Joomla 1012 Kurulumu Resimli Anlatım | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Joomla 1012 Kurulumu Resimli Anlatım

TyfnSvrn

Forum Kalfası
Oncelikle bize gerekli olan programları vermek istiyorum.. Buyrun;

Easyphp1-8

Joomla 1.0.1.2

Rar Şifreleri : www.wardom.org

***Easyphp1-8 Kurulumu***

Easyphp1-8_setup programını indirdikten sonra dosyayı açıyoruz.

1.)
Butonuna tıklıyoruz. 2.)
Butonuna tıklıyoruz.
3.)
Butonuna tıklıyoruz.
4.)
Butonuna tıklıyoruz.
5.)
Butonuna tıklıyoruz.
6.)
Butonuna tıklıyoruz.
7.)
Butonuna tıklıyoruz. 8.)
Butonuna tıklıyoruz. 9.) Ve en son açılan sayfayı kapıyoruz.

Artık Bilgisayarımıza
Easyphp1-8 programı yuklenmiştir.

***Easyphp1-8 İle Veri Tabanı Oluşturmak***

Bilgisayarımıza yuklediğimiz Easyphp1-8 programı sağ alt koşede çalıyor olarak yer alıcaktır.Sağ tıklayıp su işlemi yapın;

Bu işlemden sonra karşınıza gelen tarayıcıda veritabanı sayfamız açılacaktır. Örnek ;

Yeni veri tabanı oluştur kısmına herhangis bir veri tabanı ismi yazabilirsiniz. Ben wardom yazdım.Ve hemen sağdaki bölmeyi tıklıyaraka "Latin5_turkish_ci" sekmenini seçiyoruz ve daha sonra sonra
buttonuna basıyoruz. Ve artık wardom isminde bir veri tabanımız var.

***Joomla 1.0.1.2 Kurulumu***

Joomla 1.0.1.2 programını indirdikten sonra dosyayı açıyoruz.

İçinde bulunan tüm dosyaları "C:\Program Files\EasyPHP1-8\www" içine atıyoruz.Daha sonra internet tarayıcımızı (İnternet Explorer,Mozilla Firefox,vb) açıp adres çubuğuna "http://localhost/installation/index.php" yazıyoruz ve karşımıza şöle bir ekran geliyor.

Ön Kurulum Testi

Ön Kurulum Testi geldiğinde
butonuna tıklıyoruz.

Lisans Bilgisi

Lisans Bilgisi geldiğinde
butonuna tıklıyoruz.

Adım 1

Host Adı Sekmenine Localhost Yazıyoruz. "Bu bilgisayarımıza kurulmuş olan hostun adıdır."
MySQL Kullanıcısı
Sekmenine Root Yazıyoruz. "Bu veri tabanı kullanıcı adımızdır."
MySQL Şifresi Sekmenini Boş Bırakıyoruz. "Bu sekme veritabanı kullanıcı şifremizdir."
MySQL Veritabanı Adı Sekmenine wardom Yazıyoruz. "Bu sekme veritabanı adımızdır.Veri tabanı oluştururken veri tabanı adını ne yaptıysanız onu girmelisiniz.Ben wardom yapmıştım."
MySQL Veritabanı Öneki Sekmeni jos_ Olarak Bırakıyoruz. "Bu sekmeyi değiştirmeyiniz."

Ayarlarınız bittikten sonra
butonuna tıklıyoruz. Ve karşımıza şöyle bir uyarı çıkacak;

Tamam'ı tıklayıp geçiyoruz.

Adım 2

Kurucağımız sitenin ismini yazıyoruz ve
butonuna basıyoruz.

- Yönetici düzenlemesi: :

TyfnSvrn

Forum Kalfası
Devamı..

Adım 3

Adres Sekmeni http://localhost Olara Kalıyor. "Bu Sitemize Ulaşabileceğimiz Adres Yoludur."
Yol
Sekmeni C:\Program Files\EasyPHP1-8\www Olarak Kalıyor. "Bu Joomla'nın Olduğu Klasörün Adres Yoludur."
E-Posta Sekmene Kendi E-Posta Adresinizi Yazınız. "Bu sekme doldurulması gerekir. Yoksa Joomla ilerlemez."
Parola Sekmeni ej4xntnT Olarak Kendi Belirliyor. "Bu sekmeye kendinize ait bir parola yazabilirsiniz."

Adım 4

Burdaki kullanıcı adımızı ve şifremizi unutmuyoruz.. İleride ihtiyacımız olacak..

"C:\Program Files\EasyPHP1-8\www"
(Joomlamızın Kurulu Olduğu Yol) 'a gidip "installation" Klasör'ünü siliyoruz. Silmediğimiz taktirde joomla hata verecektir. Parola buyuk ve kucuk harf duyarlıdır lütfen dikkat!! edelim..

Bu işlemde bittikten sonra ;

Buttonu suan kurulu olmuş sitemizi göstermektedir.

Joomla yönetim paneline geçiş yapmanızı sağlar. Bu butona tıkladığımızda karşımıza şöyle bir ekran gözükecektir.

Kullanıcı Yukarıda admin olarak belirlemiştik.

Parola Yukarıda
ej4xntnT olarak belirlemiştik. "Siz Adım 3'te başka bir parola belirlediyseniz onu yazınız."

The End

Topic her karesizle bana aittir. Tam 2saatimi aldı :) Kolay gelsin.Yapamadığınız her türlü soruya açığım ;)

TyfnSvrn

Forum Kalfası
Joomla Dersi Resimleri

Sık rasladığım bi olay için önlem almak istedim.. Bazı konularda resimler geç çıkıyor veya bazen hiç çıkmıyor linkler ölebiliyor. Bende bu topicte kullandığım butun resimleri upload etmek istedim. Böle bi sorun yaşayan olursa aşağıdaki link'ten indirebilir.​

Rar Şifresi : www.wardom.org

TyfnSvrn

Forum Kalfası
Evet bilmeyenler için güzel anlatım joomla güzel bir iys sistemi yalnız. joomla1.5.3 sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Kurulum aynı zaten.
Zaten 1.5.3'u kullanıyordum. Fakat tema yuklemede bazı sorunlar yaşıyorum ondan eski joomlaye geçiş yaptım. Wardom'unda joomla bolumunun çok zayıf oldugunu gorunce biraz canlandırayım dedim bolumu..

Şimdi sınav var ona çalışçam ama 1.5.3'u de anlatırım böle ;) İlgin için saol..

mortaş

Çırak
Tуρнσση® [№] ♥;2341313 demiş ki:
Herşeyi yaptıktan sonra bir ftp programı bulup yaptıklarını hostuna kaydetmek kalıcak ;)
doğrusu acemiyim ve nasıl yayınlatacağız bilmiyorum . resimli anlatırsanız çok sevinirim . teşekkürler. yukarıda verdiğiniz bilgilerde çok işime yaradı. tekrar teşekkürler.