Herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabilen mini bilgisayar: Toshiba dynaEdge Mobile

1. alpay29

alpay29 Super Moderator

Herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabilen mini bilgisayar: Toshiba dynaEdge Mobile

Toshiba dynaEdge Mobile Mini PC olarak adlandırdığı cep boyutundaki bilgisayarı tanıttı. Minyatür tasarımıyla göze çarpan bilgisayar, 165,1 x 83,8 x 20.3 mm boyut ölçülerine sahip. Rakip mini PC’lerin aksine, dynaEdge’de mobil bilgi işlem çözümü oluşturmak için değiştirilebilir bir Lityum-iyon pil bulunuyor.

Cihazda yer alan pil sayesinde bilgisayar herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Windows 10 Pro yüklü gelen mini bilgisayar altıncı nesil Intel Core M işlemciden ve Intel HD grafik işlemcisinden güç alıyor. 16 GB’a kadar LPDDR3 RAM’e destek veren bilgisayarın bağlantı noktaları arasında 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth yer alıyor. Toshiba’nın iş odaklı dizüstü bilgisayarlarında olduğu gibi mini bilgisayar da aşırı sıcaklığa, şoka, neme ve darbelere karşı dayanıklı. MicroSD, USB 3.0, USB 3.0 ve kulaklık girişinin de yer aldığı bilgisayar yurt dışında yaklaşık 620 dolardan satışa sunulmuş durumda. Bu arada unutmadan söyleyelim. Toshiba’nın sunduğu USB-C seyahat adaptörü sayesinde bilgisayar HDMI, USB ve LAN gibi bağlantı noktalarına sahip oluyor.

kaynak

• Beğen Beğen x 2
  2. akay

akay Super Moderator

Başlık yanıltıcı olmuş..lityum-iyon pil var içinde ve neyle şarj olacak :) aynı durum bir dizüstü bilgisayar ve telefondada var fark göremiyorum

3. femaletitan

femaletitan Daimi Üye

way muhteşem

• Dil bilgisi hataları Dil bilgisi hataları x 2
  4. alpay29

alpay29 Super Moderator

alıntı kaynak yerinde ben ekleme yapmadım ...

valla billa :p

• Beğen Beğen x 1
  5. akay

akay Super Moderator

Yorumları araştırayım dedim baktım sadece bir yerde var bak ne diyor :)

6. berkcombil

berkcombil Daimi Üye

havadan enerji alıo sanki :D

7. alpay29

alpay29 Super Moderator

165,1 x 83,8 x 20.3 mm boyut ölçülerine sahip dynaEdge; minyatür tasarımıyla göze çarpıyor ve rakiplerinin aksine mobil bilgi işlem çözümü oluşturmak için değiştirilebilir Lityum-İyon pil kullanıyor.

Bu piller sayesinde dynaEdge hiçbir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.
    Windows 10 Pro'nun ön yüklü geldiği cihazda 6. Nesil Intel Core M işlemci ve Intel HD grafik işlemcisi bulunuyor. 16GB'a kadar LPDDR3 RAM desteği sunan mini bilgisayarın bağlantı noktasında 802.11ac / Wi-Fi / Vluetooth bulunmakta.

DynaEdge'in yine rakiplerinden ayrıldığı başkaca özellikleri arasında aşırı sıcağa şoka neme ve darbelere kaeşı dayanıklı olması. Ayrıca kutu içeriğinde bulunan USB-C adaptörü sayesinde HDMI, USB ve LAN gibi bağlantı noktalarına sahip oluyor.

MicroSD kart girişi USB 3.0 ve kulaklık girişinin bulunduğu dynaEdge'in yurtdışı satış fiyatı
    620 dolar.

8. akay

akay Super Moderator

Lityum-İyon yani şarj edilebilir bir pil ve onu şarj eden bir adaptör bir kaynak gerekiyor :) haksızmıyım

9. fearof

fearof Forum Ustası

Pilleri şarj aletiyle harici olarak şarj ediyorsun,dolayısıyla ana makina adaptör istemiyor.:p:p:p

• Beğen Beğen x 1
  10. akay

akay Super Moderator

Beni delirtmeyin bak :D

• Beğen Beğen x 1
  11. fearof

fearof Forum Ustası

Bu saate kadar delirmediysen daha da delirmezsin.:D

Yükleniyor...