İş kıyafeti değişikliği sorunsalı - Acil | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

İş kıyafeti değişikliği sorunsalı - Acil

Danny711

Daimi Üye
Arkadaşlar bir süredir bir mağazalar zincirinde AVM de çalışmaktayım. İşe başlarken kıyafetimiz üst beyaz alt koyu mavi idi. Fakat bugun bize haber verilmek sureti ile bize bodro renk pantolon verildi ve ekimden itiraben zorunlu kılındı. Ben ise çalıştığım muhitte çevresi olan bir insan olduğum için delikanlıyı bozar diye bu pantolonu giymek istemiyorum. Ve şu anda işten ayrılsammı diye düşünüyorum. Beyler ne diyorsunuz biz sonuçta anadolu insanıyız bu insanların her erkeğe bu pantolonu giydirme hakkını kim veriyor bu adamlara.

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
çalıştığınız mağazalar zincirinin yönetimi kıyafetler konusunda bu kararı alıp uygulamaya koymuştur.
büyük mağaza zincirleri butür kıyafet kararı alıp tüm şubelerinde tek tip iş kıyafeti giymeyi zorunlu hale getirirler.

siz bir çalışan olarak bu kıyafetleri giymek zorundasınız.aksi bir durumda sanırım iş ile ilişkinizi keserler.

bu durumda önünüzde iki seçenek var;
1-ya bu kıyafetlerle çalışmaya devam edeceksiniz.

2-ya da işten ayrılmak durumunda kalacaksınız.

ayrıca örgütlenip toplu bir eylem yapmanız durumunda toplu bir işten çıkarma bile sözkonusu olabilir.
sonuç olarak bu kıyafetleri zevkle giymeseniz bile iş sebebiyle ve ekmek parası için giyeceksiniz.

yinede işyeri ile yapmış olduğunuz iş sözleşemesinde kıyafet konusunda bir maddenin olup olmadığına bakabilirseniz iyi olur.

- Yönetici düzenlemesi: :