İngilizceyi konuşarak öğrenin

sates52
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Hayatınız her noktasında size İngilizcenin gerekli olduğunu düşünüyorsunuz. Evet gerekli ama siz daha yolun başındasınız. Nereden nasıl başlayacağınız, hangi adımı atacağınız konusunda hiçbir fikriniz yok. Ya da iyi bir dil bilgisine sahipsiniz fakat konuşamıyorsunuz. Bunu başka şekilde anlatmak gerekirse, yüzme bilmiyorsunuz ama yüzmeye ait tüm teknik bilgilere sahipsiniz. Yani nasıl su üzerinde durulur, nasıl kulaç atılır teorik olarak hâkimsiniz fakat kendinizi suya atın dediğimizde acaba diyorsunuz. Yapabilir miyim? Yüzebilir miyim?

İşte İngilizce konuşmakta böyledir. Teorik bilgilerinizle ancak okuyup yazabilirsiniz ama konuşmadan İngilizceyi öğrenemezsiniz. Konuştuğunuz zaman öğrenmiş sayılırsınız.

İşte tam da bu noktada Türkiye’de İngilizce konuşma sevdalılarına her gün sürekli olarak pratik yapma imkanı sağlayan Konuşarak Öğren var. Konuşarak Öğren size İngilizceyi konuşturarak öğretiyor. Her gün periyodik olarak yurt dışından yapılan telefon aramalarıyla ABD’li eğitmenlerle İngilizce konuşarak ders işliyorsunuz. Görüşme sürelerini sizler belirliyorsunuz, ister günlük 10 dakika, ister günlük 20 dakika olarak görüşmeler gerçekleştiriyorsunuz. Her gün belirlediğiniz saat aralığında eğitmeniniz sizi arıyor ve seviyeniz belirlendikten sonra size gönderilen e-kitaplarla birlikte her gün 1 veya 2 sayfayı konuşarak işliyorsunuz. Gün içerisinde mail adresinize gönderilen notlarınızda, ertesi gün yapacağınız konuşmayla ilgili kitap konularınız, konuşmayla ilgili yeni 5 kelimeniz ve o gün gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmesinin ses kaydı ekte yer alıyor. Hatalarınızı ve eksiklerinizi en hızlı şekilde gidermeniz sağlanıyor ve konuşarak öğrendiğiniz için kelime öğrenme hızınız 5 kat daha artıyor ve tüm bunları herhangi bir kurs veya sınıf ortamına girmeden bulunduğunuz yerden ayda sadece 79 TL ye gerçekleştiriyorsunuz.

Daha detaylı bilgi almak için http://www.konusarakogren.com adresini ziyaret ediniz. Ayrıca 0 212 286 0 486 numaralı telefondan da iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
hergün en az 5 saat kulaklığı kulağınıza takarak müziğinden haberine kadar, bi halt anlamasanız da sırf ingilizce dinlemeniz mümkünmüdür?

hergün en az bir ingilizce filmi, alt yazı olmadan inek trene bakar gibi izleyebilirmisiniz?

hergün ne anlama gelmediğini bile bile bir ingilizce gazetenin iki üç sayfasını, okuyarak en az 4 ay geçirebilirmisiniz?

hergün ingilizce bir internet sitesinin haberlerini harfiyyen okurmak suretiyle 4 ay kaybetmeyi göze alırmısınız?

Anneniz ya da babanız saf kan İngilizmidir?

İngiltere'de oturup, orada yaşamak ve hiçbir Türk ile irtibata girmeyip, Türkçe hiçbirşey duymama, okumama, dinlememe şansınız varmı?

bu sorulardan bir tanesinin bile cevabı EVET ise, ingilizceyi öğrenebilirsiniz..

hepsinin de cevabı HAYIR ise, bu tür kurslardan hiçbir fayda gelmeyeceğini bilmenizi isterim...

Tяoll
Forum Kalfası
Ya hergün birçok yabancıyla internet üzerinden ingilizce olarak konuşuyorum...

Yani yazarak ve okuyarak derdimi çok rahat anlatıyorum ama mikrofondan falan konuştuğumuz zaman sorun yaşıyorum.Karşımda bir Türk ingilizce konuştuğu zaman anlıyor cevap verebiliyorum ama bir yabancı konuştuğundan aksandan dolayımıdır bilmiyorum sorun yaşıyorum anlamada...

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Ya hergün birçok yabancıyla internet üzerinden ingilizce olarak konuşuyorum...

Yani yazarak ve okuyarak derdimi çok rahat anlatıyorum ama mikrofondan falan konuştuğumuz zaman sorun yaşıyorum.Karşımda bir Türk ingilizce konuştuğu zaman anlıyor cevap verebiliyorum ama bir yabancı konuştuğundan aksandan dolayımıdır bilmiyorum sorun yaşıyorum anlamada...
kulak eksikliği..

İngilizceyi su gibi okur yazardım

Londra Heathrow Hava Alanı'na ilk girdiğimde immigration daki kız

ARE YOU FIRST TIME COMING INTO ENGLAND gibi çok basit bir soru sordu ve bu soruyu tam 5 kere tekrarlatmak zorunda kaldım..

İngilizce kulak ile başlar..

kulağınızı geliştirin..

anlamasanız da dinleyin, izleyin..

birgün inanılmaz bir şekilde anladığınızı fark edeceksiniz

sonrası kendiliğinden gelir...

Tяoll
Forum Kalfası
kulak eksikliği..

İngilizceyi su gibi okur yazardım

Londra Heathrow Hava Alanı'na ilk girdiğimde immigration daki kız

ARE YOU FIRST TIME COMING INTO ENGLAND gibi çok basit bir soru sordu ve bu soruyu tam 5 kere tekrarlatmak zorunda kaldım..

İngilizce kulak ile başlar..

kulağınızı geliştirin..

anlamasanız da dinleyin, izleyin..

birgün inanılmaz bir şekilde anladığınızı fark edeceksiniz

sonrası kendiliğinden gelir...
Seninde ömrün havaalanlarında geçmiş be abi...

azafer
PhotoShop Birincisi
benimde ingilizcem sadece yazıdan ibaret, bu yüzden ingilizceme güveniyordum ama meğer anlayıpta konuşamayanlardanmışım :D birgün eminönünde bir turist metroya nerden binebilirim demişti :D abla right again right merdivenlerden in dümdüz git orda fln demiştim :D:D kendimde şaşmıştım bu duruma :D sonrada soğudum zati ingilizceden pc başında yazışmak daha kolay :D

keratin
Cool Üye
ayqut[x];2447111 demiş ki:
benimde ingilizcem sadece yazıdan ibaret, bu yüzden ingilizceme güveniyordum ama meğer anlayıpta konuşamayanlardanmışım :D birgün eminönünde bir turist metroya nerden binebilirim demişti :D abla right again right merdivenlerden in dümdüz git orda fln demiştim :D:D kendimde şaşmıştım bu duruma :D sonrada soğudum zati ingilizceden pc başında yazışmak daha kolay :D

Ayy çok güldüm.
Aynısı benim başımada gelmişti. Konak ta Kızlarağası hanını soran turiste "go go go right. go go go left. hah orda" demiştim :D adam "okey okey" dedi sırıtarak gitti. :D
Ama benim ingilizce bilgim kelimelerden ibaretti.
O gün karar verdim ingilizce öğrenmeye :)

ene s
Cool Çırak
simdi okullarda egitim olarak kürtce verileçek salak herifler bi boka yaramaz kürtce, türkcede aynı gerci en bastan ögrenceksin ingilizceyi dogru avrupaya orda bir kac tane daha yabancı dil ögren hayatın kurtulsun

RebelFa1con
Forum Ustası
Ayy çok güldüm.
Aynısı benim başımada gelmişti. Konak ta Kızlarağası hanını soran turiste "go go go right. go go go left. hah orda" demiştim :D adam "okey okey" dedi sırıtarak gitti. :D
Ama benim ingilizce bilgim kelimelerden ibaretti.
O gün karar verdim ingilizce öğrenmeye :)
puhuahuauhauhuauha :D gogo left :D yarıldım :)
bende konuşulanları anlamıyorum ama yazıldıgı zaman süper anlayabiliyorm :D

s@m3t
Forum Kalfası
hergün en az 5 saat kulaklığı kulağınıza takarak müziğinden haberine kadar, bi halt anlamasanız da sırf ingilizce dinlemeniz mümkünmüdür?

hergün en az bir ingilizce filmi, alt yazı olmadan inek trene bakar gibi izleyebilirmisiniz?

hergün ne anlama gelmediğini bile bile bir ingilizce gazetenin iki üç sayfasını, okuyarak en az 4 ay geçirebilirmisiniz?

hergün ingilizce bir internet sitesinin haberlerini harfiyyen okurmak suretiyle 4 ay kaybetmeyi göze alırmısınız?

Anneniz ya da babanız saf kan İngilizmidir?

İngiltere'de oturup, orada yaşamak ve hiçbir Türk ile irtibata girmeyip, Türkçe hiçbirşey duymama, okumama, dinlememe şansınız varmı?

bu sorulardan bir tanesinin bile cevabı EVET ise, ingilizceyi öğrenebilirsiniz..

hepsinin de cevabı HAYIR ise, bu tür kurslardan hiçbir fayda gelmeyeceğini bilmenizi isterim...

+1
Kesinlikle katılıyorum.

! JUBA !
Forum Kalfası
gilaya kesinlikle katılıyorum başkası size öğretemez siz öğrenebilirsiniz.
eğer cidden öğrenmek istiyorsanız dizi izleyin derim ben(lost prison break gibi) çünkü en basit dil bütün dünya çapında izlenen dizilerde oluyor(onlarda bunu hesaba katarak yapıyor dizileri) müzikler ve haberler yolun başında olanlar için anlaması güç olabilir. bir de işin kelime yanı var kelime bilmezseniz hiç birşey yapamazsınız o yüzden bilmediğiniz kelimeleri en kısa sürede öğrenmeye çalışın. bilgisayarda telefonda sözlük bulundurmanız size büyük fayda sağlar. ingilizce kitap okumanın da büyük faydalarını gördüm ben.
sırayla öğrenmeniz-yapmanız gerekenler:
gramer>kelime bilgisi, kitap okuma > yazışma > film izleme > birebir konuşma

lorddaedalus
Forum Ustası
Gila'nın dediklerine harfiyen katılıyorum..

En önemlisi kulak...duyum ile ilgili..

Bende tren istasyonunda beklerken bir turist bilet hakkında bilgi almak isyordu.. Cümle olarak deftere su gibi yazdığım şeyleri, ve hatta bildiğim kelimelerin bazılarını söyleyemedim bile!! o anda..Tabiki aklıma geldikçe yavaş olarak anlatabildim.:)

Ve o günden sonra düşündüm, karar verdim ki; İngilizce öğrenmek sadece eline kağıt kalem alıp sadece yazmaya benzemiyor.. Şimdi elimden geldiğince yabancı filmlerden izleyerek,müzik dinleyerek kulağımı geliştirmeye çalışıyorum...

Tabiki; Gramer ve Kelime hazinesi bilgilerinizden sonra..:)

Yoksa istediğiniz kadara kursa gidin su gibi konuları bilin, karşılıklı konuşamadıktan sonra olmuyor...