İBB önünde bildiri okuyanlar konuştu: "Talimat aldık"

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
İBB önünde bildiri okuyanlar konuştu: "Talimat aldık"


28.06.2019 16:57

Tekrarlanan 23 Haziran seçimleri öncesi belediye binası önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan İBB personelleri konuştu. Açıklama yapan personeller "Talimatla oradaydık" dedi.
23 Haziran seçimlerinden önce belediye binası önünde toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan personel ilk kez konuştu.

Posta yazarı Tolga Işık, personelin aldıkları talimat doğrultusunda bildiriyi okuduklarını aktardı. Işık, personelin "Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık" açıklamasında bulunduğunu bildirdi.

Işık'ın, "İBB'de genel af yok!" başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"BİLDİRİCİLERDEN MESAJ VAR!"

"İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi.

Mecburen gittik.” Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir."

Kaynak Yeniçağ: İBB önünde bildiri okuyanlar konuştu: "Talimat aldık"

NOT:tükürdüğünü son damlasına kadar yalamak...
 
alpi_09
En istikrarlı üye
Talimat kesin varda...

Kaçı talimattan korkarak geldi..

Kaçı İmamoğluna nefretinden geldi bilinmez...
 
Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Sevdiğim sözdür..

Herkese yaranmaya çalışan hiç kimseye yaranamaz
 
Üst