HG658 V2 Port Açılmıyor

_gokhan's
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Başlıkta da belirttiğim gibi ne yaptıysam port kontrol eden 3 5 siteden açmaya çalışıtığım portu deniyorum kapalı diyor. Windows güvenlik duvarını modem firewall ve anti kapalı engel olabilecek herşeyi kapadım Windows defender dahil.
Teamspeak 3 için serveri kendi bilgisayarıma kurucam bu konuda da bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

sagacious
Genel Moderator
Teamspeak ve ilgili modeme yabancıyım ama şunları check ederdim
Uzak masaüstü ayarlarını kontrol ettin mi?
Modemi resetleyerek tekrardan denedin mi?

Umarım yardımı olur, daha olmadı umarım bilgisi olup konuya yazan olur, kolay gelsin.

Konu güncel :)

sunrise
Forum Kalfası
Ustam modemden güvenlik duvarını kapattın mı. Bazen modemdeki güvenlik duvarı engel olabiliyor. birde farklı port dene bazı portlar ispler tarafından kapatılmış oluyor.

Nazim_Hikmet
Forum Ustası
sorun sende degil telekom dışardan iplere ulasımı engellemiş yani ip adresini bilsen bile dışardan ornegin ofisteyken kendi evindeki modemine ping bile atamıyorsun. benim kullandıgım şirket turknet muşteri hizmetlerindeki elaman ilk başta soylemek istemedi ama baya bir ısrar ederek sorunca olayın gerçegini soyledi.
eger ulasmak istiyorsan statik ip almak zorundasın tabi 10 tl fazladan para odeyerek . bende ona dedimki suç degilmi bu falan.

Son düzenleme:
_gokhan's
Forum Ustası
Teamspeak ve ilgili modeme yabancıyım ama şunları check ederdim
Uzak masaüstü ayarlarını kontrol ettin mi?
Modemi resetleyerek tekrardan denedin mi?

Umarım yardımı olur, daha olmadı umarım bilgisi olup konuya yazan olur, kolay gelsin.

Konu güncel :)
Ustam uzak masaüstü tamam modemi 2 kere resetledim olmadı.

Ustam modemden güvenlik duvarını kapattın mı. Bazen modemdeki güvenlik duvarı engel olabiliyor. birde farklı port dene bazı portlar ispler tarafından kapatılmış oluyor.
Güvenlik duvarını kapalıda açıkta denedim 3 port giriyorum 3ünüde açmıyor.

sorun sende degil telekom dışardan iplere ulasımı engellemiş yani ip adresini bilsen bile dışardan ornegin ofisteyken kendi evindeki modemine ping bile atamıyorsun. benim kullandıgım şirket turknet muşteri hizmetlerindeki elaman ilk başta soylemek istemedi ama baya bir ısrar ederek sorunca olayın gerçegini soyledi.
eger ulasmak istiyorsan statik ip almak zorundasın tabi 10 tl fazladan para odeyerek . bende ona dedimki suç degilmi bu falan.
Superonline müşteri hizmetlerini aradım bir bayan pekte birşey anlamıyordu zaten önce dediğin gibi 9 TL farkla ile statik ip verebiliriz o şekilde olucağını söyledi açmak istediğim portuda siz söyleyin biz açalım burdan diyor 3 tane port açıcam ben 1 tane değil dedim yardımcı olmak istediğini söylüyor. Arkadaşım ben sana mı bağlı kalacam belki daha sonra başka bir port daha açıcam seni mi aricam durmadan :D neyse kalsın artık yapcak birşey yok

_gokhan's
Forum Ustası
adsl firmaları ip den tasaruf için NAT kurmuslar
yani NAT ----->>CGN --->İNTERNET ŞEKLİNDE İNTERNETE ÇIKIŞ VERİYORLAR.

https://forum.donanimhaber.com/m_113226357/tm.htm burda konu hakkında bahsedilmiş
Bak arkadaşta söylemiş zaten "statik ip alın"-"açılacak portları siz söyleyin biz açalım" aynen bunu banada söylediler ama yine yorumlardaki arkadaşların dediği gibi bi şikayet talebinde bulundum bakalım ne olacak