İmam Hatip'te büyük skandal! Derse sarıkla geldi, saçı açık öğretmene saldırdı korkunç tehditler savurdu

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
İmam Hatip'te büyük skandal! Derse sarıkla geldi, saçı açık öğretmene saldırdı korkunç tehditler savurdu


20.11.2020 08:43
İmam Hatip'te büyük skandal! Derse sarıkla geldi, saçı açık öğretmene saldırdı korkunç tehditler savurdu

Aydın İmam Hatip Lisesi'nde derse sarıkla giren bir öğrenci, kendisini uyaran kadın öğretmeni, "Sen benim sarığımı çıkartamazsın. Kadın başına konuşma, zaten saçını başını açıp gelmişin, kadın-madın demem döverim" diyerek tehdit etti.

Sözcü'de yer alan habere göre, Aydın İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan kadın öğretmen E. S, 15 Kasım günü, hafta sonları diğer öğrenciler gibi müfredat derslerini okulda gören açık imam hatip lisesi 9-C sınıfı öğrencilerinin, Arapça dersine girdi. Sınıftaki öğrencilerden 3'ünün şalvarlı-sarıklı sınıfta oturduğunu gören öğretmen, “Ortaöğretim Yönetmeliği'ne” göre, sarıklarını çıkarmalarını istedi. Öğrencilerden M.H.K, “Sen benim sarığımı çıkaramazsın. Kadın başına konuşma, zaten saçını başını açıp gelmişin, kadın-madın demem döverim” diyerek, öğretmenin üzerine yürüdü.
Öğretmenlerini korumak için diğer öğrenciler araya girdiğinde ise, “Eğer Müslüman iseniz karışmayın. Siz bunları bilmezsiniz, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı” diye bağırdı. Olaylar büyüyünce öğretmen E.S dilekçeyle durumu okul idaresine bildirdi. Okulun bulunduğu Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, “Derhal gereğini yapın” talimatı verdi.
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU
Milli Eğitim, idari soruşturma başlatırken, öğretmen ayrıca avukatı Burak Özdemir aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu. 46 öğretmenin görev yaptığı okulda, hafta içi 335 normal öğrenciye, hafta sonları ise açık imam hatip lisesi öğrencilerine ders veriliyor.

"O GÜNLER DE GELECEK" DİYE TEHDİT ETTİ
“Derse girdiğimde 3 öğrenci sarıkla oturuyordu. Öğrencilerin derste şapkayla oturmasına müsaade edilmediği için sarıkla oturmalarını da uygun görmedim. ‘Şapkalarınızı çıkarır mısınız?' dediğimde, M.H.K aniden kalkıp, el kol hareketleriyle, ‘Sen benim sarığımı çıkartamazsın. Okul beni böyle kabul ediyor. Sen kimsin ki?' diye bağırdı. ‘Sen' diyemeyeceğini hatırlatıp, edepli olması için uyardığımda, ‘Ben, seni hoca olarak kabul etmiyorum' dedi. ‘O zaman dersimden çık' dedim.
O da, ‘Sen benim olduğum sınıftan çık. Zaten saçını başını açıp gelmişin' diye karşılık verdi. Dersteki, öğrenciler çok rahatsız oldu ve bir öğrenci, susmasını söyledi. Bu kez o öğrenciye dönüp, ‘Sen bunları bilmezsin, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı. Eğer Müslüman isen sus karışma’ dedi. Ardından benim üzerime yürüyüp, ‘Kadın başına konuşma sus. Kadın madın dinlemem, seni döverim' diye tehdit etti. ‘Kolaysa döv' dediğimde ‘O günler de gelecek, merak etme' diye tehdidini sürdürdü. Öğrenciler, sınıftan zorla çıkardı. Cezalandırılsın…”

Kaynak Yeniçağ: İmam Hatip'te büyük skandal! Derse sarıkla geldi, saçı açık öğretmene saldırdı korkunç tehditler savurdu
 

TSoprano

Çırak
İmamhatiplere karşı değilim ancak hemen her ilde neredeyse her mahallede bir imamhatip açılmış. Bu okulların sayısı artınca da haliyle imamhatipler enflasyona uğradı. Hiçbir baltaya sap olamamış hiçbir okula yerleşememiş çocuklar bu okullara yerleşti. Bu konuda çok şey konuşulur tabi ama yandaşlar eğitimden eğitimciler anlar diyerek lafı ağzıma tıkıyorlar.
Şimdi gelelim beni ve mesleğimi de ilgilendiren toplumsal boyutuna. Mesleğe girdiğim günden beri söylüyorum her okulda rehber öğretmenler dışında Sosyal Hizmet Uzmanları da olmalı. Bu gençler bu evreye gelmeden önce sorunun kaynağı bulunup gerekli çözüm yolları geliştirilmeli. Sosyal hizmet müracaatçıyı ayağına beklemez kendisi soruna giderek yerinde çözer.
İşin sonunda ben asla bu gençlere kızmıyorum. Benim sitemim geçmişten bugüne türlü türlü cemaat oluşumlarının derin yaralar oluşturduğunun bilinmesi halinde hala mevcut cemaatlere gerekli denetimin uygulanmaması. Dünya üzerindeki hickimse bana şalvar, kara çarşaf ve sarığın devlet kurumlarında giyilmesini özgürlükle bağdaştırıp açıklayamaz. Her zaman söylediğiniz gibi, İslamiyet evrenseldir ve her döneme hitap eder.
 

alpi_09

En istikrarlı üye
Bize dini öğretecek insanlların yetiştirildiği okulların durumuna bakın...

Yazık...

Hemde çok yazık...