kariyernet | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

kariyernet

captainlami

Forum Ustası
Orta ve küçük ölçekli işlerin hepsine özensiz bir şekilde muamele yapıldığına inanıyorum şöyle ki ; çok fazla gerçek dışı ilan var ve bunun için hiçbir uygulamaları yada bunun düzeltmeleri için bir çabaları yok. Yüksek mertebe işi aramıyorsanız yanından bile geçmemenizi tavsiye ederim. Kaldı ki, orta ölçekli işlerde bile geri dönüşler çok geç oluyor. Sanarsın iş veren ilanı veriyor sonra gökten zembille işçi gelmesini bekliyormuş gibi bilmem kaç gün sonra cevap veriyorlar. Hatta bazıları bunu bile yapmayıp ilan yayından kaldırılana kadar bakmıyorlar.

Kısacası, beter ol inşallah.

YazılımMimarı

Forum Ustası
Turkcell ve Grup Şirketleri, NETAŞ bir kaç şirket daha vardı. Direkt olarak iş ilanı servislerini kariyer.net'e servis ile veriyorlar. Burası üzerinden takip ediyorlar. Kendi sitelerine girsenizde hem şablon hemde içerik olarak aslında Kariyer.net'i kullanıyorsunuz.

Bilişim sektöründe ufak ve orta ölçekli firmaların en çok yoğunlaştığı yerlerden birisidir ve efektif bir şekilde kullanırlar. Kendimden biliyorum, CV'yi güncellememle beraber, çalışıyor gözüksem dahi arıyorlar. Fantezi amaçlı denemişliğim var. Sırf etkinliğini ölçmek amaçlıydı. Kısacası test ettim.

İlanların kalma olayı Kariyer.net'ten bağımsız bildiğim kadarıyla çünkü şirket 3-5 kuruşa yıllık ilan veriyor.
Örnek : Çelebi Holding Yazılım Uzmanı ilanı yaklaşık 1 yıldır orda adamlara sövesim var ufaktan :) İstemiştim bünyelerindeki projelerde çalışmayı lakin iplemediler bile iplemelerini geçtim ilanıda kaldırmadılar.

Buradan çıkacak sonuç parasını vermiş yıllık, bitene kadar aktif olarak yayınlanıyor, kuruluş kaldırmadığı yada pasif yapmadığı sürece.

İ

İlkem

Misafir Üye
Kariyer net 100%100 yalancıdır.

Kaç senedir Kariyer nete üyeyim ve defalarca basvuruda bulundum 1 tane davette bulunan cıkmadı..En son özgeçmişime tam tamına uyan işe basvurdum ondan bile ses cıkmadı..Bu sahtekarlık olmuyorda ne oluyor..

crimson

Forum Ustası
Valla özellikle bilişim piyasasında kariyer.net'ten işe girdim diyen bir kişi bile tanımıyorum bir arkadaşım vardı ona dönüş yapıyorlardı sürekli ama o sağlıkçıydı :D

alpertunga.

Forum Ustası
etik hareket yok, dürüst adam yok ülkede.

bir ilan verdiysen olumlu yada olumsuz bir bilgilendirme mesajı atarsın,

size cevap dahi vermeyen şirketlere bir mail atın,

adam olmadıklarını, bu yolda çok ilerleyemeyecklerini güzelce anlatın.

sonra tabiri caizse sittir çekin...

adam olana adam gibi davranılır.

kimseye boyun eğmeyin..

enstantane

Forum Kalfası
geri dönüşü olmayan bir site kesinlikle, şartları dibine kadar sağlasanız dahi geri dönüşü olmayan ilanlarla dolu, cv cenneti gibi bir yer, herkes her tarafa cv yolluyor sadece, bankalar gibi büyük kurumlar bile aylar sonra ancak dönüş yapabiliyor,

dandik denebilecek işler için bile aranılan şartlar olağan üstü, sanarsın çok aman aman bir iş verecek, yüzlerce şart saymış maaşını soruyorsun dalga geçer gibi rakamlar, utanmasa asgari ücret teklif edecek, o şartları sağlayacak kişi orada o maaşa çalışır mı sormak gerek zat-ı muhtereme,

personel ararken bile ne isteyeceğimizi bilmiyoruz, sonra istenilen performansı niye alamıyoruz diyoruz, gereken şartların bir fazlası dahi olan bir personeli oraya almayacaksın başta acayip iyi personeli istihdam ettim dersin sonra ise iş öyle olmaz, o adam iş için fazla elinde tutamazsın, buda işletmenin personel devir hızını artırır ve dolayısıyla zarar olarak geri döner

kısa sürede geri dönüşler isityorsanız iş-kur u deneyin, ciddi firmalar genelde oradalar