İsrail, "Bağımsız Kürdistanı" destekliyor!

redyellow
Forum Ustasıİsrail, "Bağımsız Kürdistan'ı" destekliyor!

İsrail’in Vatikan Büyükelçisi Sahyoun Afrudi, bağımsız Kürt devletini destelediklerini söyledi.Erbil merkezli yayın yapan K24'ün haberine göre Büyükelçi Afrudi, “Bağımsız Kürdistan'ın kurulması, (İsrail'in) en üst düzey yürütme ve yasama organlarınca görüşüldüğünü” belirterek İsrail'in bağımsız Kürt devletine desteğinin “sözde kalmadığını, resmi tutum olduğunu” anlatırken “İsrail hükümeti, parlamento, siyasi partiller ve halk bağımsız bir Kürdistan'ın Kürtlerin doğal hakkı olduğunu ve sonucunda Ortadoğu'ya istikrarın sağlanacağını düşünüyor” dedi.

İSRAİLLE BİRLİKTE OLMAMIZ SUÇ DEĞİL

Haberde Peşmerge Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin ise bir Suudi gazeteyle yaptığı mülakatta “Kürtler ile İsrailliler arasında bağların kurulması bir suç değil, özellikle birçok Arap ülkesinin Yahudi devletleri ile bağları olduğu düşünülürse” dediği anımsatıldı.

KAYNAK
 
YazılımMimarı
Forum Ustası
Zaten, Türkiye dışında desteklemeyen başka bir ülke varmı, merak ediyorum.

Haber niteliğinde desteklemeyen ülkeleri bilsek daha iyi, en azından bu konuda bir yandaş bulurduk :)

Malum komşularımız rusya, abd, ingiltere, almanya..
 
denizkilic
Forum Ustası
İsrail ve Amerika'nın destekliyor diyoruz ama desteklemeyen kaç ülke var ?
Arkaplanda konuşulan eyalet sistemi neden dillendirildi seçimden önce . Kime ne işaret yollandı bunları düşünmek lazım .
İleride Gelmesi muhtemel eyalet sistemi ile bölünmeyi sessizce kabul ettirmeye çalışmak , halka bunu alıştıra alıştıra yapmak arka plan düşüncesi mi taşıyor bilmiyorum.

Yani bölünmeyi isteyen , yıllardır bu yönde hareket eden bir iktidar varken düşmanı dışarda aramaya gerek Yok diye düşünüyorum
 
Üst