İşlemciler İNTEL | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

İşlemciler İNTEL

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i7 İşlemci Extreme Sürümü


En büyük oyun silahınızı salın

Gezegendeki en hızlı işlemci ile uç noktalardaki oyun dünyasını keşfedin: Intel® Core™ i7 işlemci Extreme Sürümü.¹ İş yükünüze uyan performansı dinamik olarak hızlandıran hızlı, akıllı çoklu çekirdek teknolojisi ile, oyun performansında mükemmel bir iyileşme gösterir.
Ancak performans oyun ile sınırlı değildir. Yüzde 25 daha hızlı çoklu görev yapacak, yüzde 79 daha hızlı mükemmel dijital medya yaratımında bulunacak ve yüzde 46 daha hızlı resim işleyeceksiniz, ayrıca fotoğraf rötuşlama ve düzenleme için mükemmel performans.¹
Aslında ne yaparsanız yapın maksimum performansı en fazla ihtiyacınız olan yerde ve zamanda etkinleştiren Intel® Turbo Boost teknolojisi² ve Intel® Hyper-Threading (Intel® HT teknolojisi)³ teknolojisi kombinasyonu sayesinde yaşayacaksınız.

Ürün bilgisi
  • 3,20 GHz ve 3,33 GHz çekirdek hızı
  • Intel® HT teknolojisi ile 8 işlemci parçacığı
  • 8 MB Intel® Smart Cache
  • 3 adet DDR3 1066 MHz bellek kanalı
Özellikler ve avantajlar
Oyun ve gelişmiş multimedya sınırlarında gezinin.
Intel Core i7 işlemcileri dört çekirdek performansına inanilmaz performans katar ve işlemci teknolojilerinde en son yenilikleri içerir:
  • Intel® Turbo Boost teknolojisi talepkar uygulamalardaki hızı artırır, bu da en cok ihtiyacınız olduğu zamanda iş yükü performansınıza uyacak performansı dinamik olarak hızlandırır.²
  • Intel® Hyper-Threading teknolojisi yüksek işlem parçacıklı uygulamaları daha fazla işi paralel olarak yapmak için etkinleştirir. İşletim sistemine sunulan 8 işlem parçası ile çoklu görev daha kolay hale gelir.³
  • Intel® Smart Cache daha yüksek performans, daha etkili önbellek alt sistemi sağlar. Sektör lideri, çok parçalı oyunlar için geliştirilmiştir.
  • Intel® QuickPath Interconnect daha fazla bant genişliği ve daha az gecikme icin tasarlanmıştır. Extreme Sürümü işlemcisi ile 25.6 GB/saniyelik veri aktarımı hızına erişin.
  • Entegre bellek denetleyicisi 3 adet DDR3 1066 MHz bellek kanalı etkinleştirir, bu da 25,6 GB/saniyelik bellek bant genisliği sağlar. Bu bellek denetleyicisinin düşük seviyedeki gecikmesi ve yüksek bellek bant genişliği veri yoğunluklu uygulamalar için mükemmel performans sunar.
  • Intel® HD Boost birçok multimedya ve işlemci ağırlıklı uygulamalarda iyileştirme sağlar. 128 bit SSE talimatları, SSE4 ile optimize edilmiş uygulamalarla yeni bir işlemci etkinliği seviyesini sağlayan, her bir saat döngüsü başına mükemmel oranlarda dağıtılır.
 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i7 Mobil İşlemci Extreme Sürümü

Gezegendeki en hızlı dizüstü bilgisayar işlemcisi.¹Intel® Core™ i7 mobil işlemci Extreme Sürümü ile donatılmış dizüstü bilgisayarların en uç akıllı performansına geçerek ekstrem oyun ve multimedya dünyanıza yön verin ve onu açığa çıkarın.

Kontrol tutkunları, çığır açan donanımınız ile tanışın. Intel Core i7 mobil işlemci Extreme sürümlü dizüstü bilgisayarlar Intel® Extreme Bellek Profillerini (Intel® XMP) ve hız arttırmanızı; inanılmaz performans ve pil ömrü optimizasyonları için mobil donanımınızı ayarlamanızı kolaylaştıran Intel Mobil Iron City 1.3’ü destekler.²

Ayrıca, çift ayrı grafik desteği ile, hareket halinde akıllara durgunluk veren grafikler için yüksek performansı yaşayacaksınız, tam canlı renklerle ve benzeri görülmemiş gerçeklikte oyun oynayabilirsiniz.

Özellikler ve avantajlar


Dizüstü bilgisayarınızı, çığır açan oyun performansı ve mobil halde grafik için en baştan tasarlanmış Intel® Core i7 mobil işlemci Extreme Sürümü ile yükselterek mobil performans sınırlarını kaldırın.

Yüksek hızlar sınırsız ve dahili:

İş yükünüzü karşılamak için %60'a varan işlemci saat hızını arttıran Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile yoğun uygulamalar için hızınızı arttırın.°
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) göz alıcı hızlı çok işlemcili performansı ile yüksek parçalı uygulamalara güç katın.±
Dahili bellek mimarisi ile performansı geliştirmek için bellek bant genişliğini ikiye katlayın.∇
Yapak Zeka fiziklerini dağıtan ve sekiz yazılım parçası arasında işlem yapan donanım tabanlı teknoloji ile yüksek parçalı oyunlarda %25 gelişmenin tadını çıkarın.§


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i7 İşlemci

Akıllı bir şekilde hızlıEn fazla ihtiyaç duyulduğunda işlemci gücünü uygulayan hızlı ve akıllı çoklu çekirdek teknolojisi ile, yeni Intel® Core™ i7 işlemcileri bilgisayar performansına inanılmaz değerler katar. Gezegendeki en iyi masaüstü işlemci ailesidir.¹

Aynı anda birden çok görevi daha hızlı çalıştıracak ve inanılmaz hızda dijital medya oluşturacaksınız. Ayrıca, iş yükünüzü karşılamada, performansı en üst düzeye çıkaran Intel® Turbo Boost Technology² ve Intel® Hyper-Threading Technology (Intel® HT teknolojisi)³ kombinasyonu sayesinde yaptığınız her şey için maksimum performansı tecrübe edeceksiniz.

Ürün bilgisi
3,06 GHz, 2,93 GHz ve 2,66 GHz çekirdek hızı
Intel® HT teknolojisi ile 8 işlemci parçacığı
8 MB Intel® Akıllı Önbellek
3 adet DDR3 1066 MHz bellek kanalı

Özellikler ve avantajlar


Çoklu çekirdek performansının bir sonraki düzeyine geçin.
Intel Core i7 işlemcileri dört çekirdek performansına inanilmaz performans katar ve işlemci teknolojilerinde en son yenilikleri içerir:

Intel® Turbo Boost teknolojisi talepkar uygulamalardaki hızı artırır, bu da en çok ihtiyacınız olduğu zamanda iş yükü performansınıza uyacak performansı dinamik olarak hızlandırır.²
Intel® Hyper-Threading teknolojisi yüksek işlem parçacıklı uygulamaları daha fazla işi paralel olarak yapmak için etkinleştirir. İşletim sistemine sunulan 8 işlem parçası ile çoklu görev daha kolay hale gelir.³
Intel® Gelişmiş Akıllı Ön Bellek daha yüksek performans, daha etkili önbellek alt sistemi sağlar. Sektör lideri, çok parçalı oyunlar için geliştirilmiştir.
Intel® QuickPath Interconnect daha fazla bant genişliği ve daha az gecikme için tasarlanmıştır. Extreme Sürümü işlemcisi ile 25,6 GB/saniye’lik veri aktarımı hızına erişebilir.
Entegre bellek denetleyicisi 3 adet DDR3 1066 MHz bellek kanalı etkinleştirir, bu da 25,6 GB/saniyelik bellek bant genisliği sağlar. Bu bellek denetleyicisinin düşük seviyedeki gecikmesi ve yüksek bellek bant genisliği veri yoğunluklu uygulamalar icin mükemmel performans sunar.
Intel® HD Boost birçok multimedya ve işlemci ağırlıklı uygulamalarda iyileştirme sağlar. 128 bit SSE talimatları, SSE4 ile optimize edilmiş uygulamalarla yeni bir işlemci etkinliği seviyesini sağlayan, her bir saat döngüsü başına mükemmel oranlarda dağıtılır.

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i7 Mobil İşlemci

Dünyanın en iyi dizüstü bilgisayar işlemci ailesi.¹Intel’in son teknoloji bilgisayar işlemcisi, dijital video oluşturma ve yoğun oyunları oynama gibi en talepkar görevlerde benzersiz bir mobil teknoloji sağlayarak, dizüstü bilgisayarlar için yeni Intel® Core™ i7 işlemcisi ile masaüstü bilgisayarları özgürleştirir.

Kablosuz çığır açan mobil performans.
İşyüklerini hızlandıran yüksek bellek bant genişliği içeren, zengin, yüksek tanımlı (HD) içerik oluşturma, video şifreleme ve düzenleme, çoklu görevler ve daha fazlasını sağlayan donanım tabanlı teknolojiler sağlayan Intel® Core™ i7 mobil işlemciler ile dizüstü bilgisayarlarda yükseltme.

Özellikler ve avantajlar


Intel® Core™ i7 mobil işlemciye sahip dizüstü bilgisayarları tercih ederek hareketliyken ve talepkar uygulamalarla daha hızlı² çoklu görevlerin keyfine varın.

Çoklu görev tutkunları, yerleşik zengin mobil donanım tabanlı teknolojilerle neşelenecektir.

Talepkar uygulamalar için hızı Intel® Turbo Boost Teknolojisi Φ ile arttırın. Talepkar işyükünüzü karşılamak için performansı arttırır.

Video düzenleme ve yayınlama için inanılmaz performansın keyfini yaşarken, %81’e varan daha hızlı video şifreleme ile son teknoloji dijital medya yaratımını özgürleştirin.Ω

Oyun dünyaları için karakterler ve gerçekçi ortam için yapay zekayı yüzde 31 arttırın.°

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i5 İşlemci

İçinizdeki multimedya işlem aşkını açığa çıkarın.
Oyun oynama ve fotoğraf düzenleme gibi talepkar görevleri hızlandıran akıllı performansı ile Intel® Core™ i5 işlemci hızınıza ayak uydurur.

Intel Core i5 işlemci, işlemci gücünü otomatik olarak en çok ihtiyaç duyulan yere iletir.¹ Intel Core i5 işlemci ile, HD video oluştururken, dijital müzik bestelerken, fotoğraf düzenlerken veya en son bilgisayar oyunlarını oynarken kolayca aynı anda birçok işlem yapabilir ve her zamankinden daha üretken olabilirsiniz.

Özellikler ve avantajlar


Intel® Core™ i5 işlemcinin akıllı performansı ile bilgisayar gücünüzü arttırın.

32nm çift çekirdekli işlemci aynı frekansta çalışan tek bir fiziksel pakette bağımsız iki işlemci çekirdeğini çalıştırır.

Intel® Turbo Boost Teknolojisi talepkar uygulamalardaki hızı artırır, bu da en cok ihtiyacınız olduğu zamanda iş yükü performansınıza uyacak performansı dinamik olarak hızlandırır.

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi² yoğun işlemsel iş üretimi için her bir fiziksel çekirdek başına iki işlemci olmak üzere toplamda dört işlem parçası sunar. 4 yollu çoklu işlem yeteneği, işlemcinizdeki her bir çekirdeğin aynı anda iki işlem üzerinde çalışmasını sağlar.

Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD sorunsuz HD video izleme ve eklenti video kartına veya dekodere gerek kalmadan 3D oyun oynama olanağı sunar.

Dahili bellek denetleyicisi iki kanal yüksek hızlı DDR3 1333 MHz bellek sağlar. Bu bellek denetleyicisinin düşük seviyedeki gecikmesi ve yüksek bellek bant genişliği veri yoğunluklu uygulamalar için mükemmel performans sunar.

Intel® Akıllı Önbellek iş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak atanan paylaşılan bir önbellektir. Bu etkili ve çift çekirdeğe göre optimize edilmiş uygulama, her bir çekirdeğin verilere hızlı önbellekten erişebilme olasılığını artırarak, sık kullanılan verilere erişimde yaşanan gecikmeyi belirgin bir şekilde azaltır ve performansı artırır. Sektör lideri, çok parçalı oyunlar için geliştirilmiştir.

 

Makaveli

Forum Ustası
Abi senelerdir bu kampanyalara çok takılırım ben hani uçan işlemci, yok sınırları zorlayın, yok canavar, yok performans öldürücü falan diye.

İyidir güzeldir yeni model işlemciler ama bir allahın kuluda çıkıp şunu yazsın : ne gerek var her sene her ay bir teknolojiye.


i5 - i7 iyidir hoşturda abi nedir ne değildir eksileri nelerdir bunuda yazsınlar. Kafam attı ya. :)
 

Elvis

Forum Ustası
Abi senelerdir bu kampanyalara çok takılırım ben hani uçan işlemci, yok sınırları zorlayın, yok canavar, yok performans öldürücü falan diye.

İyidir güzeldir yeni model işlemciler ama bir allahın kuluda çıkıp şunu yazsın : ne gerek var her sene her ay bir teknolojiye.


i5 - i7 iyidir hoşturda abi nedir ne değildir eksileri nelerdir bunuda yazsınlar. Kafam attı ya. :)
Tamamen duygusal :)
 

Makaveli

Forum Ustası
Quad-Core bile Windows Vista da tekliyor ara ara oyun oynarken performans yaşayacağım diyede heveslendirmişlerdi beni ama gel görki öyle bir durum yok standart bilgisayar kullanıcısı için tamamen gereksiz masraflar Call Of Duty serverım var QuadCore u iptal edip AMD Phenom™ X3 dayadım sorunsuz gayette iyi.Yani Laptopta i5-i7 olsa ne varkedicek kullanıcının evi nasamı uyduyamı baglanacak cok abartılı olduk.
 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i5 Mobil İşlemci

Intel'in yeni işlemci ailesinin ayrılmaz bir parçası olan yeni Intel® Core™ i5 mobil işlemci, akıllı performansı herkesin erişebileceği düzeye getiriyor. Intel Core i5 işlemcilerle donatılmış bilgisayarlar, sık kullanılan uygulamalarda güçlü bir performans sunmanın yanı sıra, yoğun kaynak gerektiren görevler için hızı artırma ve daha uzun süre kablosuz çalışabilmeniz için pil ömrünü uzatma özelliğine de sahip.

Çoklu çekirdek performansıIntel Core i5 mobil işlemci Intel® Turbo Boost Teknolojisi¹ ile işlemcinizi otomatik olarak hızlandırırken mobil işlemcinizdeki çekirdeklerin aynı anda iki farklı iş üzerinde çalışmasına olanak veren Intel® Hyper–Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi)² sayesinde aynı anda iki iş yapmanızı sağlar.

Özellikler ve avantajlar
Akıllı performans için tasarlanan Intel Core i5 mobil işlemciler, yüksek performans sağlayan teknolojilere sahiptir:

Intel Turbo Boost Teknolojisi bilgisayarınız için ekstra performans gerektiğinde işlemcinizi otomatik olarak hızlandırır¹.
Intel Hyper-Threading Teknolojisi 4 yollu çoklu işlem yeteneği ile işlemcinizdeki her bir çekirdeğin aynı anda iki işlem üzerinde çalışmasını sağlar².
Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD (Intel® GMA HD), olağanüstü yüksek tanımlı (HD) video deneyimi sunar.
Yeni 32nm işlem teknolojisi maksimum performans ve enerji verimliliği sağlar.
Entegre Bellek Denetleyicisi etkili önbelleğe alma algoritmaları, düşük gecikme özelliği ve yüksek bellek bant genişliği ile etkileyici bellek okuma/yazma performansı sunar.
Enerji açısından verimli performans bir yandan maksimum performans elde etmenizi, bir yandan enerji verimliliği sayesinde sistemlerin daha sessiz çalışmasını sağlar.


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i3 İşlemci

Akıllı performans burada başlar
Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD içeren Intel® Core™ i3 işlemci ailesi, benzeri görülmemiş bir bilgisayar deneyimi için devrim niteliğinde yepyeni bir mimari sunar.

Intel'in yeni işlemci ailesinin ilk seviyesi olan Intel® Core™ i3 işlemci, hızlı, gecikmesiz yanıt veren bir bilgisayar deneyimi için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Bu işlemci, sorunsuz, kaliteli HD video izleme olanağı ve gelişmiş 3D özellikleri sunan gelişmiş bir video altyapısı olan Intel Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD içerir ve bu sayede gündelik bilgisayar işlemleri için ideal bir grafik çözümü elde etmenizi sağlar.

Ev ve ofis için iyi bir seçim olan Intel Core i3 işlemci ayrıca, içerdiği Intel® Hyper–Threading Teknolojisi¹ sayesinde işlemcinizdeki çekirdeklerin aynı anda iki farklı iş üzerinde çalışmasına olanak vererek akıllı çoklu görevler için ihtiyaç duyduğunuz performansı sunar. Çok sayıda uygulamayla çalışmanın sizi ve de bilgisayarınızı yavaşlatmasına izin vermeyin. Hemen şimdi akıllı performansa geçin.

Ürün bilgisi


3,06 GHz ve 2,93 GHz çekirdek hızları
4 işlem parçacığı
4 MB Intel® Akıllı Önbellek
2 kanal DDR3 1333 MHz bellek

Özellikler ve avantajlar


32nm çift çekirdekli işlemci aynı frekansta çalışan tek bir fiziksel pakette bağımsız iki işlemci çekirdeğini çalıştırır.

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi yoğun işlemsel iş üretimi için her bir fiziksel çekirdek başına iki işlemci olmak üzere toplamda dört işlem parçası sunar. 4 yollu çoklu işlem yeteneği, işlemcinizdeki her bir çekirdeğin aynı anda iki işlem üzerinde çalışmasını sağlar.

Intel® Akıllı Önbellek iş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak atanan paylaşılan bir önbellektir. Bu etkili ve çift çekirdeğe göre optimize edilmiş uygulama, her bir çekirdeğin verilere hızlı önbellekten erişebilme olasılığını artırarak, sık kullanılan verilere erişimde yaşanan gecikmeyi belirgin bir şekilde azaltır ve performansı artırır.

Intel® HD Graphics daha net görüntüler, daha zengin renkler ve gerçeğine yakın ses ve video için gerekli görsel performansı sağlar. Tümüyle yeni 2010 Intel® Core™ işlemci ailesinin seçkin modellerinde mevcuttur.


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™ i3 Mobil İşlemci

Dizüstü bilgisayarlara özgü yeni 2010 Intel® Core™ i3 mobil işlemci, Intel'in daha uzun pil ömrü ve akıllı çoklu görevler için daha fazla performans sunan yeni işlemci ailesinin ilk üyesidir.

Çoklu çekirdek performansıIntel Core i3 mobil işlemci, işlemcinizdeki çekirdeklerin aynı anda iki farklı iş üzerinde çalışmasına olanak veren Intel® Hyper–Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) ¹ sayesinde olağanüstü performans elde etmenizi sağlar.


Özellikler ve avantajlar
Akıllı performans sunmak için tasarlanan Intel Core i3 mobil işlemciler performans açısından zengin teknolojiler içerir:

Çok çekirdekli işlemci Intel HT Teknolojisi ile 4 yollu çoklu işlem sağlar, ayrılmış iki fiziksel çekirdek de çok çeşitli uygulamalar ve iş yükleri için ek performans elde edilmesine yardımcı olur
Intel HT Teknolojisi bekleme süresini azaltarak aynı anda birden fazla uygulamayla çalışmanıza olanak verir
Intel® Akıllı Önbellek her işlemci çekirdeğine iş yüküne göre paylaşılan önbellekte dinamik olarak yer ayırarak performansı artırır
Entegre bellek denetleyicisi etkili önbelleğe alma algoritmaları, düşük gecikme özelliği ve yüksek bellek bant genişliği ile olağanüstü bellek okuma/yazma performansı sunar
Intel® Grafik Ortam Hızlandırıcısı HD (Intel® GMA HD) sorunsuz HD video izleme için gelişmiş video ve 3D oynatma altyapısı ile eklenti video kartına veya dekodere gerek kalmadan 3D oyun sunar
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (Intel® VT) yönetilebilirliği artırır, kapalı kalma süresini azaltır ve bilgisayar işlemlerini farklı bölümlere ayırarak üretkenlik sağlar

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Quad İşlemciler

Masaüstü bilgisayarlar için geliştirilmiş Intel® Core™2 Quad işlemciler güçlü çoklu çekirdek teknolojisi ile yoğun bilgi işlem ve görselleştirme iş yüklerinin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Çoklu iş parçacığı içeren uygulamalar için ihtiyaç duyduğunuz bant genişliğini sağlayan Intel Core 2 Quad işlemciler 45nm Intel® Core™ mikro mimarisi ile oluşturulmuştur ve daha hızlı, daha az ısınan ve daha sessiz bir masaüstü bilgisayar ve iş istasyonu deneyimi yaşatır.

Dört işlemci çekirdeği, maksimum 12 MB paylaşımlı L2 ön bellek¹ ve 1333 MHz Ön Veri Yolu ile Intel Core 2 Quad masaüstü bilgisayar işlemcileri tamamen yeni hafniyum tabanlı devreye sahip 45 nm Intel Core mikro mimarisiyle sağlanan inanılmaz performans ve güç verimliliği sunar.

Özellikler ve avantajlar


Ofiste ya da hareket halinde HD multimedya işlerken, düzenlerken ya da gösterirken, Intel Core 2 Quad işlemci tabanlı bilgisayarlar ile en talepkar uygulamaları güçlendirin. Ek olarak, bu işlemcilerle birlikte mükemmel yerleşik Intel® teknolojilerini de edineceksiniz²:

Intel® Wide Dynamic Execution, işlemci başına daha fazla yönerge teslim edilmesini sağlayarak, işlem süresini kısaltır ve enerji açısından verimliliği arttırır

Intel® Intelligent Power Capability, daha fazla enerji verimli performans sağlamak için tasarlanmıştır

Intel® Smart Memory Access, mevcut veri bant genişliği kullanımını optimize ederek sistem performansını arttırır

Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek çoklu çekirdekler için optimize edilmiş olup daha yüksek performans ve daha verimli önbellek altsistemi sağlar

Intel® Gelişmiş Dijital Ortam Artışı, Intel® Streaming SIMD Extension (SSE/SSE2/SSE3) talimatlarını yürütürken performansı önemli derecede artırarak geniş yelpazede multimedya, şifreleme, bilimsel ve finansal uygulamaları hızlandırır

Intel® HD Boost³, daha fazla multimedya performansı ve daha hızlı yüksek tanımlı video düzenleme ve şifreleme için Intel® Streaming SIMD Extension 4 (Intel SSE4) talimatlarını yerine getirir

Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (Intel® VT)², daha fazla güvenlik, yönetilebilirlik ve kullanım sağlar

Geleceğe hazır, güçlü Intel® çok çekirdek teknolojisi ile birlikte çok parçalı programlarda çalışmak için tasarlanmıştır.


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Quad Mobil İşlemci

Dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen Intel® Core™2 Quad mobil işlemciler yoldayken çoklu işlem ve multimedya özelliklerinden yararlanmanız için bilgi işlem ve görselleştirme iş yükleriyle baş edebilir ve daha uzun pil ömrü sunar.

Çoklu iş parçacığı içeren uygulamalar için bant genişliği sağlayan Intel Core 2 Quad işlemciler, daha hızlı, daha az ısınan ve daha sessiz mobil bilgisayar deneyimi sunmak için önceki nesil 45nm Intel® Core™ mikro mimarisi temel alınarak geliştirilmiştir.

Ek olarak, opsiyonel Intel® vPro teknolojisiyle , bilgisayar kapalı ya da işletim sistemi yanıt vermiyor olsa bile, virüslü mobil iş istasyonlarını güvenlik duvarı dışından kablosuz olarak izole, teşhis ve tamir edin.¹

Özellikler ve avantajlar


Ofiste ya da hareket halinde HD multimedya işlerken, düzenlerken ya da gösterirken, Intel Core 2 Quad işlemci tabanlı dizüstü bilgisayarlar ile en talepkar uygulamaları güçlendirin.

Önceki nesil Intel Core 2 Quad mobil işlemcilerle birlikte aşağıdaki yerleşik Intel® teknolojilerine sahip olacaksınız:

Intel® Wide Dynamic Execution, işlemci başına daha fazla yönerge teslim edilmesini sağlayarak, işlem süresini kısaltır ve enerji açısından verimliliği arttırır
Intel® Intelligent Power Capability, daha fazla enerji verimli performans sağlamak için tasarlanmıştır
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (Intel® VT)², daha fazla güvenlik, yönetilebilirlik ve kullanım sağlar
Dual Intel® Dynamic Acceleration Teknolojisi, boştaki çekirdekler için ayrılmış güç kapasitesini etkin çekirdeklerin frekansını dinamik olarak artırmak için kullanarak dört çekirdekli performansı daha iyi duruma getirir
Intel® Smart Memory Access, mevcut veri bant genişliği kullanımını optimize ederek sistem performansını arttırır
Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek; çoklu çekirdekler için optimize edilmiş olup daha yüksek performans ve daha verimli önbellek altsistemi sağlar.
Intel® Advanced Digital Media Boost, daha fazla multimedya performasnı için yeni SSE4 yönergelerini kullanarak Intel® HD Boost ile çok çeşitli uygulamaları hızlandırır.

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Extreme İşlemci
Oyun performansıOyun ve multimedya performansı
İster oyun oynamak, ister dijital fotoğrafçılık veya video düzenlemek için kullanın, Intel® Core™2 Extreme işlemciyle donatılmış masaüstü bilgisayarlar günümüzün eğlence ihtiyacını karşılar.


Çoklu çekirdek performansı


45nm üretim teknolojisine dayanan, dört işlemci çekirdeği ve hafnium tabanlı devre içeren Intel Core 2 Extreme işlemciler daha fazla enerji gerektirmeden daha yüksek performans sunar. Intel Core 2 Extreme işlemci QX9770, çoklu iş parçacığı içeren en son nesil oyunlar ve multimedya uygulamaları için mükemmel bir çözümdür.

3,2GHz çekirdek hızı
Toplam L2 önbellekte 12 MB
1600 MHz ön veri yoluÖzellikler ve avantajlar


Olağanüstü performans sunmak üzere tasarlanan çift çekirdekli ve dört çekirdekli Intel Core 2 Extreme işlemciler yüksek performans sağlayan teknolojilere sahiptir:

Intel® Geniş Dinamik Yürütme saat başına daha fazla yönerge teslim edilmesini sağlayarak, oyun işlem süresini kısaltır ve enerji açısından verimliliği artırır

Intel® Deep Power Down Teknolojisi enerji açısından son derece verimli bir performans sunmak için tasarlanmıştır

Intel® Akıllı Bellek Erişimi mevcut veri bant genişliği kullanımını optimize ederek sistem performansını artırır

Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek daha yüksek performanslı, daha verimli bir önbellek altsistemi sağlar ve sektörün önde gelen çok iş parçacıklı oyunları için optimize edilmiştir

Intel® Gelişmiş Dijital Medya Desteği yoğun oyun deneyimi için gerçekçi oyun fizikleri ve insan benzeri yapay zeka gibi uygulamaların bulunduğu birçok uygulamayı hızlandırır Daha iyi multimedya performansı için yeni SSE4 yönergelerini en iyi şekilde kullanan Intel® HD Boost ile 45 nm versiyonları üzerinde geliştirilmiştir.

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Extreme Mobil İşlemci

Oyunlar ve HD multimedya için tasarlanan önceki nesil Intel® Core™2 Extreme işlemciler HD dijital içerik yaratma, HD multimedya ve oyunlar için mükemmel bir seçenek sunar. Bu dizüstü bilgisayarlar yoldayken ihtiyaç duyacağınız yanıt hızını ve gerçekliği sunar.

Özellikler ve avantajlar
Intel® Core™2 Extreme dört çekirdekli mobil işlemci (QX9300)
Şaşırtıcı 12MB paylaşımlı L2 önbellek ve bir adet 1066 MHz Ön Veri Yolu'nun(FSB) yanında 2,53 GHz’ e varan saat hızına ulaşan Intel Core 2 Extreme dört çekirdekli mobil işlemci, son çıkan, yeni nesil, üst düzey oyunları güçlendirirken HD multimedya için sizin en aşmış aygıtınızdır.

Intel Core 2 Extreme dört çekirdekli mobil işlemci gelişmiş yapay zeka (AI), parçacık sistemleri, dinamik fizik ve doku üretiminde inanılmaz "oradaymışsınız gibi" deneyimi için çoklu ağları ve çoklu görevleri artan hızlarda yerine getirir. Video şifrelerken² ve düzenlerkenΩ yüzde 50'ye varan daha hızlı performansı ile zengin HD videolar oluşturmak için mükemmel bir seçim olan bu işlemciler çok kollu bir canavar gibi hareket etmenizi sağlar. Uyun bilgisayarları
Tümüyle yeni 2010 Intel® Core™ işlemci ailesiyle oyun için baştan tasarlanmış dizüstü ve masaüstü bilgisayarları bulun.


Oyunda en üstün kontrolü elde etmek istediğiniz için Intel Core 2 Extreme dört çekirdekli mobil işlemcinin veriyolu hız kilitleri (aşırı hız koruması) kaldırıldı; böylece dizüstü bilgisayar deneyiminizi en yüksek oyun performansı için ayarlayabilirsiniz.°

Intel® Core™2 Extreme çift çekirdekli mobil işlemci (X9100)
Oyun tutkunları ve güç tüketicileri için tasarlanan Intel Core 2 Extreme çift çekirdekli mobil işlemci dünyanın en yüksek performanslı çift çekirdekli işlemcisidir¹. Yoğun ve yüksek performanslı mobil bilgisayar deneyimi isteyenler için, 3.06GHz frekans, 6MB paylaşımlı L2 Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek ve Intel® Akıllı Bellek Erişimi ile şaşırtıcı 1066MHz Ön Veri Yolu (FSB) ile Intel Core 2 Extreme çift çekirdekli mobil işlemcisi çığır açan mobil çift çekirdek performansı sunar.

Çığır açan mobil çift çekirdek performansının ham gücü, yanıtlılığı ve gerçekçiliği ile mükemmel bir mobil oyun ve multimedya deneyimini yaşayın. Intel Core 2 Extreme çift çekirdekli mobil işlemcisi mobil oyuna tamamen yeni bir güç katar.

Dört çekirdekli büyükleri gibi Intel Core 2 Extreme çift çekirdekli mobil işlemci de kaldırılmış veriyolu kilitleri (aşırı hız koruması) ile en üstün kontrolü sağlar böylece dizüstü bilgisayar deneyiminizi en yüksek oyun performansı için ayarlayabilirsiniz.°
Maksimum dizüstü bilgisayar performansı


Intel Core 2 Extreme mobil işlemci içeren dizüstü bilgisayarlar, mobil aygıtlar için en iyi hale getirilmiş teknolojileri barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Duo işlemci

Intel® Core™2 işlemci ailesinden bir işlemci içeren masaüstü bilgisayarlar daha yüksek performans, daha fazla enerji verimliliği ve daha hızlı yanıt veren çoklu görevler sunarak şirketinizin daha üretken olmasını sağlar.

Intel Core 2 işlemci ailesinden bir işlemci içeren masaüstü bilgisayarlar, işlemci hızını güç tasarrufu özellikleriyle birleştirerek daha kısa sürede daha fazla iş yapmanızı sağlar ve enerji giderlerini ortalama %50 oranında azaltır.¹

Özellikler ve avantajlar
Intel® Core™2 Duo işlemci ile 6MB'ye varan paylaşımlı L2 önbellek ve 1333 MHz'e varan Ön Veri Yolu Hızı gibi yüksek performans sağlayan teknolojilerin yanı sıra aşağıdaki yerleşik Intel® teknolojilerine sahip olursunuz:

Intel® çok çekirdekli işlemci tek bir fiziksel pakette iki bağımsız işlemci çekirdeğini bir araya getirerek daha yüksek çoklu görev performansı sağlar¹

Intel® Geniş Dinamik Yürütme işlemci başına daha fazla yönerge çalıştırılmasını sağlayarak yürütme süresini kısaltır ve enerji verimliliğini artırır

Intel® Akıllı Güç Yetenekleri daha akıllı ve enerji açısından daha verimli bir performans sağlar

Intel® Akıllı Bellek Erişimi mevcut veri bant genişliği kullanımını optimize ederek sistem performansını arttırır

Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek çok çekirdekli işlemciler için optimize edilmiştir; daha yüksek performans ve daha verimli bir önbellek altsistemi sunar.

Intel® Gelişmiş Dijital Ortam Artışı, aralarında video, konuşma ve görüntü, fotoğraf işleme, şifreleme, finansal, mühendislik ve bilimsel uygulamaların da bulunduğu birçok uygulamayı hızlandırır.


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Core™2 Duo Mobil İşlemci

Intel® Core™2 Duo Mobil İşlemci
Mobil çoklu işlem


Dizüstü bilgisayar özgürlüğü burada başlar. Prize bağlı olmadan daha çok yerde çoklu görev yapın.
Dizüstü bilgisayarınızı Intel® Core™2 Duo mobil işlemci ile güçlendirdiğinizde günümüzün mobil çoklu görevleri için ihtiyaç duyduğunuz performansı elde edeceksiniz. Çığır açan 45nm hafniyum tabanlı teknoloji donanımlı, Intel Core 2™ Duo mobil işlemci; ister evde, ister ofiste, isterse hareket halinde, birçok talepkar uygulamayı aynı anda çalıştırmak için bol miktarda güç sağlar.


Özellikler ve avantajlar


Intel Core 2 Duo mobil işlemcilerle birlikte aşağıdaki yerleşik Intel® teknolojilerine sahip olacaksınız:

Intel® Akıllı Güç Yetenekleri daha fazla enerji verimli performans sağlamak için tasarlanmıştır
Intel® Akıllı Bellek Erişimi, kullanılabilir veri bant genişliği kullanımını geliştirerek sistem performansını arttırır
Intel® Gelişmiş Akıllı Önbellek daha yüksek performans, daha etkili önbellek alt sistemi sağlar
Intel® HD Boost, aralarında video, konuşma ve görüntü, fotoğraf işleme, şifreleme, finansal, mühendislik ve bilimsel uygulamaların da bulunduğu birçok uygulamayı hızlandırır
25W Termal Tasarım Gücü (TDP), daha ince ve daha hafif dizüstü bilgisayarların geliştirilmesini sağlar
 
Üst