İstanbulda Çalıntı Mal Nerede Bulunur En Ucuza Nereden Alınır - Çalınan Malları Bulma

Durum
Yanıtlara kapalı.
Makaveli
Forum Ustası
İstanbulda belli başlı semtlerde çok ucuza elektronik ürünleri bulmanız mümkündür bunların büyük bir kısmı çalıntıdır yanlız eğer çalınan mallarınızın izini sürmek veya nerelerde satıldığını öğrenmek istiyorsanız size vereceğim bilgiler çok işinize yarayacaktır.

Ben çok eskiden beri gece açılan belli yerlerdeki pazarları gezerim genelde gece 1 gibi açılan pazarlarda inanılmaz ucuz ürünleri bulmak mümkündür.

Bu pazarlar gece saat 1'den sonra açılır ve sabah 5-6 ya kadar genelde tezgahlar açık kalır sonrası ortamda herkes araziye uyar.

En baba çalıntı ürünler Topkapıda sur'ların içindeki pazardır belki bileniniz vardır.
Genelde pazarcılar pazara araba ile gelir ve tezgahlarında eski şeyler bulunur sıkı muhabbet ederseniz ve güven sağlarsanız arabadaki ganimetleri görebilirsiniz.Bilgisayar Kasası, LCD veya Plazma, İpod ve Notebook genelde Topkapıdaki surların içindeki pazarda bulunur.

En fazla güzel bir Plazmaya 450-500 TL verirsiniz kırıkları veya darbesi mevcut olur çünkü büyük bir ihtimalle duvardan zorla sökülmüştür veya acele ile söküldüğü için zarar görmüştür.

Notebookların genelde Harddiskleri ve Pil'leri yoktur altındaki seri numaralarda kazınmış olur. Ortalama güzel bir notebook'a 350 TL verirsiniz.İphone - İpod - Cep Telefonu ve Notebook'un bir diğer yerinde kadiköydür. Fenerbahçe stadı bilirsiniz onun oradaki otoparkta Cuma gecesinden sotelenirseniz güzel ürünleri bulabilirsiniz.

Bilgisayar - LCD Mönitör - Bilgisayar Malzemeleri (Klavye - DVD Write - Mouse - Ram)
Bilgisayar malzemelerinin hepsini fikirtepedeki bir takım hurdacılardan bulabilirsiniz genelde sıfır Klavye, Mouse, USB Diskleri sıfır kutusunda alabilirsiniz bunun yanında İşlemci,PC kasası, Dvd Sürücüler, Ram'ler, Anakartlar, CPSU'lar bulabilirsiniz bu gibi yerlerde genelde ufak semt bilgisayarcıları alış veriş yapar işlemciler anakartlar ekran kartları test edilerek alınır diğer ürünler daha ambalajında ve sıfır olarak satılır.


Yanlız bu yazdığım yerlere öle lambur lumbur giripte mal alamazsınız öncelikle biraz
sohbet edip adama güven vermeniz lazım ben her hafta gide gide ufak şeyler ala ala tanıştım bir çoğu ile düşünün 2002'den beri bu adamlarla tanışmışlığım var telefon bırakırsanız arayıp haberde verirler size elimde xxx mal kaça alırsın diye.

Bu adamları bu ortamları tanımamın sebebi çalınan malları en iyi bulma yöntemidir.

Servis olduğum için genelde çalınan makinaları insanlar bilmeyerek tamire getirdiklerinde ortaya çıkmasından kaynaklanıyor.


Buralardan genelde hurda Notebook ala ala tanıştım bu adamlarla zincirleme gitti ardından. :cool: Polis genelde bu adamlara dokunmaz onun sebebinide bilmiyorum.Bunu yazmamın sebebi gecen sene çalınan 12 laptop'umun birinin bugün bulunması ve fikirtepede bir tanıdığımdan çıkması oldu. :p
 
edoram
Forum Ustası
Topkapıda sağlam ürünler aynen öle ama adamların önce güvenini kazanman lazım asıl ganimet arabanın içinde yatar ;)
 
AdrenaLiN_
Forum Ustası
iphone lar ne kadara gidiyo acaba bide ya daha sonra bulunursa derdi var ama dediğinize göre cok ucuz mus
 
Akmerttan
Forum Ustası
adana burada da Bit pazarı var kocavezir in oraya kurulur. sağlam mal bulman mümkün ama çevre edinmek gerekir.
 
dockhanger
Forum Ustası
Bizde bi mal calındımı calanında alanında kefen parası olsun gırtlaktan haram gecmez derler baskasının calınmıs malı size ne kadar hayır eder adam olan bu hayırsızlardan medet unmaz siz büyuk sözü dinleyin kulahınıza küpe edin cünki allahın adaleti tamdır nettir kimsenin hakkını kimsede komaz.......!
 
Senkron.
Forum Ustası
Hırsızlığa teşvik bu.. İşin uhrevi boyutuna değinecek olursak hassas bi konu nitekim siz mal karşılığı ücret ödüyorsunuz o mal çalıntı verya değil onun vebali satıcının üstüne..
 
dockhanger
Forum Ustası
Hırsızlığa teşvik bu.. İşin uhrevi boyutuna değinecek olursak hassas bi konu nitekim siz mal karşılığı ücret ödüyorsunuz o mal çalıntı verya değil onun vebali satıcının üstüne..
malın calındıhında ne dusunuyorsan o olur malı alan çalana calmasına tesvik ediyor alıyorum sen cal ben tekrar almaya gelcem oluyor her halikarda kul hakkıdır
 
Makaveli
Forum Ustası
Benim dukkanımda 2 tane çalıntı laptop bulundu daha önce, birisi bir öğretmene ait biriside hurda olarak aldığım çalışmayan bir makine sadece dışı var.

Çalıntı laptop satan bir çocuk yakalanıyor ve benim dukkana sattığını söylüyor. Polis önce dukkanda ifademi aldı ardından tüm hurda ve sağlam makinaları inceledi fotograf çekti ve gitti.

Sonra karakola çağırıldım ve 2 laptop çalıntı çıktı. Çalıntılardan birisi hurda olmasına rağmen tutanak tutuldu diğer Laptop bana tamire geldiği için form ve bilgiler dahilinde ilgim olmadığını kanıtladım ve öğretmene döndü olay.

Yanlız bu hırsızlar yakalansada en fazla 2 gün içerde kalıp çıkıyorlar bir çoğunun aranması mevcuttur. Özellikle kadiköy'de yazıcıoğluna gelmeden hemen önce murat muhallebicisinin orada hep GBT olur dikkat edin çünkü tüm mal ve bu işi yapanlar o civardadır. :D
 
lordblacq57
Banned
Elimde Bir kaç Tane Çalıntı Telefon var Galaxy ace s5830i s4 ve ıphone 5 var bunları kadıköyde satmak istiyorum ama .. kime ve nereye satacağımı bilmiyorum bir yardımcı olabilirmisiniz..
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst