İşadamının makatından 144 bin Euro çıktı

 1. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,422
  Beğeni:
  4,313
  İşadamının makatından 144 bin Euro çıktı

  Cezayir’de kuyumculuk yapan Salah Mennaoui, 144 bin Euro'yu rulo halinde makatına yerleştirdi. Altın almak için İstanbul’a gelen kuyumcu, parayı çıkaramayınca hastaneye gitti. Ameliyatla çıkarılan paraya polis el koydu.
  [​IMG]

  CEZAYİR’de kuyumcu dükkânı işleten 67 yaşındaki Salah Mennaoui, jelatinlere sardığı 288 adet 500 ve iki adet 100 Euro'yu, ülkesinde bir doktorun yardımıyla makatına yerleştirdi.

  Mennaoui bu şekilde uçağa binerek İstanbul’a geldi. Polislere yakalanmadan havalimanından çıkan Cezayirli kuyumcu Fatih’te bir otele yerleşti. Makatına sakladığı binlerce Euro’yu çıkarmaya çalışan kuyumcu Mennaoui, başarılı olamadı. Bir süre sonra rahatsızlanan Mennaoui, özel bir hastaneye gitti.

  [​IMG]

  DOKTORLAR POLİSE HABER VERDİ

  Doktorların yaptığı incelemede makatında rulo halinde cisimler fark edilen Mennaoui, hemen ameliyata alındı. Operasyonla hastanın vücudundaki ruloları çıkaran doktorlar, binlerce Euro'yu görünce hemen polise haber verdi. Tedavisinin ardından gözaltına alınan kuyumcu Salah Mennaoui, emniyette verdiği ifadede paralarla altın alıp ülkesine döneceğini söyledi. Mennaoui ifadesinin devamında “Ülkem Cezayir’de altın ve tekstil işleri ile uğraşmaktayım. Ülkemde kuyumcu dükkânım var. Ben Türkiye’ye sık gider gelirim. Türkiye’ye her geldiğimde yaklaşık 50 bin Euro para getiririm. Bu parayla Türkiye’de altın ve tekstil ürünleri alırım. Bu sefer yüksek miktarda altın almak istedim” dedi.

  Salah Mennaoui, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. İstanbul 9. Sulh Ceza Hâkimliği Salah Mennaoui’nin vücudundan çıkan paralara el koydu. Serbest bırakılan Mennaoui ise ülkesine döndü.

  [​IMG]

  PARAYI CEZAYİR’DEN ÇIKARMAK SORUN

  Cezayir havalimanlarında 7 bin 500 Euro üzerindeki miktarlarda bildirim yapılma zorunluluğu var. Bildirim yapılırken de paranın kaynağı veya banka dekontu gösterilmesi zorunluluğu bulunuyor. Avukat Ali Asğar Tezel “Türkiye’de yapılan son değişikliklerle, yurtdışından döviz getirildiğinde bildirim zorunluluğu kaldırıldı. Cezayir’den para getiren kişi kendi ülkesinden parayı çıkarmak için bu yöntemi kullanmıştır. Türkiye’de gözaltına alınma nedeni de parayı vücuduna yerleştirmesidir. Çünkü şüpheli bir şekilde parayı ülkeye sokmuştur. İfade alınıp serbest bırakılmasının nedeni budur. Parayı normal yollarla getirseydi Türkiye’de bir sıkıntıyla karşılaşmazdı” dedi.

  KAYNAK:
   
  • Beğen Beğen x 2
  #1
 2. akay

  akay Super Moderator

  Katılım:
  23 Mart 2006
  Mesaj:
  7,664
  Beğeni:
  1,298
  7 bin 500 Euro üzerindeki parayı kaynaksız çıkaramadığın ülke 144.ooo euro olarak altınla döndüğünde ne diyor :)
   
  #2
 3. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,149
  Beğeni:
  3,451
  bu g*t para kasası bile girer :p
   
  #3
 4. berkcombil

  berkcombil Daimi Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2009
  Mesaj:
  633
  Beğeni:
  93
  Kendi ülkesiyle alakalı sanırım olay.
   
  #4
 5. captainlami

  captainlami Forum Ustası

  Katılım:
  6 Ocak 2010
  Mesaj:
  3,254
  Beğeni:
  92
  İşte böyle böyle zengin olunuyor. :)
   
  #5
Yükleniyor...