Jinekomatsi ve ardından yeniden ben

1. maekşi

maekşi Forum Ustası

Ergemliğimden 31 yaşıma kadar bana çektiren, yaz aylarını bana zindan eden illet bir hormon sıkıntısı olan jinekomatsimden 3 gün önce kurtuluşumun sevincimi sizinle paylaşayım dedim.

Belki benim gibi bu illetten çekip ve kurtulmak isteyen arkadaşlara da ön bilgi olur.

183 boyunda 89 kiloda olan bir bireyim. Hayatımın hiç bir evresinde aşırı kilolu olmadım.

Ergenliğimden bu yana bende yeni yetme kız memesi gibi duran memelerimdrn dolayı ne istediğimi adam akıllı giyebildim ne de hevesle aldığımı gönül rahatlığıyla kullanabildim.

Memelerimi hep kamufle etmek zorunda kaldım. Zaten deniz havuz hak getire. Biliyorum benim memelerim kimsenin umrunda değil ama gözler sanki benim üzerimdrymiş gibi hissettiğimden dolayı aşırı derecede rahatsız oluyordum.

Bir ara ameliyat olayım diye karar verdim ama hepside özel hastanelerde sgknın karşılamadığı yüksek fiyatlarla muhattap oldum.

Sonradan öğrendim devlet hastanelerinde de oluyormuş ama ücretli. Ne de olsa devet hastanesi fazla tutmaz diyerekten kollarımsıvadık nitekimde böyle oldu.

Fakat devlet hastanesi diye bugün geldim yarın hadi ameliyat olayım diye bir kaide yok tabiki ucuz etin yahnisi pek olur bayağı zamanımı aldı

Şimdi bu işlere fazla para harcamak istemeyip zamanıda bol olan arkadaşlar için öneri niteliğinde bir şeyler karalayacağım

Kadıköyde oturduğum için bana en yakın devlet hastanesi olan haydarpaşa numune hastanesinden 2 hafta sonrasına plastik cerrahiden randevu alıyorum

2 hafta sonra randevuya gidip şikayetini anlatıyorum ve plastik cerrah bir hormomal sıkıntı var mı yok mu diye bunu anlamak için endokrinoloji ve metobolizma hastalıkları bölümünden hormonal bir sıkıntı olmadığına dair rapor istendi.

Tabi yeniden mhrsden randevu almak gerekti taaa 1 ay sonraya istanbulda en yakın tarih ümraniye develt hastanesi. Bekledik günü geldi hocaya gittik. Bir iki soru ve ardından meme ultrason ve kan tahlili istedi. Kan verdik ultrasona gittim. Oradaki görevli en yakın tarih 1 bucuk ay sonra dedi hay bilmem neresime koyayım dedim çıktım

Özel bir görüntüleme merkezine gidip 150 lira verip(çoğu yer 600 700 isterken kelepire bir yer buldum kadıköy hasanpaşada) ultrasonumu alıp kan tahlilimle birlikte randevu almadan metobolizma doktorıma gittim tekrar.

Çok şükür ameliyat olmama sakınca olmadığını söyledi ama genel cerrahada görünmemi tavsiye etti. Ayak üstü bi katekulleyle randevu almadan aynı gün bir genel cerrahın kapısından girip ordanda bir ön onay alayım dedim ama şansıma içerde yeni yetme kız asistanlar vardı doktor bir güzel cicişlerimi elledi anlattı kızlara.

Raporlarımı aldım haydarpaşadan da tekrar bir kaç hafta sonrasına doktorumun randevusunu aldım

Genel cerrahın ve endokrinolojinim bana ameliyat olabilirsin raporlarını meme ultrason kağıdımı kan tahlilimi verdim artık amleiyar için bir engel kalmadımdiye dedim içimden.

Tani engel kalmadı ama zaman faktörleri var ne de olsa devlet hastanesi
    O gün tekrar kan tahlili ekg ve röntgen çektiler o belgeleride aldım.

Ertesi gün anestezi testinide yaptırdım.

Her şey bitti artık ameliyat günübü bekle haber vericez dediler

Tam 1 buçuk ay sonra çağırdılar beni 3 gün önce cicişlerimi liposekşın ile aldılar ertesi güne tabucu ettiler eve de yürüyerek gittim. Cimriliğimden 3 lira dolmuş parası vermedim

Şuan korseyle oturuyorum günlük işlerime devam ediyorım.

Bu işin bana maliyeti ameliyat narkoz serum yatakhane falam 1600+120 lirada korse parası 1820 lira. 150 meme ultrason desek 2bin tele.

Mutluyum. Korse çıksa da slim fit tşörtlerimi kazaklarımı giysem diye gün sayıyorum.

Mobilden yazıyorum karışık anlatmış olabilirim varsa bu sıkıntıdan muzdarip olan kafalara takılanları anlata bilirim.

Bu arada narkozun kafası aman allahım böylr bir kafa yok..
    Saygılar

• Bilgilendirici Bilgilendirici x 2
    • Beğen Beğen x 1
  2. maekşi

maekşi Forum Ustası

Bu arada haydar paşa numunenin validebağ ek hizmet binasında plastik cerrahi bölümü var. Görüp görebileceğiniz en temiz hastane yatakhaneleride çok güzel

Polikinliğin acil servis hizmeti olmadığından oldukça sakin bir hastane görürsünüz

Çalışanlar vr hizmetliler de çok saygılı.

• Beğen Beğen x 1
  3. necdet35

necdet35 Co-Admin

4. Gila

Gila Moruk Moderator

Narkoz pahalı mı? ;)

5. fearof

fearof Forum Ustası

6. maekşi

maekşi Forum Ustası

Teşekkürler

Narkoz ucuz ama zahmetine değmez :)

7. Sebnemy35

Sebnemy35 Forum Kalfası

Geçmiş olsun.

Çok güzel bir yol haritası olmuş ayni derrten musdarip olanlara.

• Beğen Beğen x 1
  8. baneneya

baneneya Daimi Üye

geçmiş olsun.

• Beğen Beğen x 1
Yükleniyor...