boot'u cd gösterin ubuntu açılırken 2 seçenek çıkar kurmadan çalıştırma yada sistemi kurma olarak siz kurmadan çalıştırmayı seçerseniz kurulumsuz cd den çalışan bir linux sürümünüz olur

KEIRA
Hızlı Çırak
Hata yapmışsın :) Windows 7 üzerinden ubuntu kuracaksanız wubi programı ile kurmanızı tavsiye ederim win7 üstünde çalıştırın kendisi indirip kendisi kurar sistemi hazır eder ama yok ben cd'den kullanıcam kurmak istemiyorum derseniz o zaman ubuntuyu indirdikten sonra iso dosyasını dvd yada cd ye yazdırın ve sistem açılışından boot'u cd gösterin ubuntu açılırken 2 seçenek çıkar kurmadan çalıştırma yada sistemi kurma olarak siz kurmadan çalıştırmayı seçerseniz kurulumsuz cd den çalışan bir linux sürümünüz olur
balamir bey peki bana ubuntu nun tak calistir halinde calisicak olan cd sinin iso sunu yollarmisiniz indirip dvd ye yazdiriyim?
birde o kaybolan 35 gblik alani nasil geri getirebilriim?fabrika ayarlarina geri cekemiyorum laptobu

Balamir
Banned
balamir bey peki bana ubuntu nun tak calistir halinde calisicak olan cd sinin iso sunu yollarmisiniz indirip dvd ye yazdiriyim?
birde o kaybolan 35 gblik alani nasil geri getirebilriim?fabrika ayarlarina geri cekemiyorum laptobu
Windows Xp veya Windows 7 hangisi varsa elinde takıp bilgisayardan boot et kuruluma geçmeden önce partition bölümü çıkar bölümleri silip tekrar oluştur o zaman kayıp alan ortaya çıkar bölümleme yaparken yanlış yapıyorsunuz; burdan giriş yaparak ubuntuyu sisteminizin özelliklerine göre 32bit yada 64bit olarak indire bilirsiniz

KEIRA
Hızlı Çırak
Windows Xp veya Windows 7 hangisi varsa elinde takıp bilgisayardan boot et kuruluma geçmeden önce partition bölümü çıkar bölümleri silip tekrar oluştur o zaman kayıp alan ortaya çıkar bölümleme yaparken yanlış yapıyorsunuz; burdan giriş yaparak ubuntuyu sisteminizin özelliklerine göre 32bit yada 64bit olarak indire bilirsiniz
balamir bey dediginizi defalarca denedik ama olmadi. hangi isletim sistemi varsa onla denedik amagenede olmadi. fdisk denedik oda olmadi:S

Balamir
Banned
O zaman harddisk'te bad sector vardır harddisk modeline bakarak üretici firmasından özel harddisk programları oluyor onlardan birisini indirip harddiski taratıp sıfırla bakalım sonuç ne olacak

KEIRA
Hızlı Çırak
benim laptobum dell marka studio laptop 1558
500 gb sata hdd
bazi kisilere sordum. onlarda da ayni sorun varmis 300 luk hdd 280 olarak gorunuor diger arkadasta,