İşlemciler AMD | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

İşlemciler AMD

Durum
Yanıtlara kapalı.

Elvis

Forum Ustası
AMD Athlon™ Masaüstü İşlemciler
Günümüz yazılımları için üstün performans

AMD Athlon™ 64 işlemcisi, teknolojinin en ön saflarında yer almak isteyenler ve her zaman bağlı kalabilmeyi bekleyen, PC’lerine güvenenler için tasarlanmıştır. AMD Athlon™ 64 işlemci tabanlı sistemler günümüzün ve geleceğin talepkar üretkenlik ve eğlence yazılımları için en ileri performansı sağlarlar.​
Ürün Özellikleri ve Faydaları
  • AMD64 performansı, uygulamalarınızı daha iyi çalıştırmanız için bilgisayarınızı daha hızlı ve daha güçlü hale getirir. AMD Athlon™ 64 işlemci, e-postadan anti virüs yazılımına, bankacılıktan sunum uygulamalarına, ses ve görüntü düzenleme yazılımlarına kadar değişen çeşitlilikteki tüm uygulamalarınız için uygulama yükleme süresini hızlandırır ve uygulama performansını yükseltir.
  • Cool’n’Quiet™ teknolojisi, bilgisayar ortamınızı çok sessiz bir yere dönüştürürken güçten tasarruf sağlar.
  • İlave güvenlik için AMD Athlon™ 64 işlemcisine güvenin. Yazılım ve donanım teknolojilerinin eşsiz bileşimi, “her zaman devrede” olan medya uygulamalarınız için ilave bir koruma katmanı sağlar. Microsoft ® XP SP2* için Geliştirilmiş Virüs Koruması*, belirli bir takım virüslere, solucanlara ve diğer zararlı saldırılara karşı korunmanıza yardımcı olur.
    Geliştirilmiş Virüs Koruması, korucuyu bir yazılımla birleştirildiğinde, sizin bilgi güvenliğinizi korumanıza yardımcı olan bir tümleşik güvenlik çözümünün bir parçasıdır.
  • 2000MHz’e varan bir 16-link ve 8 GB/sn’ye varan G/Ç bant-genişliği sağlayan için HyperTransport™ teknolojisi.
  • Bellek üzerinde büyük iş yükleri söz konusu olduğunda gelişmiş bir performans için büyük on-die cache bellek özelliği (1152KB ya da 640KB toplam etkin tampon bellek).
 

Elvis

Forum Ustası
Athlon™ 64 FX İşlemci


Oyunlar için Dünyanın En Üstün İşlemcilerinden biri


AMD Athlon™ 64 FX işlemcisi, Windows-uyumlu ilk 64-bit PC işlemcisidir ve aynı zamanda dünyanın en ileri PC oyun işlemcisidir. AMD Athlon™ 64 FX işlemcisine dayalı sistemler gelecekte en çok talep duyulacak, en yeni teknolojik performansı sağlayabilme yeteneğine sahiptirler. AMD64 teknolojisiyle, sinema kalitesinde grafikleriyle gerçek-hayata benzer oyunlar şimdi PC kullanıcılarının erişebileceği yakınlıktadır…

Ürün Özellikleri ve Faydaları

AMD64 teknolojisi ile yüksek performans için aynı anda hem 32- hem de 64-bit işlem yapabilme imkanı.

Yüksek performans, çok miktarda ısı ve gürültü anlamına gelmez. Masaüstü AMD Athlon™ 64 işlemcileri, arzulanan performansı sağlayan ve daha sessiz çalışacak sistemleri mümkün kılan yenilikçi ve ödüllü Cool’n’Quiet™ teknolojisi özelliğine sahiptir.

Gelişmiş Virüs Koruması*, Windows XP SP2 ile birlikte kullanıldığında, MSBlaster ve Slammer solucanları ve Truva atları, Code Red, MS Blaster, ve Slammer gibi belirli bir takım virüslerle ilgili maliyetleri belirgin bir şekilde düşürür ve AMD64 işlemci-tabanlı sistemlerin toplam sahip olma maliyetini en aza indirmenize yardımcı olur.

HyperTransport™ teknolojisi, G/Ç yığılmalarını azaltıp, sistem bant genişliğini arttırarak ve sistemdeki genel gecikmeyi azaltarak toplam sistem performansını yükseltir.

Endüstri standardı haline gelmiş standart DDR bellek teknolojisiyle birlikte, 128-bit tümleşik DDR bellek denetleyicisi saniyede 6.4GB’a varan, performansı pek çok uygulama için artıran son derece ileri bir bant genişliği sağlar.

Masaüstü PC’ler için çok yüksek performanslı, on-die cache bellek sistemi özelliğine sahiptir. 1152KB (128KB L1 + 1024KB L2)’lik bir kullanılabilir toplam tampon bellek, komut işlem verimini artırır. Sonuç ise, birçok uygulamada, özellikle dijital medya uygulamaları gibi ağır bellek iş yüklerinin söz konusu olduğu durumlarda performansın artmasıdır.

 

Elvis

Forum Ustası
AMD Athlon™ 64 X2 Çift-Çekirdekli İşlemci


GERÇEK çoklu-görev dünyasına hoş geldiniz


AMD Athlon™ 64 X2 Çift-Çekirdekli işlemci, masaüstüne çift çekirdekli işlemcinin gücünü getiriyor. Çift çekirdekli işlemciler, hesaplamaları ikili veri akışı üzerine gerçekleştiren, tek yonga içerisine yerleştirilmiş iki işlemci çekirdeğini içerir, böylece birden fazla program ve yeni nesil çoklu bağlantıları olan yazılımlar aynı anda çalışırken, verimlilik ve hız artar. Son kullanıcı için bu, birden fazla uygulama aynı anda çalıştırıldığında tepki vermede ve performansta belirgin bir artış anlamına gelir. AMD Athlon™ 64 X2 çift çekirdekli işlemci, çok-görevlilik ölçüm verilerinde en yüksek performans düzeyindeki AMD Athlon™ 64 4000+ tek çekirdekli işlemcisinin performansını %30’lara varan ölçüde geride bırakabilen üstün bir performans sergiler.

Ürün Özellikleri ve Faydaları

AMD64 teknolojisine sahip AMD Athlon™ 64 X2 işlemcisi, mevcut yazılımla tam anlamıyla uyumlu olup, 64-bit uygulamalarına kesintisiz bir geçişi olanaklı kılar. Aynı platform üzerinde hem 32- hem de 64-bit uygulamaların her ikisi de, sanal anlamda aynı anlı ve birbirlerine açık olarak çalıştırılabilir.

Gelişmiş Virüs Koruması*, Windows XP SP2 ile birlikte kullanıldığında, MS Blaster ve Slammer, gibi solucanlar ve Truva atlarıyla, Code Red, MS Blaster, ve Slammer gibi belirli bir takım virüslerle ilgili olarak maliyeti belirgin bir şekilde düşürür ve AMD64 işlemci-tabanlı sistemlerin toplam sahip olma maliyetini en aza indirmenize yardımcı olur.

AMD’nin Cool’n’Quiet™ teknolojisi, ihtiyacınız kadar performans sağlarken daha az güç harcamasını ve daha sessiz bir sistem çalışmasını olanaklı kılabilen AMD Athlon™ 64 işlemci-tabanlı sistemlerinde mevcut olan yenilikçi bir çözümdür.

HyperTransport™ teknolojisi, Giriş/Çıkış yığılmalarını ortadan kaldırarak, sistem bant genişliğini artırıp, yayılım gecikmesini düşürerek sistem performansını tümden arttırabilir. Tam anlamıyla tümleşik bir DDR bellek denetleyicisi, işlemci için ana belleğe doğrudan bir bağlantı sağlayarak belleğe erişim hızına yardımcı olur. Sonuç olarak, son kullanıcılar daha hızlı uygulama yüklemesi ve üstün uygulama performansının tadını çıkartabilirler.

 

Elvis

Forum Ustası
Masaüstü Bilgisayarlar için AMD Sempron™ İşlemci


Günlük Bilgisayar Kullanımı için Uygun PerformansAMD Sempron™ işlemcisi aileler, öğrenciler ve bütçeye önem veren giriş seviyesindeki diğer bilgisayar kullanıcıları içindir. AMD Sempron™ işlemci, en çok ihtiyaç duyacağınız ev ve ofis uygulamalarını çalıştırırken kendi sınıfında en üstün performansı sağlar. Bilgisayarın açılması ve yüklenmesi için daha az zaman harcayın. Uygulamaların daha performanslı çalışmasını sağlayın. Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı sağlayan yazılımlar da dahil olmak üzere, binlerce yazılımdan elde edeceğiniz güvenli ve hızlı performansın tadını çıkarın.

AMD Sempron™ (Socket 754) Özellikleri ve Faydaları

HyperTransport™ teknolojisi Sistem veri yolu ve tümleşik bellek denetleyicisi çok görevliliği ve uygulama performansını arttırır. Sistem Veri yolu: saniyede 6.4 GB’ye kadar, 1600MHz Sistem veri yolu performansı ve bellek denetleyicisi saniyede 3.2 GB’ye kadar bant genişliği sağlar.

3D ve Multimedya komutları 3DNow!™ Profesyonel teknolojisine sahiptir (72 komut, SSE’yle tam uyumluluk).

Microsoft® Windows® XP SP2 ile birlikte AMD Gelişmiş Virüs Koruması*. Kişisel bilgisayarınızın daha emniyetli olabilmesi ve güvenle gezinebilmeniz için, belirli bazı solucanlara ve virüslere karşı arttırılmış koruma işlemcinizin içerisine entegre edilmiştir.

AMD Cool’n’Quiet™ Teknolojisi işlemcinin güç tüketimini ve çalışma sıcaklığını düşürerek kişisel bilgisayarınızın daha az ısınmasını ve daha sessiz çalışmasını sağlar.


 

Elvis

Forum Ustası
Mobil AMD Turion™ 64 X2 Teknolojisi


Dünyanın ilk çift çekirdekli, 64 bit uyumlu mobil işlemcisi ile iki kat performans, iki kat mobilite


AMD’nin taşınabilir olmak için geliştirilmiş en ileri çift çekirdek teknolojisi, hafif ve ince dizüstü bilgisayarlara olağanüstü çoklu görev performansı sağlar. Günümüzün hafif ve ince dizüstü bilgisayarlarında kullanılmaya uygun özel tasarım, sürekli hareket halinde olan profesyonellere ve hareketli bir yaşam tarzı benimsemiş kullanıcılara uyum sağlar.

Ürün Özellikleri ve Faydaları

AMD Digital Media XPress™ teknolojisi ile günümüzün çoklu ortam destekli yazılımlarında zengin bir deneyim sunar ve oyun, internet üzerinden video ve müzik, DVD gibi dijital eğlence unsurlarında olağanüstü performans ve kalite sağlar.

AMD Sanallaştırma özelliği, mevcut ve gelecekteki sanal ortamların performansını, güvenilirliğini ve güvenliğini artırır.

Entegre edilmiş çift kanallı DDR2 bellek denetleyicisi; İşlemciyi belleğe doğrudan bağlayarak bellek performansını ve bant genişliğini artırır. DRAM erişim gecikmelerini önemli ölçüde düşürerek özellikle yoğun bellek kullanan uygulamaların performansını artırır.

Geliştirilmiş Virüs Koruması*, sistemi MSBlaster ve Slammer gibi virüslerden korumaya yardımcı olur.

Endüstrinin ilk dinamik güç yönetimi teknolojisi olan AMD PowerNow!™ teknolojisi, gereği kadar performans sağlar ve sistemin pil ömrünü %65’e kadar uzatır.

 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst