Kayıp Kıta Mu

*
Banned
İnsanlığın ana yurdu olan Mu, günümüzden yaklaşık 25.000 yıl kadar önce uygarlığın beşiği olan bir ülkeydi. Bugün Pasifiğin sularına gömülmüş olan bu büyük kıta, Albay James Churchward’ın hayat boyu süren araştırmalarıyla gündeme gelmiştir. Hint tapınaklarının mahzenlerinden Avustralya’ya, Sibirya’dan Güney Denizleri’ne kadar pek çok ülkeyi gezen Churchward, 1868’de İngiliz Ordusu subayı olarak Hindistan’da görev yaparken bir tapınak rahibiyle yakın dost olmuş ve ondan yüzyıllardır tapınak mahzenlerinde yatan çok eski tabletlerin nasıl tercüme edileceğini öğrenmiştir. Bu tabletler bizim uygarlığımızdan önce, çok muazzam bir uygarlığın doğduğunu, geliştiğini ve yok olduğunu söylemektedir: Bu, Mu kıtasıdır.
Churchward bu kitabında, araştırmalarına nasıl başladığını Dünya’nın dört bir yanında Mu’nun izini nasıl sürdüğünü; kayıp parçaları nasıl biraraya getirdiğini ve zamanın gizemleri içerisinde kaybolmuş olan bu uygarlığın günümüz kültürleri ve dinleri üzerindeki etkilerini anlatıyor.

Kitap Adı: KAYIP KITA MU
Yazar: James CHURCHWARD
Çeviren: Rengin Ekiz
Yayınevi: Ege Meta Yayınları
Türü: Kayıp Uygarlıklar
Orijinal Adı: The Lost Continent of Mu


kayip-kita-mu.jpeg


http://rs67.rapidshare.com/files/13645428/ATATueRK_VE_KAYIP_KITA_MU.rar
 
- Yönetici düzenlemesi: :
İnsomnia
Misafir Üye
Mu ha ilginç kim bilir daha neler var tarihe gömülen:)
Eline sağlık..
 
canin cehenneme
Forum Kalfası
atamız okuduysa mutlaka önemli bişeydir..:)
Atatürk, Türk Tarihinin nerelere kadar dayandığını araştırmak amacıyla araştırmalar yaptırmıştır. Bu araştırmaların ucu Mu Kıtası'na kadar dayanmıştır. Güneş Dil Teoresi ile ile de Türk Tarih Tezi'ne yöne vermiştir. Böylece Aztek, Maya ve İtalya'daki Etrüsk Uygarlıkları'nın Türk Irkından oldukları iddia edilmiştir. Bence Türk Tarihi'ni incelemek isteyen arkadaşlar için iyi bir başlangıç olacaktır bu kitap...

saygılar


Bu da Atatürk'ün Türk Tarihi'nin nerden başladığı ile ilgili yazdığı iddia edilen bir şirdir.

Gafil, hangi üç asır, hangi on asır
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarihler söylememiş bunu
Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak
Dinleyin sesini doğan tarihin
Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak
Yalan tarihi gömüp, doğru tarihe gidin
Asya'nın ortasında Oğuz oğulları
Avrupa'nın Alpleri'nde Oğuz torunları
Doğudan çıkan biz
Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir
Ey birbirine diş bileyen yığınlar
Ey yığın yığın insan gafletleri
Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde
Hakikat nerede?"
 
- Yönetici düzenlemesi: :
metatron
Super Moderator
Site Yetkilisi
bulsam alacağım bir kaç seneden beri bu kitabı da kitapcılarda bulamıyorum..
 
*
Banned
Ben bişiLer buLdum ...Lozan Antlaşması'nın imzalandığı günlerde Atatürk halka şöyle sesleniyordu.

"...Haksızlığın ve küstahlığın bundan fazlası olmaz. Ermenilerin bu feyizli ülkede hiçbir hakkı yoktur. Memleketimiz sizlerindir, Türklerindir. Bu memeleket tarihte Türktü; halde Türktür ve sonsuza kadar Türk olarak yaşayacaktır. Gerçi bu güzel memleket kadim asırlardan beri çok kere istilaya uğramıştı. Aslında ve en başında Türk ve Turani olan bu ülkeleri İraniler zaptetmişlerdir. sonra (ülke) bu İranileri yenen İskenderin eline düşmüştü. Onun ölümüyle mülkü taksim edildiği vakit Adana Kıtası da Silifkelilerde kalmıştı. Bir aralık buraya Mısırlılar yerleşmiş, sonra Romalılar istila etmiş, sonra Şarki (doğu) Roma yani Bizanslıların eline geçmiş, daha sonra Araplar gelip Bizanslıları kovmuşlar. En nihayet Asya'nın göbeğinden tamamen Türk soyundan ırkdaşları buraya gelerek memleketi asıl ve eski hayatına yeniden kavuşturdular. Memleket nihayet asıl sahiplerinin elinde kaldı. Ermenilerin, vesairenin burada hiçbir hakkı yoktur; bu bereketli yerler koyu ve öz Türk memleketidir..."


Gizemli Bir Konu Daha Da Aydınlığa Kavuşuyor!

Aktüel'e Geçtiğimiz Haftalarda Manşet Olan Kitap!!!

Bu Akademik Çalışma Popüler Tartışmlaara Son Noktayı Koyacak!

“Atatürk Ve Kayıp Kıta Mu” Gündemi Uzun Süre Meşgul Edecek

Her şey 1930'lu yıllarda Atatürk'ün ileri sürdüğü “Türk Tarih Tezi”yle başladı. Atatürk, 1932 yılından sonra Türk Tarih Tezi'nin “kayıp parçası”nın peşine düştü. “Türklerin Orta Asya'dan önceki ilk yurtları”nı arıyordu. Bu amaçla 1932 yılında Tahsin Bey'i Meksika Büyükelçiliği'ne atadı. Tahsin Bey'in “gizli görev”i Türklerle, Eski Amerika halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı.

Tahsin Bey Meksika'da yaptığı araştırmalar sonunda şaşırtıcı bir gerçekle karşılaştı. Buna göre, Türkler, M.Ö 12.000'lerde bir doğal felaket sonunda Pasifik Okyanusu'na gömülen Kayıp Kıta Mu'dan Orta Asya'ya göç etmişlerdi.

Atatürk Kayıp Kıta Mu'da Ne Aradı?

Tahsin Bey'in Meksika'dan Atatürk'e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?

Atatürk J. Churchward'ın Kayıp Kıta Mu konulu dört kitabını neden Türkçe'ye tercüme ettirdi? Atatürk Tahsin Bey'in bazı raporlarını neden eleştirdi?

Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?

Türkçe'yle eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler nelerdi?...

http://rs67.rapidshare.com/files/13645428/ATATueRK_VE_KAYIP_KITA_MU.rar
 
- Yönetici düzenlemesi: :
canin cehenneme
Forum Kalfası
Evet ben o kitabı okudum... O kitabın yanında size okumanızı önereceğim 2 kitap Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi ve Gizli Sırlar Öğretisi'dir. Bu kitaplar da Din ve İnanç Sistamlerinin kökeni ile ilgilidir. Ancak kitapları okuduktan sonra kafanızda oluşabilecek olumsuz düşünce ve inançlardan sorumlu değilim ona göre :)
 
alpi_09
En istikrarlı üye
Bu kitapları mutlaka okuyun... Köklerimizin derinliğine inanın şaşıracaksınız....
 
morko58
Forum Ustası
gerçekten güzel çalışma olmuş arkadaşlar bilgi veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim bu kitaplara bakıcam en azından birini okuyacağım
 
whimper
Forum Kalfası
euaheuah muuuuu
indiriorum merak ettim =)

"distan’da görev yaparken bir tapınak rahibiyle yakın dost olmuş ve ondan yüzyıllardır tapınak mahzenlerinde yatan çok eski tabletlerin nasıl tercüme edileceğini öğrenmiştir. Bu tabletler bizim uygarlığımızdan önce, çok muazzam bir uygarlığın doğduğunu, geliştiğini ve yok olduğunu söylemektedir: Bu, Mu kıtasıdır. "

ilginC bişeye benzio
 
Üst