Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
Son dakika... “Biri akıllı, terbiyeli ve eni konu muhafazakar bir İstanbul beyfendisi diğeri son derece zeki, hafifmeşrep, müptezel, nüktedan, açık sözlü hafifmeşrep bir kadın… İkisi bir bedende buluştu Türkiye’nin sevgilisi oldu. 50 yıldır kendini beğenmişliği, ağzına geleni hemen söyleyecek denli açık sözlülüğü ve sivri diliyle herkesi güldüren Türkiye’nin en sevilen ‘huysuzu’ Seyfi Dursunoğlu nam-ı diğer Huysuz Virjin 87 yaşında hayatını kaybetti.”

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti.


SEYFİ DURSUNOĞLU'NIN AĞZINDAN 'HUYSUZ VİRJİN'İN DOĞUŞU

“Beylerbeyi Kültür Cemiyeti’nde arkadaşlarımla birlikte Ramazan eğlenceleri yaparken, ‘Ben Virjin adını alıyorum’ dedim, o ismi sevdiğim için. Diğer arkadaşlar da eski ünlü kantocuların isimlerini aldılar. Komiklik olsun diye onlara lakaplar takardık: Pasaklı Peruz, Kıllı Nev. Neruz gibi…. Benimki yalnız Virjin. Ama ben yönetiyorum işi: ‘O olmadı!’ Diyorum, ‘Bunu beceremiyorsunuz’ diyorum kıyamet koparıyorum. ‘Aaa ne kadar huysuzsun, seninki de Huysuz Virjin olsun!’ dediler bir gün. Yönettiğim için sevimsiz oluyorum; hep yönetici sevimsizdir ya. Herkesle münakaşa etmek zorunda kalıyorsun. Öylece Huysuz Virjin oldum. Sonra bu benim şovuma cuk oturdu. Huysuz Virjin’i seviyorum. Çünkü Huysuz Virjin öyle bir tip ki, herkes tarafından seviliyor. Dürüstlüğü, beklenmedik seks istekleri, isterikliği, kendini beğenmişliği, hazırcevaplığı,kıvraklığı, dans etmesi, şarkı söylemesi... Bunların hepsi bir arada. Güzel tip bence.”

15 MİLYON LİRALIK MİRASINI BAĞIŞLAYACAĞINI DUYURMUŞTU
Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu, “40 yıllık birikimim olan 15 milyon liralık mirasımı Türkan Saylan’ın derneği Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlamaya karar verdim” demişti.


Huysuz Virjin Filmleri; İstiyorum (1989) Melek Yüzlü Cani (1986),Nokta ile Virgül Paldır Küldür (1979),Doğru Yoldan Ayrılanlar (1976)

2013’te Antalya Televizyon Ödülleri’nde Onur Ödülü verildi.

6 yaşına kadar Trabzon Pazarkapı’da doğup büyüdüğü evde yaşadı (1932 - 1938)İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ekrem İmamoğlu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, ''Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) ülkemizin güzel ve müstesna bir rengiydi. Son yıllarda uygulanan ekran ambargosu da onu çok üzmüştü. Her zaman hatıramızda olacak. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum.'' dedi.
kaynak

 

fearof

Forum Ustası
Allah rahmet eylesin.