Sözlük - İlk Adımı Erkeklerin Atmak Zorunda Olması | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Sözlük İlk Adımı Erkeklerin Atmak Zorunda Olması

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
Neden her işte ilk adımı biz atıyoruz ?

12118796_974938715900782_5112880369678851108_n.jpg

Teğmen

Forum Ustası
Siz hiç yumurta hücresinin sperme doğru koştuğunu gördünüz mü ? :) İşte bu yüzden ilk adımı biz atmak zorundayız sanırım.

evrimna

Daimi Üye
Erkeklerin bin yıllık hatası. Her şeyi kadınlara bırakıp yargılamasalar, şu anda biz erkeklerin peşinde olurduk. Bunu aşan bazı insanlar gerçekleştiriyor tabii bu dediğimi.

Penqueen

Banned
ataerkil bir toplum olmamızdan dolayı yaşanan durumdur
erkek evin direğidir sözünün topluma yansımış hali
genel olarak bakıldığında erkeklere yuva kurma, ailesini geçindirme, onları koruma, kollama görevi verilmiştir erkeklere hep
bunun yarattığı etkinin sonucunda başlıktaki durum ortaya çıkar
ilk adımı atmak, erkek için ben bunu yapabilirim demekle eşdeğer tutulur
tersi bir durumu zihnimizde canlandıralım
kız arkadaşım bana evlenme teklif etti sözüne çevrenizdeki insanların %90 ı vay kılıbık, sen evlendikten sonra ev işlerini de yaparsın diye tepki verirler
denemesi bedava

enstantane

Forum Kalfası
kadının kapris yapma hakkını elde etmek için beklediği adımdır, ben demedim ilişki yaşayalım diye, bunu sen istedin, nazımı da çekeceksin diyebilmek için, erkekten beklenir, aksi takdirde erkeğe konuşma hakkı doğar, adımı atanın karşı tarafı her türlü nazını çektirir, ben sana bayılmadım sen geldin bana hesabı

mümkün olduğunca adımı karşı tarafa attırdığınız sürece kazançlı çıkarsınız

morko58

Forum Ustası
Bence daha çok Türk toplumunda görülür bu durumlar. Gelişmiş ülkelerde artık bu durumlar daha az en azından Türk toplumlarından daha az olduğu kesindir.

Konu aslında enine ve boyuna düşünüldüğünde dahada derine giriyor. Bunun için pek yorum yapmak yerine öz eliştiri yapmak daha mantıklı.

0x0001

Forum Ustası
ben ilgi duyduğum kişiye ilgimi gösteririm. karşılık gelirse duruma göre başlar ilişki. burada aslolan içinde bulunduğun durumdur.

eğer çok istekliysen sen ilk adımı atarsın. karşı taraf çok istekliyse o ilk adımı atar.

olursa ekime olmazsa kasıma durumu varsa ben karşıdan beklerim ilk adımı. ama gerçekten aşırı istek duyuyorsam ben.

çok istekliysen hüsrana uğrama durumu var. enstantane'nin yazmış olduğu gibi. ilk adımı sen atıyorsan nazını çekeceksin. o ilk adımı atıyorsa senin nazını çekecek.

ilişki başladıktan sonra kendine bağlamışsan durum değişir tabi ilk adımı sen atsan bile.

T@M@Y

Forum Ustası
Bütün canlılar için de öyle değil mi . Erkek dişisine kur yapar. Kural bu sanırım.