Hdpden baŞka Çare yok

c3h3n
Elit Üye
Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, 20125 genel seçiminde CHP'ye oy verme kararını değiştirdi. Şahin Alpay, "Tek çare HDP" dedi.

Üç ay kadar önce "oyumu tereddütsüz CHP'ye vereceğim" diyen Zaman yazarı Şahin Alpay, kararını değiştirirerek "Tek çare HDP" sloganıyla 7 Haziran'da oyunu HDP'den yana kullanacağını açıkladı.

DİRENİŞİ CHP TEMSİL EDİYOR DEMİŞTİ

Üç ay önce kaleme aldığı bir yazısında "Bu seçimde HDP’ye mi oy vermeli?" sorusuna yanıt arayan Şahin Alpay, "AKP’ye, daha doğrusu Türkiye’yi bir tek–parti, tek–adam rejimine doğru götürülmesine karşı en kararlı direnişi CHP temsil ediyor" gerekçesiyle oyunu CHP'ye oy vereceğini açıklamıştı. Alpay, kararını değiştirmesinde etken rol oynayan gerekçeleri ise şu sözlerle açıkladı:

HDP'DEN BAŞKA ÇARE YOK

"Erdoğan’ın, bir şekilde başkan olmayı başarırsa ülkeye verebileceği zararları düşünmek dahi istemiyorum. Erdoğan’ı durdurabilmenin tek yolu, tek çare HDP’nin barajı geçmesi ve Meclis’te temsil olunması. Eğer Erdoğan’ın ihtirasını gemlemek istiyorsanız, bu hiç içinize sinmese bile, tek çare HDP’ye oy vermek. Evet, taktik oylar HDP’nin barajı geçmesine yetmeyebilir; HDP’nin asıl AKP seçmeni Kürtlerden oy alması gerekir. Demokrasiyi savunanlar açısından HDP’den başka çare yok."

KAYNAK
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Üst