Kedilerin Konuşmasını Sağlayacak Mucize Tasma:

fearof
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

İnsanlığın En İyi İcatlarından biri: Kedilerin Konuşmasını Sağlayacak Mucize Tasma

Kedilerin Konuşmasını Sağlayacak Mucize Tasma

Eğer şu an “ben ne okudum böyle” diye kara kara düşünüyor, büyük bir bardakta suyu kendinize gelmeniz adına yudumluyorsanız bunları yapmayı hemen bırakın. Evet, doğru okudunuz. Kedileri konuşturan tasma icat edildi!

Tamam, “zaten ben onun ne istediğini anlıyorum” diyebilirsiniz ama işe biraz daha eğlence katsak daha güzel olmaz mı. Bakalım kamuoyuna yeni duyurulan bu tasma yakın gelecekte dünya çapına yayılacak mı. Bu tasmayı ülkemizdekilerden herhangi bir sokak kedisine taksak kim bilir bize neler neler anlatır.

Şimdi tasmayı geliştiren Temptations Lab şirketinin hazırladığı tanıtımın detaylarına doğru gidelim.

Zamanın başından beri kediler tam bir gizem
Kimse onların tam olarak ne düşündüğünü bilemiyor
Ekibin çalışmalarına göre kediler sadece insanlarla iletişim kurarken “miyav” sesini çıkartıyor
Böyle ekip onları daha iyi anlamak için çalışmalara başlamış
Ve farklı kedi seslerini analiz ederek miyav sesini çözümleyen bir sensör geliştirmişler
Bu ses kedilerin miyavlamalarını insan sesine çeviriyor ve tercüme ediyor
Hatta telefonunuzdan uygulamaya bağlanarak kedinize en uygun sesi bile seçebiliyorsunuz
Sonuç; dünyanın ilk kedi tercümanlığı yapan tasması!
Tasmanın tanıtım videosunun tamamını ise buradan izleyebilirsiniz:

Bakalım bu mucize miyav tasması gerçek mi, yoksa tüm bunlar bir kurgu mu. Yakında çıkar kokusu ortaya. Eğer hayallerimizle oynamışlarsa patiyi de yerler!

KAYNAK:

akay
Super Moderator
Site Yetkilisi
Mart aylarında 4-5 erkek bir dişiyi kıstırır alır ortalarına ve bir süre bağrışırlar :) biri der önce ben diğeri der hayır ben..bir diğeri bırakın uleenn kızıı ben mükücem :D tasmaya gerek yok ben anlarım :p