İstediğim YEMEĞİ Bul

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
Arkadaşlar bu başlıkta üstteki üyenin istediği yemeği bulmasına yardımcı olalım :)

Lütfen resimlerde site isimleri editlensin ...

Afiyet Olsun :rolleyes:

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
İlk istek benden olsun :)

Kokoreç istiyorum

fearof

Forum Ustası

Evimizde pek fazla yapmasak da Türk toplumunun en güzel lezzetlerinden biri olan kokoreç, müptelaları için vazgeçilmeyecek derecede önemli bir yiyecektir. Birçok kişinin bayılarak yediği kokoreçin nasıl yapıldığını ve nasıl pişirildiğini sizlere anlatalım istedik. Evde yapmaktansa dışarıda yemeyi tercih edebilirsiniz, ancak yine de evinizde hazırlama imkanınız da var. İşte, kokoreçin yapılışı;

Öncelikle aldığınız kuzu karaciğerini, yüreğini ve akciğerini iyice yıkayın. Suyunu süzdükten sonra da parmağınızın kalınlığından biraz daha büyük şekilde kuşbaşı olarak doğrayın. Hazırladığınız kuşbaşıyı rendelenmiş soğan, kekik, biber ve tuz ile karıştırıp belli bir süre bekletin. Sonrasında şişe geçirin ve iki ucundan bastırarak sıkıştırın.

Kuzunun bumbarı ve bağırsaklarını içli dışlı iyice yıkayıp tuzlayın. Daha önceden hazırladığınız şişlerin üzerine bu malzemeleri bir ucundan diğer ucuna kadar sarıp, uçlarını bağlayın. Son olarak da kuzunun karın zarını güzelce hazırladığımız şişin üzerine sarmalayın

Pişirilmesi ve servise hazırlanması; Kokoreç evde ızgarada ya da tavada pişirilebilmektedir. Önce kokoreçi halka biçiminde kesin, ızgara altlı üstlü kızartın. Tavada pişireceğiniz zaman, kuşbaşı şeklinde doğranan kokorecin içine yeşil biber ve domates de katarak pişirin. Son olarak da pişirdiğiniz kokoreci pul biber, kekik ve tuz ilave ederek tatlandırın. Kokoreç artık servis edilmeye hazır, afiyet olsun…

Sıradaki istek Benden olsun

Zeytinyağlı yaprak saması yanında bol sarımsaklı yoğurtlu mantı.:)

- Yönetici düzenlemesi: :

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
Teşekkür ederim fearof

Seninde bir sonra gelecek üyeden bir istekte bulunman gerekiyor :)

DJ_HarrY

Forum Kalfası

Sayende bir yemek öğrendim :)

Arabaşı istiyorum geleneksel bir yemektir.
Yemek mi çözemedim zaten :)

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
DJ_HarrY Buyur kardeşim,,

Afiyet olsun :)

Kocaman bir tabak Babagannuş olsa da yesek :)

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi

Buyurun :)

Humus olsa da yesek :)

siyah_01

Forum Kalfası
Daha önce hiç içmediğim için yorumda bulunamayacağım ama güzele benziyor ilk fırsatta deneyeceğim :)

Valla hani Ocak başı kendin pişir kendin ye hesabı. Rakı Balık Hani fena gitmez :p

DJ_HarrY

Forum Kalfası

Hafta sonu balık tutmaya gideyim bari balığı beleşe getirelim :)
nesta sayende yemiş kadar oldum harbiden :)

hatayın sürkü vardır sabahları kahvaltıda iyi gidiyor zeytinyağını döküp miss

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
Sürk

İlk kez duyuyorum

Az Kuru ,Az Pilav birde Cacık alayım :)

fearof

Forum Ustası
Bu etlisi;

Buda zeytinyağlısı tercih Senin.

Bol tereyağlı yoğurtlu bir İskender olsa da şimdi yesek.

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
Yan masadan gönderdiler :D