Kadir Mısıroğlu/Fesli Maymun Öldü

akay
Super Moderator
Site Yetkilisi
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Gelen son dakika haberine göre Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu tedavi gördüğü Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde 86 yaşında geberip gitti

VASİYETİNDE NE DEMİŞTİ?
“Mustafa Kemal’i seven cenazeme gelmesin”

Mısıroğlu, 25 Mayıs 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Vasiyetimdir; M.Kemâl’e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin!..” demişti.

Mısıroğlu, “Eğer bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” ifadesini kullanmıştı.

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan yayınladığı mesajda şöyle dedi: "Ülkemizin önemli tarihçi yazarlarından biri olan Kadir Mısıroğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Mısıroğlu'na Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

AKP'DEN PEŞ PEŞE MESAJLAR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kadir Mısıroğlu'nun vefat haberinin ardından Twitter hesabından başsağlığı mesajını yayınladı. Kalın, "Dâr-ı bekâya irtihal eyleyen Kadir Mısıroğlu’na Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yayınladığı başsağlığı mesajında, "Ülkemizin yetiştirdiği önemli tarihçilerden, güzel insan, baba dostu Kadir Mısıroğlu Hakkın rahmetine kavuştu. Rabbim mekanını cennet, yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun" ifadelerine yer verdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bazı fikirleri büyük tartışmalara yol açmakla birlikte Türkiye’nin yetiştirdiği önemli tarihçi ve yazarlardan olan Kadir Mısıroğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Otuz yılı aşkın süredir tanıdığım Kadir Mısıroğlu’na rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi

akay
Super Moderator
Site Yetkilisi
İşte Atatürk düşmanı Mısıroğlu’nun vasiyeti sonrası cenazeye katılanlar!

M.Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin..." diyen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun cenaze namazına başta TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bilal Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olmak üzere çok sayıda AKP'li isim katıldı. Tabutuna Türk Bayrağı örtülen Mısıroğlu, Büyük Çamlıca Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.