JAber - Joomla Haber Alarmı

aldamchi
Çırak
JAber, Joomla! kullanan site sahipleri için hazırlanmış ücretsiz bir haber alarmı programıdır. Bu program vasıtasıyla yüzlerce hatta binlerce insan sürekli sitenize bağlı kalarak yeni eklenen makaleleri ortalama 3 dk. içerisinde öğrenebilir. Program sitenize eklenmiş ve yayında olan son 10 makaleyi listeler; kullanıcı bu makalelerden birini tıkladığında küçük bir pencere içinde makaleye yazdığınız girişi (introtext) görerek daha sonra Devamını oku bağlantısını tıklayıp makalenin tamamını okumak için sitenize bağlanabilir.

Programı kendi sitenize göre nasıl ayarlayabilirsiniz?
Aşağıdaki adımları takip ediniz:

1-Programla birlikte gelen guncel.php dosyasının başında bulunan

$host = '';
$user = '';
$password = '';
$db = '';

satırlarını kendi sitenize göre ayarlayınız. Bu ayarı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Joomla!nızın kök dizininde bulunan configuration.php dosyasına göz atıp veritabanı bilgilerini bulunuz. Aynı değişkenlerin orada da bulunduğunu görebilirsiniz. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra guncel.php dosyasını Joomla!nızın kök dizinine kopyalayınız.

2-Programla birlikte gelen jaber.ini dosyasında kok= ile başlayan satıra Joomla!nızın kök dizinini yazın. Diğer ayarlar ise şunlardır:

ses= 1 ise sitenize yeni haber eklendiği zaman sesli uyarı verilir. 0 ise veya bu satır silinmişse sesli uyarı verilmez.

anasayfa= 1 ise menüde ana sayfanıza giden bir bağlantı yer alır. 0 ise veya bu satır silinmişse böyle bir bağlantı görüntülenmez.

anasayfabaglanti= Ana sayfanıza giden bağlantının metnini ayarlamanız içindir. Eğer anasayfa=1 olarak ayarlanmışsa ve anasayfabaglanti= satırı silinmişse bu durumda bağlantı metni git "siteadresi" şeklinde olur.

ayarlar= 1 ise menüde ayarlar görüntülenir. 0 ise veya bu satır silinmişse ayarlar görüntülenmez.

arkaplan= Programdaki bütün pencerelerin arka rengini değiştirmek için bir renk kodu yazabilirsiniz.

baglantirengi= Programdaki bütün bağlantıların renklerini değiştirmek için bir renk kodu yazabilirsiniz.

baslik= Program penceresinin başlığını değiştirmek için bir metin yazabilirsiniz.

kategorirengi= Kategori adlarının renklerini değiştirmek için bir renk kodu yazabilirsiniz.

opaklik= Pencerelerin opaklığını ayarlamak için kullanabilirsiniz. Buraya yazdığınız sayı küçüldükçe pencerelerin saydamlığı artar.

3-Programla birlikte gelen jaber.ini, jaber.ico ve alarm.wav dosyalarının isimlerini değiştirmeyiniz. JAber.exe'nin ve bulunduğu klasörün ismini değiştirebilirsiniz. Alarm sesini değiştirmek için programın bulunduğu klasöre başka bir .wav dosyasını kopyalayarak ismini alarm.wav olarak değiştirebilirsiniz. Program simgesini değiştirmek için de programın bulunduğu klasöre başka bir .ico dosyasını kopyalayarak ismini jaber.ico olarak değiştirebilirsiniz.

--link kaldırıldı--
 
- Yönetici düzenlemesi: :
sssnakesss
Forum Kalfası
Joomla'nın resmi sitesinde yayınlanmışsa linki buraya ekleyiniz. Aksi taktirde güvenlik nedeniyle silinecektir konunuz.
 
Üst