İşlemciler İNTEL | Page 2 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

İşlemciler İNTEL

Elvis

Forum Ustası
Intel® Celeron® İşlemci

Intel® Celeron işlemci tabanlı sistemler evde, sınıfta ya da ofiste günlük bilgisayar kullanımı için idealdir.


Çift çekirdekli işlemciler ile temel bilgisayar kullanımını yeni seviyelere taşıyın. 512 KB’lik ortak L2 ön bellek ve 800 MHz’lik Ön Veri Yoluna sahip Intel® Celeron® işlemcisi, aynı frekansta çalışan tek bir fiziksel pakette bağımsız iki işlemci çekirdeğine sahiptir. Böylece enerji tüketimi düşük, üstün iki çekirdek performansı sağlar. Kanıtlanmış teknolojinin dengelenmiş bir düzeyini sağlayan Intel® Celeron® işlemcisi, aynı zamanda tek çekirdekli masaüstü bilgisayarları için de olağanüstü bir değerdir.

Intel® Celeron® işlemcisi aynı zamanda tek çekirdekli masaüstü bilgisayarları için de olağanüstü bir değerdir; kanıtlanmış teknolojinin dengelenmiş bir düzeyini sağlar.

 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Celeron® İşlemci

Intel® Celeron® işlemciler, temel bilgisayar ihtiyaçları için düşük maliyetli mobil bilgisayar çözümü sağlar. Intel® 4 Serisi Express Chipset ve Intel® 965 Express Chipset ile birlikte, bu Intel® Celeron® işlemciler olağanüstü değer sunar. 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Xeon® İşlemci 7000 Serisi

Intel® Xeon® işlemci 7400 serisi doruk yükleme uygulaması yanıtlılığını koruyarak tüm bilgiişlem konsolidasyon projelerini kolay şekilde ele almak için tasarlanmıştır. Geniş on-die L3 önbellek, dört ya da daha fazla işlemci desteği gibi önemli yenilikler ve 256 GB'a varan geniş bellek ile Intel® Xeon® işlemci 7400 serisine dayalı sunucular büyük sanallaştırma projeleriniz ve veri yoğunluklu önemli kurumsal performans gereksinimleriniz için ideal seçimdir.

Performans ve ölçeklenebilirlik
Intel® Xeon® işlemci 7400 serisi, önceki nesil yükseltilebilir sunucularla karşılaştırıldığında bazı durumlarda neredeyse %50 daha yüksek performans‡ ve %10'a varan platform güç tasarrufu ile yoğun kurumsal iş yükleri konusunda sınıfının en iyisidir.Δ

IT için tasarlanan ve optimize edilen, bu 6 çekirdekli işlemci sektör lideri çok çekirdekli işlemci ve alan ve güçΔ ihtiyaçlarını artırmadan daha fazla bilgi işlem performansı sağlamaktadır. Ek olarak, bu işlemciler Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT) ile tasarlanmıştır. Bu da sektörün lider yazılım sağlayıcılarından yazılım tabanlı bir sanallaştırma ekosistemi sağlar.


 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Xeon® işlemci 5000 serisi

Intel® Xeon® işlemci 5500 serisi, %18 daha düşük işlemci gücünde tek çekirdekli sunucular¹ ile 9 kat daha fazla performans için uygulama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sunucu performansını otomatik ve akıllı şekilde düzeltir. Bu 9:1 sunucu konsolidasyon oranına erişmenizi ve işletim giderlerini %90'a kadar azaltmanızı sağlar yani yeni sunucu yatırımının tahminen 8 ayda geri kazanımı demektir. Sunucu çevrenizi güncellemenin işinize katacağı avantajlar ile ilgili fikir edinmek için buraya tıklayın . 

Elvis

Forum Ustası
Intel® Xeon® İşlemci 3000 Serisi

Intel® Xeon® işlemci 3000 serisine dayalı platformlar Intel® Xeon® işlemcilerin gücünü açığa çıkarır. Kod adı Nehalem olan gelecek nesil Intel® mikromimarisine dayalı bu işlemciler işinize çok uygun maliyetlerde özel performans ve güç etkinliği sağlar.

Intel Xeon 3000 işlemci tabanlı sunucular, kritik iş bilgilerini korur ve çalışanları ve işletmeyi daha üretken kılmak için performans ve alan sunar, böylece düşük teknoloji bütçeleri ile hızlı kurumsal büyümeleri destekleme yollarını arayan küçük ve büyük ölçekli işletme sahipleri için onları ideal kılar.

Özellikler ve avantajlarIntel® Xeon® işlemci W3500 serisi Akıllı performans özelliklerine sahip tek işlemcili iş istasyonları için tasarlanan Intel® Xeon® işlemci W3500 serisi, üstün tek işlemci iş istasyonu deneyimleri için gerekli ölçeklenebilir performansı sağlar. dijital içerik oluşturma, mühendislik ve finansal kullanıcılara her zamankinden daha hızlı yeni fikirler yaratma sağlar.

1333 Mhz’e kadar DDR3 bellek desteği

Sistem bellek hatalarını kontrol eden ve düzelten yirmi dört GB'a kadar çift kanallı kayıtsız DDR3 Hata Düzeltme Kodu (ECC) belleği destekler
Altıya kadar ECC olmayan ya da EEC kayıtsız DIMM için destekli esnek bellek kurulum seçenekleri


 
Üst